Ало,ало мухарите.......SOS

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
pet55
Мнения: 88
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 14:44
Местоположение: София

Мнение от pet55 »

Hito здравей ,
ето ти и моето предложение
пръчка Shakespeare Professional Fly 5-6 клас 2,55 макара пак Shakespeare не помня модела за около 40 лв. и шнур Aerflo 5-6 клас всичко това е точно на един излет и на цена за теб 70 лв.
LITHIUM
Мнения: 165
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 23:13
Местоположение: Sofia

Мнение от LITHIUM »

Ето и мойто мнение

Shakespeare - Oracle Fly 5/6 2,40м
http://shop.fishing-mania.com/viewrods3 ... mer=sk1752

вярно, че е малко късичка но за сметка на това е доста мека, финна и елегантна.
Когато си тръгваш от водема, остави мястото където си ловил, така както искаш да го намериш!!!
Аватар
Hito®
Мнения: 1415
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 23:43
Местоположение: Самоков....и София...за жалост :(

Мнение от Hito® »

pet55 написа:Hito здравей ,
ето ти и моето предложение
пръчка Shakespeare Professional Fly 5-6 клас 2,55 макара пак Shakespeare не помня модела за около 40 лв. и шнур Aerflo 5-6 клас всичко това е точно на един излет и на цена за теб 70 лв.
Колега офертата наистина е доста привлекателна от към цена,за което ти благодаря,но смятам да изчакам десетина дни докато моя човек ми прати оферта от жълтурковците.
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Здрасти Хито!
Изчакай до Нова Година, в Алем правят сериозни отстъпки!
Много по-добре от тук да се закупи въдицата.
2.55, 5-ти клас е напълно задоволително. Разликата в класове мухарки и шнурове се прави след опит и конкретнен начин на риболов. Видове риба, места, начин на риболов и личен избор.
Макара, най-проста от 16 кинта. Виж за шнур бих, те посъветвал да се отделят поне 35-40 лева. Повечето колеги с които се познаваме сме започнали на степени с покупките, таз година едно до година друго. Така, след време се събира що горе долу прилично комплектче.
Щот от хляба по-голям няма, но няма и по-голям кеф да се лови риба с по-арен такъм. :D :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Hito®
Мнения: 1415
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 23:43
Местоположение: Самоков....и София...за жалост :(

Мнение от Hito® »

Ванка,благодаря ти за съветите! Искам да кажа,че като съм поръчал тояга от Китай не съм си правил сметка за нещо класно,а си правя сметка за нещо ефтино с което да започна,и после ако смогна да си купя нещо малко по-така и да мога да правя и разлика. Не ми пречи да изчакам няколко месеца и да посъбера някое левче за нещо малко по-класно ама както казва един колега от форума "Не тоягата лови рибата,а човека зад нея".
Та с няколко думи...... иска ми се да имам няква мухарка и да видя първо как ще се справям,и най-вече дали ще отговори на очакванията ми този вид риболов. ( в смисъл дали е толкова запленяващ колкото казват всички :lol: )
Аватар
Иво
Мнения: 908
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:50

Мнение от Иво »

Hito написа:Та с няколко думи...... иска ми се да имам няква мухарка и да видя първо как ще се справям,и най-вече дали ще отговори на очакванията ми този вид риболов.)
Може би трябва да вземеш навпредвид и факта , че може да те откаже от този вид риболов някоя мухарка "дърво" :wink:
БЕЗ ПАНИКА!
По-добре мъртъв пич - отколкото жив педал!
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Хито здрасти!
Под сериозни отстъпки имам предвид и тези за най-евтините модели. Примерно миналата година имаше мухарки от 50 лв на половин цена.
Каквото и да избереш като такъм наслука!
:D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Hito®
Мнения: 1415
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 23:43
Местоположение: Самоков....и София...за жалост :(

Мнение от Hito® »

Мммммдааааааа..........китайската тояга ми се размина :evil: Сега вече ще изчакам намаленията и пак ще питам.
radostin
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 17:07
Местоположение: Стара Загора

Мнение от radostin »

Здрасти Hito!
Мога да ти предложа следното нещо:
пръчка Роялти на Шекспир 2.55 5/6 клас
макара Мустанг на Шекспир 5/6 клас
шнур Кортланд 333Про ДТ5Ф
Ако проявиш интерес,цената е 90 лева за всичко.Нещата са на няколко риболова(ако ги видиш ще разбереш).Поздрави и упсешен избор за оборудване!
Аватар
ANUBIS
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:40
Местоположение: SOFIA
Обратна връзка:

Мнение от ANUBIS »

Hito написа: Та с няколко думи...... иска ми се да имам няква мухарка и да видя първо как ще се справям,и най-вече дали ще отговори на очакванията ми този вид риболов. ( в смисъл дали е толкова запленяващ колкото казват всички :lol: )
ЕВАЛА !!!
Много си прав в това изречение.
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.

http://hatch.flyfisherman-bg.com/
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Мунчо написа: п.с. Павле, на китаеца ще му е добре на тавана, щото е ниско. Аз съм висок и си удрям капацината там. Освен това е тъмно и пирпиля като прилеп. Придвижвам се с опипване, в което само по себеси няма нищо лошо, стига да имаше примерно мадами, че да ги опипвам:)
Малийй, кво ша става с китаеца...тц, тц, тц. Ша има да разправя после на цял Велик Китай, как хиляди години след династията Мин в нашта държава варварите много уважават/ неколкократно/ гостите от цивилизован Китай носещи мухарка в ръка, с цел риболовно цивилизоване на некои особи в Габровския Балкан...тц...тц...тц :P :P :P
Аз пък си купих на Иво старата мухарка и се нареждам новобранец и аз барабар Петко с мъжете, квот стане, ако не ми пасне ше я видите, като обява догодина.
Аватар
gergenenov
Мнения: 322
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 20:46
Местоположение: Sofia

Здрасти!

Мнение от gergenenov »

pet55 написа:Hito здравей ,
ето ти и моето предложение
пръчка Shakespeare Professional Fly 5-6 клас 2,55 макара пак Shakespeare не помня модела за около 40 лв. и шнур Aerflo 5-6 клас всичко това е точно на един излет и на цена за теб 70 лв.
Здрасти Hito!
Първо искам да ти кажа ,че колегата pet55 ,не го познавам.

Второто е ,че ти е дал много добра оферта и ако имаш парите скачай.

Поздрави!
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Да на Шекспир са що годе добри мухарките и до 100 лева си правиш хубав комплект като за начинаещ.Профешънала е добра и макаричката пак такава или по евтинка,не забравяй,че тя е да събира шнура.За нашите геогравски ширини дето няма сьомги става такава макаричка,аванса и да развие някой клен кило или пъстърва кило няма да е много споко ще издържи.Ако си купуваш ако не си си купил все още разбира се,нека да е с човек който знае каде са им слабите места.Алемците и те си разбират,добри са в това отношение,ще ти обърнат компетентно внимание по въпроса.Ножеш да идеш няколко пъти при тях поразпитай ги,няма лошо.Имаше и презентаций на мухарски такъми и риболов на Железница мисля на гьоловете,хубаво е да се гледат такива неща.Това е най-готиния и джентълменски риболов според мен поне.Много може да се говори за него,той е философия,нещо невероятно.Да както каза колегата за шнура трябва да се бръкнеш,с кофти шнур не става,ще ти убие мерака за този риболов а не трябва.Трудно се почва но е важно да си целеустремен и всеотдаен,много иска но и много дава.Надявам се да се получи интересен разговор тук.Ще се радвам.На слука колеги.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”