Влакно Sunline

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Мнение от mikibg »

За съжалени от моите наблюдения върху каст ауеа бих казал че не толкова добър за топ влакно на сънлаин , има и доста по добри от японските , даже бих казал като цяло влкната на Варивас , YGK и някои от моделите на Дайва са по добри .

П.с Това е мое лично мнение и не искам да влизам в безмислени спорове
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Мнение от valeri hinkov »

Остава само да кажеш какво точно не ти допадна и всичко ще е ок.
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

patter написа: предалгам ти точно това - казваш кое влакно искаш - пращам ти го - правиш сравнение дали отстъпва по качество на влакната , които ти вземаш и пускаш тема с резултатите без значение какви са.
patter, остави го Вальо да се дърпа, давай насам влакната и ще видиш кви тестове ще им извъртя, па и тема накрая ще има - сериозно ти казвам! А ако ти трябва стимул ето - Заявявам че влакната ти са подозрително евтини и не струват, не вярвам че са Жапонски, а в най-добрият случай да са Японски ама и това трябва да се провери! Ще ги тествам на Труут-риби, Кефал-риби, Щуко-риби...е ако се напъна ще ги тествам и на калмари в Каламици през юни, както и какво пият - вода, ракия, вино или узо...а за пъстъРвта може и метални поводи ако имаш, давай ги насам! :wink: :lol:
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

А-а-а-а, Румба, не така, не се преварвай! :D И аз заявявам, че са много гадни, не струват и са подозрително странни на цвят! :D Да не говорим, че не се знае на кой точно остров в ЯпонЦия са правени и дали шпулите им са изработени от рециклирана пластмаса...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

wertus написа:...а за пъстъРвта може и метални поводи ако имаш...
На мен най ми е мерак метални поводи да тествам.
Друго не ща :lol:
Последно промяна от lorda на Сря Яну 12, 2011 11:12, променено общо 1 път.
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

wertus написа:
patter написа: предалгам ти точно това - казваш кое влакно искаш - пращам ти го - правиш сравнение дали отстъпва по качество на влакната , които ти вземаш и пускаш тема с резултатите без значение какви са.
patter, остави го Вальо да се дърпа, давай насам влакната и ще видиш кви тестове ще им извъртя, па и тема накрая ще има - сериозно ти казвам! А ако ти трябва стимул ето - Заявявам че влакната ти са подозрително евтини и не струват, не вярвам че са Жапонски, а в най-добрият случай да са Японски ама и това трябва да се провери! Ще ги тествам на Труут-риби, Кефал-риби, Щуко-риби...е ако се напъна ще ги тествам и на калмари в Каламици през юни, както и какво пият - вода, ракия, вино или узо...а за пъстъРвта може и метални поводи ако имаш, давай ги насам! :wink: :lol:
ОП! .... и аз до Румбата се нареждам.... даже обещавам да ги тествам екстремно-състезателната (на републиканско и световно) :wink: ....
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Хиени! :lol: Ще съсипем клетия Петьо! :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Мнение от patter »

А не, офертата беше еднократна :-)

Специално за вас тримата ще има друга оферта, ама под масата :-)

По темата. Това с каталозите е много относително. Има един флуорокарбон, който по-миналата година беше в каталога overseas а миналата година го нямаше (и в двете години си стои в японския). Все пак тези каталози не показват продуктовата линия а са по-скоро рекламни за дадения пазар.

Не искам да давам мнение за моя опит с ползването на сънлайн плетените влакна - убеден съм че ги ползвам не съвсем коректно :-)

Лошото на (плетените) влакна на Сънлайн е , че като всяко едно качествено японско (плетено) влакно са малко или много специализирани и използването им за други цели е рисковано. Тази тема е разисквана много пъти в различни теми.

Първия ми сблъсък беше със #0.4 влакно за калмари. Аз го ползвах с бомбарда - супер чуствително, добър кастинг ... но започна да се къса като конец при замятане. Кой е виновен влакното, което не е предвидено да претърпява триене или аз, който го подложих на тормоз от бомбардата :-)
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Аватар
баш майстора
Мнения: 5853
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1648 пъти
получил Браво: 1834 пъти

Мнение от баш майстора »

patter написа:Кой е виновен влакното, което не е предвидено да претърпява триене или аз, който го подложих на тормоз от бомбардата :-)
влакното!!! :lol: :lol: :lol:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

patter написа:...
Първия ми сблъсък беше със #0.4 влакно за калмари. Аз го ползвах с бомбарда - супер чуствително, добър кастинг ... но започна да се къса като конец при замятане. Кой е виновен влакното, което не е предвидено да претърпява триене или аз, който го подложих на тормоз от бомбардата :-)
Тука работата е напълно ясна, Петьо! Фините влакна са изключително нежни и чувствителни, не само към триене, но и на усукване. Имай предвид, че когато навиваш влакното, стръвта отзад се върти около своята ос и предава възникващите сили на усукване към основното влакно. Никакъв вирбел не може да го предотврати, особено при положение, че дистанциите на замятане с бомбарда(а съответно и продължителността на въздействията) са много големи. Колкото е по-малкък диаметъра(по-тънко влакното респективно), толкова по уязвимо е то към подобни "интервенции". Аз лично едно време скапах за норматив два брейда от 4 либри, при това с не твърде големи въртящи блесни...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Чичо Веско »

Мунчо написа: Тука работата е напълно ясна...
Мдааа.., ясна е Мунчо... за да няма проблеми трябва да опита от плетените на COLMIC => VASTAR-и (Spectra®) :idea:
Кеф ти за сладка - кеф ти за солена вода... какво му трябва повече на един колега... :roll:

:wink: :lol: :wink:
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
bat.galin
Мнения: 1959
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 448 пъти

Мнение от bat.galin »

Чичо Веско написа:...да опита от плетените на ...
Да не скачаме в дълбокото отведнаж, все пак.
Нека малко да се наказваме с влакната, за които е темата, а след това вероятно по-досетливите сами ще влязат в "правия път".
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Тва хубаво с VASTARа ама кат разгледах какво се предлага от него не видех ни един с диаметрите споменавани от Муня а с диаметри къде много по-евтини и непретенциозни брейдове немат никакви проблеми :wink:
По-горе идеше реч за около четири пъти по-тънък от най-тънкият предлаган VASTAR в сайта на Колмик .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

Чичо Веско написа:...VASTAR...
Така е!
Трябва да се опита.
Аз вече пробвах и ми хареса.
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Чичо Веско, звучи примамливо, аз честно казано разглеждах в сайта ти, защото имах интерес към влакната на "Сигар", но за моите цели са нужни такива до 8 либри пряко сили. Прекалено силови са останалите - направо ще ми скопят играта на фофлерките и глистите.
Последно промяна от Мунчо на Сря Яну 12, 2011 17:25, променено общо 1 път.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”