Защо? Сом,река, некълвеж

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Ivak11
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 22:12
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Ivak11 »

kalinux написа:Ivak, продължавам да ви се чудя какви сте смелчаци с тия лодки. Надявам се, че лодката ви е регистрирана в Гърция. :lol:
Бях с грък, говрили сме на дълго и широко за законите им. Няма забрана за ползване на лодки във Вардар, когато лодката е без бензинов мотор, гумена не се изисква регистрация :wink:
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Дано да си прав, защото за язовирите им няма значение каква ти е лодката (дори и надуваема), трябва да има гръцка регистрация. Отделно хубаво е да се съгласуваш с местната риболовна организация, преди да ходиш на риба. Говоря за риболов от лодка.

Относно въпроса ти, защо не ти кълве на кльонка, имаше една тема "..по принцип не кълве". Нищо ново под слънцето е твоя случай. Причини - бол.
С внимание към детайлите
ицонов
Мнения: 379
Регистриран на: Нед Окт 28, 2007 15:25
Местоположение: софия
получил Браво: 3 пъти

еее

Мнение от ицонов »

Ивак никой не те е нападал,просто ти зададе въпрос, и като човек пита за нещо трябва да бъде изчерпателен към въпроса.А по повод боклуците,сигурно си бил много ядосан за да се изразиш така.На реките е до ден,ако е паднало налягането,или пък ако има земетръси.И аз ходих миналата седмица на струма и капо.А след два дена същия приятел с който ходих,хвана 56парчета от сутринта до 14.00ч.Така че не се коси,големите са тарикати и са се кротнали някъде. :wink:
сухо дупе риба не лови...
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Мнение от axel »

А,на каква стръв ги ловят от брега?Може просто да не ти е харесъл стръвта.Щом се е вдигал на кльонкането значи е реагирал.Друг е въпросът за това дали ще ти налапа стръвта.
риболовът е само хоби!
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Мнение от yankosan »

през ноща пробвахте ли :!:
Ivak11
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 22:12
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Ivak11 »

През ноща ми се струва доста опасно, не е широка реката там достатъчно и има доста нападали дървета вътре. Отделно и течението не е слабо.

Иначе от брега вземат на рибки всякакви, предимно бабушки и каракудки.
Ние пробвахме на морунаж, шаранчета, каракуди и червей.

Явно само с упорстване ще стане работата, поне ще има за зарибяване материял :lol: :lol:
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Мнение от yankosan »

такаа само риболов на буй стръвта 0.5-1м. от горе
през този сезон може да кълве по всяко време
дано съм помогнал :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”