350 километра по Дунав - от Ново Село до Русе - 7 дни

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Andro
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2008 16:15
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: 350 километра по Дунав - от Ново Село до Русе - 7 дни

Мнение от Andro »

Евала момчета. Ще съм благодарен да споделите повече подробности.
kayak - Kalao /BIC Sport /
http://kayamping.blogspot.com/
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 212 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: 350 километра по Дунав - от Ново Село до Русе - 7 дни

Мнение от shaman »

RIMOHIT написа:И аз ще си позволя ... :P В случая , "големината" на вълната няма нищо общо а по скоро характера ..
Павка , до сега обръщали ли са те тези вълни ?
Страх лозе пази ;)
Досега не съм излизал зад остров... Ама мисля утре да променя това и да обиколя Люляка... Стига да не ме домързи :oops:
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
Vassil Mavrov
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 13:59
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: 350 километра по Дунав - от Ново Село до Русе - 7 дни

Мнение от Vassil Mavrov »

Относно маршута, то планиран е по Google Earth. Сателитните снимки са с доста високо качество което значително помага да си отбележиш като POI всички по интересните места по реката. Например разни острови заливани от водата (от къде е входа към блатото), езера канали, плажове удони места за бивакуване или риболов. Също така нямайки никаква идея за натоварването решихме че ще минаваме по 50 километра дневно ( 7-9 часа в лодката гребане с 5 км в час + течение 3.5 - 5 км в час ) трябвашеда се получи. Съобразяваики се с разтоянието нацъках всички POI в BaseCamp софтуера на Garmin и ги налях в уреда. За моя радоста машинката се оказа наистина свестна и освен, че работи с всички видове карти ( дори и морски) има възможност за под BG Topo картата да се подлагат сателитни снимки BirdsEye, което се оказа доста полезно за реалната навигация по реката. Горе долу успяхме да спазим това, което бяхме планирали, като разбира се имаше дни с по 30 изминати километра и време за риба и плаж и други дни с по 70 километра по вода и директно припадане в палатката по залез. Незнам как така се получи така, но преминахме и през всякакви времеви условия, в началото 2 вечери дъжд после 13 м/сек вятър и последните дни адски пек. По късно ще кача сателитна снимка откъде сме минали и на кой острови сме бивакували , ако имате интерес.
Boat - RTM - K Largo
Sonar - Humminbird PiranhaMAX 170
GPS - Garmin Oregon 450t BG
Аватар
Lemuria
Мнения: 683
Регистриран на: Пон Фев 12, 2007 10:09
Местоположение: София

Re: 350 километра по Дунав - от Ново Село до Русе - 7 дни

Мнение от Lemuria »

Много истинско, диво и вдъхновяващо.
Нямам думи.
http://www.youtube.com/watch?v=2SaFL1ss80k" onclick="window.open(this.href);return false;
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Re: 350 километра по Дунав - от Ново Село до Русе - 7 дни

Мнение от bibobibob »

Браво за ентуиязма ! Интерес има огромен,давай пподробности,снимки,риби, пптици и ппрочие .. :lol: :lol: Това е иннтересен маршрут,който ннадали има каякар който не иска да мине.Колкото повече инфо, толкова по добре!.. На мен ми е интересно как се справяхте с комарите,че съм чувал легенди за дунавските ?!
Hobie Mirage Adventure Island
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: 350 километра по Дунав - от Ново Село до Русе - 7 дни

Мнение от RIMOHIT »

Давай смело подробности . Бъди сигурен , че на доста хора им е много интересно , но като цяло май не сме много пишещи (ако става дума за нещо смислено) :D
hobie revolution 13
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: 350 километра по Дунав - от Ново Село до Русе - 7 дни

Мнение от anastas_peykov »

Миналата есен и Роско реши да става турист , напрай един солов гастрол и потъна нейде :)
Пламен Драганов
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 0:07
Местоположение: Тутракан
получил Браво: 2 пъти

Re: 350 километра по Дунав - от Ново Село до Русе - 7 дни

Мнение от Пламен Драганов »

Браво! Давай маршрута. Относно сателитните снимки, те са много полезни при планиране на точките, само че не са в реално време и не отчитат нивото на реката, според което бреговете могат да варират особено по островите или някои канали да се окажат непроходими. Нека автора каже имало ли е проблеми от този вид. А за дунавските комари ще си позволя да отговоря, че тази година ги нямаше почти никакви, дори и в гъстите джунгли по островите, допреди десетина дни. Сега ситуацията е друга, явно новото поколение се излюпи :(
RTM Tempo
Аватар
Vassil Mavrov
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 13:59
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: 350 километра по Дунав - от Ново Село до Русе - 7 дни

Мнение от Vassil Mavrov »

Тръгваме Отново

Ако някой желае да се приседини да се чувства поканен.
Планираме да го направим веднага след като се отвори риболовния сезон началото на юни. От Ново Село до Силистра. Продължителността ще е 450 км. и 11 дни. ( на който не му се гребе толкова може да се спусне до Русе например 350 км 7 дни ). След първото спускане вече имаме някаква представа за това какъв багаж да се носи задължително и кое е напълно излишно, също така вече знаем поне 3 местенца където си заслужава да се остане поне по един ден. Това е причината за повечкото дни на прехода. по късно ще кача снимки на маршрутите по дни и места където предлагам да останем за по ден.
P.S. Ще създам нова тема 450 км по Дунав - От Ново село до Силистра
Boat - RTM - K Largo
Sonar - Humminbird PiranhaMAX 170
GPS - Garmin Oregon 450t BG
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”