Отново ВЕЦ...

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Забележете концентрацията на вецове около Благоевград и Смолян.
На река има поне по 5. Тоест реката се хваща от единият и излиза от последният. Река няма да има.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Д-р Дулитъл
Мнения: 2055
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 312 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Значи доколкото разбрах,идеята е през нощта да се изпомпва вода в един изравнител над самата сегашна помпена станция,от който преди по гравитачен път и с помпи е поливано цялото поле на Софрониево,а през деня тази вода да се връща през турбина в Огоста.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Може да съм тъп, но не ми е ясно как енергията, произведена от падането на Х количество вода ще е значимо по-голяма от енергията, необходима да се върне същото Х количество вода там, откъдето е паднала :roll: :roll: :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Искат да го направят като ПАВЕЦ.Помпено Акумулираща Водно еди си кво си.На пиковите часове катокомпенсация.Когато не се консумира много енергия например през деня когато хората са на работа, се качва водата в изравнителя а когато настъпи пика в потреблението на ел.енергия предимно вечер от 17 до 22 пускат водата и правят ток за компенсация.Нещо като ПАВЕЦ Чаира.
Братоци тия са луди хора.Този Букьовски(не се обижай Д-ре) шебек не знае за какво иде реч.Горе този изравнител е колкото един малък гьол.Не може да събере чак толкова много вода за да е рентабилен.Може да е рентабилен за една вила на некой баровец да речем ма не и в по глобален мащаб.Не знам как ги мислят тези неща ама някой бая се натиска за парички,натиска се катооооооооо........ :wink: А да ви светна какво ще се случва с Огоста През деня помпат вода за да я качат в изравнителя.През това време в Монтанската ВЕЦ е същата работа-нотам са спрели водата.В реката нивото падаааааааааааа от сутринта до вечерта но плавно.Рибата все още е добре с изключение на едрите риби който не е....т да взимат.Такааааааааа.Значи ПАВЕЦ Софрониево(малеееееее това звучи гордо) кротко помпа водичка.Но за да напълни изравнителя ще трябват по мощни помпи и разширяване на помпената и ще стане е дно л.......о за ландшавта бегай маааани.Ма тия не знаят какво е ландшафт,сигурно си мислят ,че е някаква валутка. :shock: Като сложат по мощни помпи край с миграцията на рибата особенно под ставилите в момента когато са вдигнати.Огоста през деня ще е само за садене на ориз.(Идеята вече е добра,очаквам оферти, от мен идеята за ориза ,от спонсорите парите) :roll: За риба може да забравите.Вечер водата почва да покачва,щото Кутлувския(не се обиждайте Монтанци,нищо лично)ВЕЦ вече работи и захранва с чисто електричество зажаднялата за ел.енергия(след спирането на 4-блока на АЕЦ-а) татковина.Малеееее как звучи патриотично. :oops: Рибата все още е наред с изключение на голямата която(а това вече го казах).Настава 17 часа и бегаитееееееееееееееееееее.Почва ПАВЕЦ Софрониево да действа.В такъв момент гледайте да не се под бента,че имаче е свършено с вас.Е те сега и малката риба вече не е наред.Какво да кажа още. :evil: :evil: :evil:
Д-р Дулитъл
Мнения: 2055
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 312 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Тъй ,тъй-нещо такова си го представям и аз-едно голямо л...о :evil:
А за букйовчани-не се обиждам, щот съм шуменец :D
Абе ще следя нещата отблизо и ако работата стане сериозна ще надам вой...
Аватар
Ristich
Мнения: 627
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 15:57
Местоположение: гр. София

Мнение от Ristich »

Те докато им минат документите пред обществото много работи могат да казват (и го правят). Но като изкарат разрешителните става интересното - правят каквото си искат и картинката ще е Кентавровата и Дулитълската.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Пак казвам,ще е хубаво да има инвестиции като знам колко е зле общината,там няма нищо работещо.Нито едно работещо предприятие-страшно е.А е така на много места в България.Но да е за сметка на природата,ландшавта,срещу желанията на хората,срещу това което е създала природата - не е честно,не трябва да е така,не трябва да позволяваме да е така. :cry:
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”