Смяна на водачи?

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

joro_olympus написа:Смолата трябва да се разбърка много добре върху залепено върху амбалажна хартия широко тиксо със шпатула за да се изгонят мехурите. След нанасянето се изпича на инфрачервена лампа, така се ускорява втвърдяването. Хубаво е бандажа да се обиколи предварително с тиксо, за да не се чудиш после защо има разливане. След тези процедури се мотаеш из къщи с въдицата поне 45 мин- според смолата. и я въртиш, иначе ще се разтече. Едва като започне да засъхва подпираш хоризонтално въдицата на две книги примерно. През 15 минути я завърташ на 30 градуса. След около още час, според смолата я оставяш напълно да съхне. Това ви е free of charge Olympus advice. С подобна технология лепя ендоскопите но там има и доста други неща. На въдици е изпитано с успех - лепих си водач на Балцер - дънарка. Смолата трябва задължително да се смесва до здрава и еластична конфигурация след изпичане и изсъхване.
Жоро за коя смола се отнася цитирана от теб технология.
Принципно смолата се не "пече" а полимеризира. Всяква енергия била инфра, ред, ултра и тън мън само ускорява процеса на омрежване.
Тука преди време във форума влизаше един напет колега от Центъра-много му тичаше да обесянява надълго и нашироко.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Хихихи :lol:
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Spidy
Мнения: 276
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 12:18
Местоположение: Uk,London,София,Видин
получил Браво: 1 път

Мнение от Spidy »

Благодаря ви много :D смятам да посетя някой от по-голямите магазини и да си закупя нещо от изброените неща тамън ще потренирам до като задобрея и после вече мога да се пробвам с качествени матеряли
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Ivan VP написа: Жоро за коя смола се отнася цитирана от теб технология.
Принципно смолата се не "пече" а полимеризира. Всяква енергия била инфра, ред, ултра и тън мън само ускорява процеса на омрежване.
Тука преди време във форума влизаше един напет колега от Центъра-много му тичаше да обесянява надълго и нашироко.
Пет компонентна смола Олимпус, не съм я цитирал защото съставките се мерят с електронна везна със запетая до четвъртия знак. Технологично може да се забърка кой каквото е намерил, за резултата не съм сигурен!. Според тебе нека си полимеризира, не съм химик и не ме интересува. Аз си я нагрявам по технологията на фирмата защото ендоскопа трябва да бъде напълно херметичен, инак яко му д...е на болния! Целта е еластичност и твърдост, а това се постига само с точна рецепта и ако смолата ти все още е в срок на годност. Бандажа го правя от копринен японски конец. Написах начина на нанасяне за да бъда полезен на хора, които живеят далеч и искат по някакъв начин да удължат живота на жерминките. Дори да ползва обикновена епоксидна смола, ще успее поне още един сезон да си лови рибки.
Аватар
Spidy
Мнения: 276
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 12:18
Местоположение: Uk,London,София,Видин
получил Браво: 1 път

Мнение от Spidy »

всички съвети са полезни пък и смятам да ловя повече от един сезон с тях като знам че са ми завещани от дядо пък той е на 65г бая рибки са издърпали :D пък и все още са ми ловджииките е вярно не са красиви кото новите придобивки но са ми слабост заслужават малко тунинг :lol: :lol:
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Ай Жоро тука ме впечатли с тоз 4-ти знак. Значи утре на Сарториуса ша накапя и си е.ба ма..та и везнище з аима няма наоколко каймета в зелено. Инак мога да опитам и с микробюрета както се отсипават течностите. Но това е добра 'Точност" айде да бъде до третият знак, щот последният е малко съмнителен като последен.
Принципно в оригиналната рецепта на Флекс Коат дават минимум количество за смесване по 2 кубика от компонент. С цел да се допуска по-малка грешка и съответно смолата да не "стяга " добре.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
mom
Мнения: 404
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 1:49

Мнение от mom »

Ivan VP написа:Ами и за джерминки става екстра като че ли :D .
Май на Викик се получи много добре на една от джерминките. Тука не си предлагам услугите, а по скоро тези на колеги. Средно за подмяна на водач за работа вземат 2 лева. По малко от кутия Виктори все пак. :wink:
Става, как да не става :). Аз останах с впечетление че иска сам да си ги смени, та нямах предвид парите, а издирването на материалите, оборудване с чекрък да си ги врътка да не му се разтичат заливките и т.н.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Това е машината за лепене и "печене" на ендоскопи Олимпус:
Изображение
Изображение
Изображение

Може да се ползва и за въдици без проблем! Засега нямам такава защото лепя максимум по 3-4 ендоскопа дневно и го правя на ръка. При мен се гони здравина, а не точно и красив вид - аз не се занимавам с род билдинг, а с ремонти! Ако Ванка ти е полезна вземи я изкопирай и давай напред с билдинга!
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Жоро конструкцията изглежда надеждна. А какво е ендоскоп?
И дали може да с използва УВ-лампа за триене на флаш памети или нещо подобно. За "печенето" на смолата, че 4-6 часа я чакам пущината да дръшне инак се разтича ако спра въртенето.
П.С.
Моята навивачка и изсушвачка и конструирана така, че да се разглабя и да се пренася лесно. Дет се вика може и на гьолеца да се инсталира, ама трябва да сменя мАторя с некой ниско волтов.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Ivan VP написа:Жоро конструкцията изглежда надеждна. А какво е ендоскоп?
И дали може да с използва УВ-лампа за триене на флаш памети или нещо подобно. За "печенето" на смолата, че 4-6 часа я чакам пущината да дръшне инак се разтича ако спра въртенето.
П.С.
Моята навивачка и изсушвачка и конструирнан така, че да се разглабя и дет се вика може и ангьолеца да се инсталира, ама трябва да сменя мАторя с некой ниско волтов.
Ендоскоп е оня черния маркуч, има различни за горна, долна ендоскопия, бронхоскопия и т.н. Това са апарати за инквизиция на пациента и му ги завират у сички дупки да видят кво има вътре на монитори с висока резолюция HDTV. Както всеки продукт на Олимпус са яко скъпи и ремонтите тоже! Не разбрах, какво точно питаш за флашовете. След нагряването смолата започва да стяга след 30 минути. На другия ден-готов. Разбра ли сега защо Муньо се плаши от моя куфар, да не взема да го оду..я и айдейй.... :D :D :D
П.С. Смолата се вижда на втората снимка, как съм я размазал върху тиксо. Снимките правих в Централния сервиз в Хамбург с цел бългериън ханд маде, щот Олимпус много скъпо ми я дават.
Последно промяна от joro_olyмпус на Сря Яну 04, 2006 21:38, променено общо 1 път.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Ivan VP написа:...Мунчо може да провери дали са останали мехурчета и да докладва. :D
Няма мехурчета, замътености, неравности или лепнене-абсолютна гладост!

Жоре, като чуя за твоите ендоскопи, притеснявам се... :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Май вдянах за Инфраред лампата, да по-бързо стяга Ванка, но твоите стават красивички-билдинга си е краста! Лампите са на първата снимка.
Мунчаки, нема се плашиш тия за одзадзе са дълги само 168 см, а Пигов прави и болонезета!
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Мнение от чичо Док »

Жоре ,мани ги тия меки болонезета за изотзадека щото ората ще се разбегат.На времето беха метални и едни лъскави и с помпички за въздух.Преодоляваше се 20 мм живачен стълб душевно съпротивление.
Първия олимпус гостроскоп пипнах в пирогов през 84 г. - и тогава си беше върха на сладоледа.Само се учудвам ,че се поправяли на ръка.
А ето сега издавам едно ноу хау на Вътко манифактуриста - навивачката дет на нея стават мойте красавици на четири части
Изображение
Изображение

Ванчо Калпазанчо обеща да ме вози на майбаха :D

Поздрави.

П.С.Жоре е тука поразгледай малко кадри от таз магия и изкуство.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

чичо Док написа:...Ванчо Калпазанчо обеща да ме вози на майбаха :D
...
И мен 8)
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Свалям ти шапка,но гащи няма да събувам като чета с какви играчки се забавлявате. :shock: :shock: :shock:
Go BIG or Go Home!
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”