съвет за пръчки спортекс

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
p-pobeditel
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Ное 13, 2009 16:20
Местоположение: враца

Мнение от p-pobeditel »

колеги искам да попитам предлагат ми една пръчка на formax,2.7м.,акция 300-500,карбон ставали са сом от брега и каква стойка трябва за дунава имайки се предвид че пръчката е карбонова
заслужавали си да я взема(дават мия за 30лв.)
ALTMEX
Вносител
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 11:39

Мнение от ALTMEX »

angel stoqnov написа:Днес говорих с вносителя по телефона и...се обърках още повече :?
Той ми предлага друг модел пръчка с акция 150-400гр.и казва,че за Дунава тази пръчка е по подходяща.Аз не искам с такава акция,искам да не е чак такъв кол...искам все пак да е по мека защото трофеи ,които ще я натоварят може би много рядко ще хващам(ако хвана изопщо)Накрая се разбвахме,че като се прибера в БГ ще отида на място в магазина да си избера пръчки.
Колега angel stoqnov, изглежда не сте ме разбрали. Въдиците, които предлагам са: TW 3209 (Team Waller Boye) и както видно и от името, са пръчки за риболов на сом от бряг на буй или пелети - и не са за риболов от лодка. Голямата мощност Ви трябва за максимално натоварване при замятане ( за Дунава с олово 200-250гр.), а не при вадене на рибата. Не Ви препоръчвам сърфови пръчки за този риболов.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Тук следва да доуточним някои неща: с буй се лови от брега, а замятане няма. Лодка се ползва, но за нанасяне на монтажа, а рибата се вади от брега. Дългият /в разумните граници, до 3-3,5м максимум/ и мощен прът в този случай е важно предимство. По Дунава е сравнително трудно използваем такъв монтаж, освен ако не е на специфично място със сериозна дълбочина и въртопи, и не чак толкова силно течение.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
angel stoqnov
Мнения: 182
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 20:07
получил Браво: 1 път

Мнение от angel stoqnov »

ALTMEX написа:
angel stoqnov написа:Днес говорих с вносителя по телефона и...се обърках още повече :?
Той ми предлага друг модел пръчка с акция 150-400гр.и казва,че за Дунава тази пръчка е по подходяща.Аз не искам с такава акция,искам да не е чак такъв кол...искам все пак да е по мека защото трофеи ,които ще я натоварят може би много рядко ще хващам(ако хвана изопщо)Накрая се разбвахме,че като се прибера в БГ ще отида на място в магазина да си избера пръчки.
Колега angel stoqnov, изглежда не сте ме разбрали. Въдиците, които предлагам са: TW 3209 (Team Waller Boye) и както видно и от името, са пръчки за риболов на сом от бряг на буй или пелети - и не са за риболов от лодка. Голямата мощност Ви трябва за максимално натоварване при замятане ( за Дунава с олово 200-250гр.), а не при вадене на рибата. Не Ви препоръчвам сърфови пръчки за този риболов.
Никъде не съм написал,че ми предлагате въдици за риболов от лодка :shock: Написах,че ми предлагате друг модел въдици с по голяма акция от тази на която съм се спрял.На мен ми трябват пръчки с които ще използвам най обикновенни дънни монтажи и които няма да използвам за целенасочен риболов само на сом ами и за други борбени дунавски риби като шаран,амур и т.н.Затова исках да не са с голяма акция 150-400 пък и се съмнявам да хващам редовно рибоци над 5-10 кила :? Просто колкото и да е неприятно за всички ни такива в БГ се улавят все по рядко,а особено от „професионалисти"като мен.Дунава за съжаление не е като Ебро :? И все пак уважавам вашата препоръка към мен и затова се разбрахме по телефона когато съм в БГ да дойда на място в магазина и да разгледам на живо модела на който съм се спрял и модела,който ми предлагате вие и така да взема решение коя да си купя :)
bakugan
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Ное 11, 2009 16:03

Мнение от bakugan »

ALTMEX написа:
Не Ви препоръчвам сърфови пръчки за този риболов.
Защо колега не препоръчваш сърф пръчки? Защото на тях не пише Waller или Wels ли? Можеш ли да обясниш, но не с маркетингови похвати, а с практически опит и аргументи.
Мисля си, че да измъкнеш от клиент 250-300 евро за тояга, която после ще се чуди какво да я прави няма да е най-доброто нито за него, нито за вас.
О терзания!
сомовете са кът
как да открия верния път?
Търся подмола где сом дебелей
Не искам да скубя вечно уклей
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

bakugan написа:
ALTMEX написа:
Не Ви препоръчвам сърфови пръчки за този риболов.
Защо колега не препоръчваш сърф пръчки? Защото на тях не пише Waller или Wels ли? Можеш ли да обясниш, но не с маркетингови похвати, а с практически опит и аргументи.
Мисля си, че да измъкнеш от клиент 250-300 евро за тояга, която после ще се чуди какво да я прави няма да е най-доброто нито за него, нито за вас.
Примерно,защото колега,акция над 200грама за сърф е глупаво.Хората,които ме познават,знаят че ловя много със сърфове.Акцията на сърфа е горна,което за сом от брега е......смешно,ако го бива де.Въдицата е друга просто.Но както е ясно,съм пристрастен,обичам да са ми добри пръчките,т.е. Спортекс.Всички които не им харесва-сори,мене си ме кефи!Тва е реклама :wink:
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
mihata
Мнения: 129
Регистриран на: Съб Апр 08, 2006 16:30

Мнение от mihata »

Абе хора не можете ли веднъж за винаги да разберете, че щом едно нещо е скъпо, значи е добро. Щом човека ви предлага нещо, той не ви задължава да го купувате. Това че ще дадете толкова пари за пръчка означава, че ще останете доволни. Спортекс е сериозна фирма, аз съм виждал техни пръчки и мнението ми е, че са с високо качество. В началото на темата едната пръчка която е за около 70 Евро си е пилкер, а другата е сомаджийска. Не знам колко големи сомове ще ловите и какви примамки, но пръчката се избира спрямо това какво ще мятате с нея, а може и никога да не ви удари едър сом. Може с по лек такъм да се извади по едра риба, а може и с кран да я изпуснете, като не знаете какво да правите. Това горе долу от мен. И моля ви не бъдете критични към скъпите и хубави такъми, никой не ви кара насила да ги купувате. Обаче един ден може да съжалявате, че не сте с подходящ такъм, на правилното място :)
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

mihata написа:Абе хора не можете ли веднъж за винаги да разберете, че щом едно нещо е скъпо, значи е добро. Щом човека ви предлага нещо, той не ви задължава да го купувате. Това че ще дадете толкова пари за пръчка означава, че ще останете доволни. Спортекс е сериозна фирма, аз съм виждал техни пръчки и мнението ми е, че са с високо качество. В началото на темата едната пръчка която е за около 70 Евро си е пилкер, а другата е сомаджийска. Не знам колко големи сомове ще ловите и какви примамки, но пръчката се избира спрямо това какво ще мятате с нея, а може и никога да не ви удари едър сом. Може с по лек такъм да се извади по едра риба, а може и с кран да я изпуснете, като не знаете какво да правите. Това горе долу от мен. И моля ви не бъдете критични към скъпите и хубави такъми, никой не ви кара насила да ги купувате. Обаче един ден може да съжалявате, че не сте с подходящ такъм, на правилното място :)
Евала,Миха,но българина винаги мисли,че искат да го пре....т.И тея пръчки били китайски,кофти ма гроздето кисело.Ша метаме със сърф,дет мета гот макс 120гр. за сом,ма ша спестиме :evil: Имам едни от хубавите сопи на Спортекс,Мичел и Абу и ми е кеф,ама много.Другото е за вас,да си решавате.Знам,че е скъпо,но предпочитам една,но хубава.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
bakugan
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Ное 11, 2009 16:03

Мнение от bakugan »

Nissan-e, не си подготвен по темата, бате.
О терзания!
сомовете са кът
как да открия верния път?
Търся подмола где сом дебелей
Не искам да скубя вечно уклей
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Баце,не съм клакьор,а клакьорка.Я ми обясни точно,с кви сърфове ловиш и кви олова мяташ?Щот нещо съм,ахмъм.....Снимките нема си ги мериме,щот и аз ловя повече извън милата ни татковина.Нищо лично,ОК?
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Бакугане,а в твоя чест,мисля,че мога да използвам и фидер в риболова на сом.Познай какъв и с каква акция :roll:
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
magiosnika---
СЕДМИЧЕН БАН
СЕДМИЧЕН БАН
Мнения: 113
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 14:36

Мнение от magiosnika--- »

Само да вметна, ей тъй между другото, че в България със Спортекс ловят освен Нисанчето още 2-3 души 8) :lol: Не че са лоши ами просто тъй се случва :wink: Явно грозденцето наистина ще да е киселко :lol:
angel stoqnov
Мнения: 182
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 20:07
получил Браво: 1 път

Мнение от angel stoqnov »

magiosnika--- написа:Само да вметна, ей тъй между другото, че в България със Спортекс ловят освен Нисанчето още 2-3 души 8) :lol: Не че са лоши ами просто тъй се случва :wink: Явно грозденцето наистина ще да е киселко :lol:

Не мога да разбера какви са тези караници и спорове дето се заформят и за какво кисело грозде иде реч :roll: :roll: Аз просто поисках малко помощ в избора....какво толкова стана??Искам да си купя качествени пръчки,с които да мога да изхвърлям тежести в порядъка на 150-200гр. и ако дай Боже се закачи нещо голямо да не се тревожа за здравината им това е:wink: А вместо съвети,препоръки и споделяне на опит възникна спор колко точно е кисело гроздето :x
angel stoqnov
Мнения: 182
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 20:07
получил Браво: 1 път

Мнение от angel stoqnov »

nissana написа:
bakugan написа:
ALTMEX написа:
Не Ви препоръчвам сърфови пръчки за този риболов.
Защо колега не препоръчваш сърф пръчки? Защото на тях не пише Waller или Wels ли? Можеш ли да обясниш, но не с маркетингови похвати, а с практически опит и аргументи.
Мисля си, че да измъкнеш от клиент 250-300 евро за тояга, която после ще се чуди какво да я прави няма да е най-доброто нито за него, нито за вас.
Примерно,защото колега,акция над 200грама за сърф е глупаво.Хората,които ме познават,знаят че ловя много със сърфове.Акцията на сърфа е горна,което за сом от брега е......смешно,ако го бива де.Въдицата е друга просто.Но както е ясно,съм пристрастен,обичам да са ми добри пръчките,т.е. Спортекс.Всички които не им харесва-сори,мене си ме кефи!Тва е реклама :wink:
Колега,не искам да се заяждам с теб ама...малко наистина като реклама звучи :wink: защото в една друга тема(която не помня точно коя беше и за какво) ти беше споменал за голямото си приятелство с вносителя на въпросната марка.Не казвам,че пръчките не стават!Напротив!!!Затова и съм се спрял най-вече на тази марка(дори и без да имам лични впечатления)дано все пак си искрен и безпристрастен :wink: :)
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Ангеле,аз държа на приятелите си,и то много.Но това не значи автоматично,че купувам само от приятели.Не всички пръчки са ми Спортекс,имам и доста други.Спортексите ми пасват,лягат ми на ръката и затова си ги избрах.Вярно,че съм привилигирован,в смисъл,че отивам в офиса пиеме си кайвето и аз си тръскам на воля всякакви убавини,получавам най-актуалната инфо от цял свят и те така.Въпросната пръчка ,която Косьо ти е предложил,определено става за това за което си писал,че ти трябва.Тя присъства в каталозите от много години и досега се произвежда,което ме навежда на мисълта,че доста се е доказала.Акцията позволява да меткаш и повече от 200гр. олово и ако ковнеш някакводобиче,няма да се чудиш въобще дали няма да те предаде.Но най-добре е сам да си я погледнеш.Сърф пръчките,които споменаваше другия колега Бакуган-моите са с акция 200гр,но над 150 се чуствам некомфортно :? акцията им е върхова за да отчитат добре кълването по морето и да се борят с бързе и големи риби,но не много големи,над 10 кила си в тиквите.Има и по яки сърфове,за акули,скатове и др,но те вече ми идват много колци,затова избрах по-елегантни :lol: а и кефа е по-голям.Използвал съм сърфове и при сладководен риболов,но по-скоро за проба и то с риби под 5 кила.Това е от мене,естествено,не ангажирам никои с мнението си и съм далеч от мисълта,че знам всичко и мога.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”