--Фифелите и сома

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:Емо,точно аз съм човека,който може да те научи да правиш деца и да ловиш без сонар! :wink: Дали фифелите са ефективни СЕГА за успеха при кльонкането,а не преди години може да поспорим! :roll: Ти постояяянно се опираш на миналото и ще патиш от към сомове,щот СЕГА положението е различно и треа да се нагаждаш винаги=веднага,към промените!
Саше много ми е интересно,ти като човек на бъдещето да разкажеш за утрешния ти сом.Написах в пост,че колкото риби хвана за един сезон с Иво и Деси ги хванахме за един риболов тази година.И понеже е минало умеем да се нагаждам и Славе го знае много добре,но не ме слуша,като тебе и за това му куцат едраците.
Виж да ми говориш за тролинг приемам,но да ми говориш за кльонк дето нямаш понятие а 2-3 риби е смешно.
Тук говорим за фифели.Милко Георгиев беше отворен човек и знаеше много неща,но други научаваше от нас и в това няма нищо срамно.Аз го Боготворя,като човек,но не мога да му се изкефя на линията със 3 олова по 60гр. прещипани през 50см.без вирбел.Това имало тогава,това слагал(и що ме връщаш към него...той не е ли минало)
Казал съм ти да не говориш за неща,които не знаеш.
По логиката на Славе,сома на Милко трябва да го пишем на Петьо.
Всички тези мисли могат да наведът само към едно.За минало говори само този,който го има.Настоящето е пред всички.Ще ти покажем как се ловят сомове на тролинг(щото и аз имам над 10 тази година,но дребни)....кльонка не го мисля.....там си мога и Франко да му бере гайлето. :wink: :D
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
slave.stanshev
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 17:07
Риболов: soooom

Re: Фифелите и сома

Мнение от slave.stanshev »

Когато кълвът на 5 метра,следващия вариант е от 15 надолу,това го знае всяко дете :lol: :lol:
А за твойта риба 83кг нищо не съм казал,тя си е твоя,извадена от Канибала,
Един евнух примерно,върши работа но за крайната фаза му требва помощ,от приятел,
иначе дете нема :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Казва се хубава работа,ама ялова :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от Pike1 »

Аз Сашето си мисля ,че го разбирам донякъде.Той е един вид дзен риболовец.Иска да вникне в тънккостите на природните закони с минимална намеса.За мен проблема е ,че времената на Милко са безвъзвратно отминали.Налага се да бъдем все по-хитри ловци.Нашата тактика с Янича до този момент беше да разработваме неразорани ниви.Естествено в началото ефекта е поразителен.В литературата пише, че стръвта , която сома открива по пътя си към звука става обект на брутална атака и това съм го изпитал десетки пъти, но на съвместните биваци по големите язовири картината се променяше драстично.Вдига се, идва и не взима.....Затова и пуснах темата.Иска ми се по някакъв начин да оказвам контрол на процеса, колкото и трудно да е това :wink: :fish1:
MEMENTO MORI
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от boababa »

Първият ми сом на кльонк е 25кила-152см.,имам и 3сома на кльонк за 2часа и още други бройки без сонар и фифели,та знам ква е хавата в тази дисциплина! :wink: Когато сомът полудее и се храни агресивно,няма нужда от разни специалитети,просто треа да си там и готово,риболовът е лесен!Тези дни обаче са малко в годината и верояятността да ги уцелиш точно в събота и неделя е минимален!Та на мен ми остава да ги намеря по трудния=класически начин,без предварително инфо и разузнаване! :oops: Кажи ми сега,колко сома хвана благодарение на фифелите и ще се замисля много сериозно,щот аз имам хванати точно нула с тази техника! :wink: Милко е класик и за това го споменах!Класика срещу техника=Троли срещу Гео! :wink: Готов съм за утрешният голем,само ми го прати и готово! :roll: Щот иначе го търся 7години и все ми се изплъзва,но все некога и на моята улица/булевард/,ще изгрее слънце и то преди да огрее,към Пловдив и околията! :wink: Нема да се оставя на Кроки,Франко и Бейс да си развяват байряка на площада! :roll:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от Emo-83 »

slave.stanshev написа: Казва се хубава работа,ама ялова :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Като е толкова потентен,що не си хвана сам.Същия,като тебе е мистър дребен сом. :D :D :D Хвана един 49кг. на Овчарица и на другия ден го разжалвах,та ходи със Жоро златаря да го мерят с конец колко е дълъг.Да не ми помага тогава!Да канджосаш риба,не означава,че си я хванал. :wink:
Според мен ти се отказа от кльонка,защото не знаеш фифелите. :roll: Но мани това.....запали ме и мене да се возя,като куфар. :D :D :D :D :D :D
Троли мани не пиши тука,че се излагаш.Ела при тролинга...пуснал съм ти мнение....обори го.Ще те направя луд тази година. :shock: :o :D
Хванал съм 2 големи сома с фифели и са се откачили 3 добри риби.Фифели се правят на големи риби,а не на мизирабли.И не се връщай в миналото,защото нещата не са така сега.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от Pike1 »

Emo-83 написа: След показването на рибата в екрана на сонара.Оловото се повдига.Щом скъси дистанцията отново му повдигаме.Това го правим многократно и след,като сме качили рибата близо до повърхноста отпускаме рязко оловото надолу.Тогава предизвикваме изнервения вече сом за атака.
Идеята , която ми хрумна за фифел е подобна на това.Нещо като ПОСТЕПЕНЕН фифел.Има случаи в които сома обикаля около стръвта и буквално прави зигзагообразни движения и това продължава с минути.Мислех си какво би се получило ако с всеки заход нагоре повдигаме стръвта с един или два оборота на макарата и по този начин му даваме "инерция" за атака.С всеки заход да принуждаваме сома да се качва все по-нагоре :roll:
MEMENTO MORI
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от boababa »

Времената на Милко не са отминали,защото са вечни=класически! :idea: Който си изгради усет за сома,винаги ще има и ще спечели битките!Фифелите и сонарът замъгляват усета за сом,та който им се доверява изневерява на инстинктите си,на ловец! :wink: Ангел и Янко ге разбирам,намерили са девствено място и кльонкането е успешна песен,но после кво ше правят,като свърши даването? :shock: Вервайте ми,само с фифели и сонари нема да стане и треа да опрете до инстинктите,които вече ще са закърнели! :cry: За вас фифелът е да излъжеш рибата,а играта е съвсем друга!Да излъжеш=хитруваш или да контролираш,са много различни неща! :idea: С фифелите имате ли контрол,над кълването на сома? :shock: :shock: :shock:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от Emo-83 »

Pike1 написа: Идеята , която ми хрумна за фифел е подобна на това.Нещо като ПОСТЕПЕНЕН фифел.Има случаи в които сома обикаля около стръвта и буквално прави зигзагообразни движения и това продължава с минути.Мислех си какво би се получило ако с всеки заход нагоре повдигаме стръвта с един или два оборота на макарата и по този начин му даваме "инерция" за атака.С всеки заход да принуждаваме сома да се качва все по-нагоре :roll:
Еми според мен ще е добре.Веднъж си говорим с Емил Кръстев във водата пред Франковия залив на Кърджали.Ловяхме на 10-12м дълбочина.Тогава решихме да се местим и Кръстев започна да прибира въдицата си.Сома взе някъде около 6-я метър.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от Emo-83 »

boababa написа: За вас фифелът е да излъжеш рибата,а играта е съвсем друга!Да излъжеш=хитруваш или да контролираш,са много различни неща! :idea: С фифелите имате ли контрол,над кълването на сома? :shock: :shock: :shock:
Ами как да нямаш контрол,като всички го ловят на 5-я метър,а ти го ловиш на 18-я.Това са причините поради които Якуб Вагнер е дошъл веднъж на Кърджали и хвана голям сом.Може да е минало,но нито Франко,нито аз,нито който и да е било е хванал подобен.
Това е така,защото ние много малко знаем и разчитаме само на късмета.А хората си преследват целенасочено с подходяща стръв само големите риби. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
pavel mangelov
Мнения: 575
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 21:42
Местоположение: Yambol...ama ot Sevlievo

Re: Фифелите и сома

Мнение от pavel mangelov »

boababa написа:Ангел и Янко ге разбирам,намерили са девствено място и кльонкането е успешна песен,но после кво ше правят,като свърши даването?
Девствено ама друг път....от 3 години е обезчестено :roll: :wink: ......и си в голяма заблуда,Саше,че девственните места са най-дашни :wink:
I'll be back.....for the next season
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от boababa »

Девствените места не са най-дашни само първият път,после е нон-стоп до пълна изнемога! :wink:
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от Pike1 »

boababa написа:Девствените места не са най-дашни само първият път,после е нон-стоп до пълна изнемога! :wink:
Да въпроса е после какво правим.На какви инстинкти да разчитаме.Дай жокер ебаси :wink: Кажи ми кво да правя на Жребеца.Още като отида на тоя увеселителен парк и ми изчезва хъса.Не се заяждам.Просто нямам усещане, че ще ми кълве :roll: :roll: :roll:
MEMENTO MORI
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от boababa »

Място,време и дълбочина! :idea: Решаването на тази задачка,която има много отговори е основен фактор за успеха и точно това наричаме КОНТРОЛ,над сома и ситуацията!Задачката е нерешима без знания и опит!Систематизирайте,това което сте научили за сома от собствен опит и съм сигурен,че ще има резултат и на други места! :wink: Пример:Краси на Тича и Краси на Ивайловград,без фифели! :idea: Запецването на едно място е кофти момент и при мен беше така! :cry:
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от yankosan »

Троли,кльонки,и фифи са сарзлични неща :wink:
Последно промяна от yankosan на Пет Дек 09, 2011 23:39, променено общо 1 път.
magiosnika
Мнения: 342
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 20:28
получил Браво: 53 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от magiosnika »

Emo-83 написа:Стига някой да има интерес за това и да ме е предразположил не дървейки се,като Франко,Мага или Троли.Тия са ми опитни зайчета....бели мишки.Например как за сома може да направите вашата линия практически невидима или да не усеща металите.Ако Мага знае,нека каже сега,а не 5г. след като съм писал че на малки куки current=silure_titeuf.mp4
Хелоуууу, Биг Мама, не се напиняй толкоз :mrgreen: Не ми дреме изобщо кво ,кога и къде си писал :wink: Консултации не съм ти търсил и последните 4 години съм хванал десетократно повече рибоци от теб :mrgreen: Фифели, мифели , монтажи и прочие кой кви прави не ме вълнува. Както казва Тролката - класицизма и стратего-философията винаги са на мода :wink: Ти тея години кво хвана - ТЕН :D Мага знае кво му трябва и върши работа, та не го мисли :lol: Преподавай си на аудиторията и не се коси за мен :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”