Каква прашка ползвате?

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от Paparaka »

Продкута е готин, но само за дохранване. За тежка храна трябва да направят една чашка за монтански топки "портокали" :).
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от VARHARA »

За всеки влак си има пътници,внесат ли я ще се продава. По важно е човек да може да си служи с прашката както трябва. :wink:
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от marinko7 »

Това нещо струва там 19 паунда , кажи речи 45лв , без да се знае каква ще е надценката на нашите продавачи ,във момента за 20 паунда има промоция и може да се купи цялата серия от прашки на Мiddy които са 4 на брой заедно със калъфа.Със сигурност ще има хора да си го купят но лично на мен тази инвестиция ми се струва смешна :wink:
Последно промяна от marinko7 на Сря Фев 29, 2012 17:35, променено общо 1 път.
Аватар
Denis
Мнения: 377
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2005 1:16
Местоположение: София
дал Браво: 16 пъти

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от Denis »

За монтанските портокали ще трябва чашка тип халба за бира и някакъв военен катапулт :D
Аватар
mikej
Мнения: 182
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 18:46
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от mikej »

marinko7 написа:Това нещо струва там 19 паунда , кажи речи 40 лв , без да се знае каква ще е надценката на нашите продавачи ,във момента за 20 паунда има промоция и може да се купи цялата серия от прашки на Мiddy които са 4 на брой заедно със калъфа.Със сигурност ще има хора да си го купят но лично на мен тази инвестиция ми се струва смешна :wink:

Това е въпросната прашка
http://www.masterfishing.bg/index.php?p ... hing_type=" onclick="window.open(this.href);return false;

Един приятел я има и ми допада
Но както е казал Божо става и според мен само за дохранване :)

пп. за справка ластиците и са по меки от зелената на Дренан
Последно промяна от mikej на Сря Фев 29, 2012 17:41, променено общо 1 път.
release now to catch tomorow
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от marinko7 »

Извинявам се за грешката най евтината оферта там е 15 паунда ,явно не съм проверил по повечето сайтове за цената .Намерих още инфо за нея със видео даже ,който разбира английски може да драсне 2 реда за какво иде реч http://www.matchangler.com/reviews/the- ... -caty.html" onclick="window.open(this.href);return false;
pescaBG
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 9:41
Риболов: мач ...мач и със зор щека
Местоположение: Мадрид Испания

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от pescaBG »

[youtube]Прашката е една -Дренан,била тя за цървеи или за "монтански топки"
На снимките качени от Венелин на долната с червената чаша сменям ластика с един зелен на Стонфо и мятам не само монтански ами и гюлетата от топчето на Шипка[/youtube]
Риболова колкото е наука толкова е и късмет............понякога разбира се .
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от krasimir »

Въпросната прашка на Мавър я имаше внесена още миналата година лятото от Ивайло Христов. Опъвал съм я така на сухо (как звучи само :lol: ) но не мога да дам мнение за начина по който се храни с нея. Иначе съм с зеления drennan, а като се нацепят ластиците - светло синьо stonfo. :wink: За по-голяма изчерпателнсот за прашките - maver13 го е казал. :D
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 122 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от ivelin66 »

Тука пак почна да става като темата с платформите.Значи ако не е Дренан - край,финито.Няма дистанция,няма точност.А я да ви питам аз преди да видите Дренан с какво аджеба стреляхте топките и червеите?Имам 25-26 прашки разни модели - Стонфо,Мавер,Колмик,Дренан,Вега,Камасан че даже и две Дам.Във опитна ръка всяка прашка върши работа и обратното.Едно време като стреляхме по врабчетата да не сме имали прашки Дренан или Мавер :lol: :lol: :lol:
Team Milo - feel the difference
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от Чичо Веско »

ivelin66 написа: Тука пак почна да става като темата с платформите.
Значи ако не е Дренан - край, финито.
Няма дистанция, няма точност.
А я да ви питам аз...
Мдааа, и аз какво да ги правя ей тез прашки тогава :?: :!: :roll:
Или по-скоро, тези дето са си купили от тях, да ги хвърлят ли :?: :lol:
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от Венелин Радушев »

Denis написа:
Венелин Радушев написа: Ако ще си взимаш само една, вземи първата (зелената)..
Аз бих казал точно обратното :)
С зелената и на 40 метра ще хвърлиш с задоволителна точност, но с червената под 35 метра да стреляш е ад. Мисля, че зелената е далеч по-практична и приложима. :D
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
pescaBG
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 9:41
Риболов: мач ...мач и със зор щека
Местоположение: Мадрид Испания

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от pescaBG »

А бе някой като отвори тема ,все ще се намери друг , ами вие сега тая марка и така нататък , аз имам еди колко си и прочие
На имащия ,аз ако ме питаш на 25 метра хвърлям с такава точност ,че не ми трябва прашка , щото по физическо мятах гюлето на 17 метра и с разлика между хвърляниата 20 см в диаметър
Темата е каква прашка използва всеки или е използувал ловейки на мач
Кой колко има и как ги ползва си е проблем на всеки по отделно
В тоя форум кефите , от как съм се регистрирал , постоянно ми се налага да чета ,че някой си налага марката и какво да правят другите със своите артикули - ами вкратце ловете риба ,всеки си купува това което е по джоба му или което му е удобно
Аз тука познавам хора с евро в шест цифрени числа и карат Ауди А6 модели 2007-2008, тия ако са в БГ то ще са Бенцове ,то ще е парадиране и прочие
Както е казала Алеко/ не Калеко Алеко /- Разни ора ,разни идеали
Риболова колкото е наука толкова е и късмет............понякога разбира се .
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 122 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от ivelin66 »

Виж кво бе пич - не те познавам и тия дето сте в странство все си мислите че сте хванали Бога за рога.А просто сте отишли на един стандарт готов за който вие нямате никакъв принос - освен да бачкате като гастарабайтери или да се занимавате с криминални истории.Ние сме балъците тука дето се хвалим с дребните си придобивки,ама сме в България.За вас Воденичаров написа навремето една песен - нали съм тук,не съм избягал.
Вземи си чети испанските форуми или каквото си искаш там,карай си ако искаш и S8 на Ауди и остави нас заблудените несведущи за твоите познанства с шестцифрените евра хорица да си белим приказката по български.
Извинявам се че с този пост мога да засегна и outsider когото уважавам въз основа на постовете му тук и информацията която споделя.
P.S Аз познавам хора с 8 / осем/ цифрени евра ,но не се гордея с това
Team Milo - feel the difference
pescaBG
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 9:41
Риболов: мач ...мач и със зор щека
Местоположение: Мадрид Испания

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от pescaBG »

Виждам Колега ,че се взимаш нещата много насериозно
И да ти кажа по добре ,че не ме познаваш
Тая дума гастербайтер е сложничка за тебе ,като гледам какъв смисъл влагаш в нея
А пък дали сме бандити тия извън България на времето един беше казал - Невинен до доказване на противното
Аз какво карам ,каква прашка имам,щека,мач и прочие и от друга страна кой познавам си е моя работа и не занимавам отричайки тука всяко едно нещо което някой споделя с аудиторията
Казах,че познавам ИСПАНЦИ с 6 цифрени сметки и не са грандомани
Да ти обадя по съвета ти, че мога да чета испански ,английски и немски форуми и ще ти повторя
,че само в твоите очи всички които сме в странство сме гастербайтери
Как да се изразя по ясно,че да ме разбереш
Аз отскоро съм в тоя форум но ми се набива на очи , че си един от юзерите дето на испански им викаме- тока пелотас
Тоест от тия дето обичат да са в центъра на прожекторите и то с негативно отношение в повечето случаи
Карай я по кротко
Щото годинките ми са с някоя повечко от твоите и съм видял 2 и 200 прашки
Както ти казах по горе в поста ,всеки си прави сметката какво и как си купува и по какъв начин си го позволява, борческите и бандитските години са отдавна отминали и са малко отживелица
Пък за аутсайдера си много прав ,човека знае как е в действителност и хваща риба не на последно място и то е достойно за уважение
Риболова колкото е наука толкова е и късмет............понякога разбира се .
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Каква прашка ползвате?

Мнение от waglerbg »

ivelin66 написа:....Значи ако не е Дренан - край,финито....Едно време като стреляхме по врабчетата да не сме имали прашки Дренан или Мавер :lol: :lol: :lol:
Това е абсолютно вярно :lol:
само, че според мен постовете ..Дренан дъ бест... не трябва да се разбират буквално. тва са си купили хората, от тва са доволни. Аз Колмик в магазините в които най-често пазарувам(2-3) не съм видял, Мило има от скоро и т.н.
На времето имаше само Стонфо(големите) които както беше споменато по-горе идват грубички за дохранване. В "моя" магазин докарват Дренан, купувам си, допадат ми, не ги сменям. Ако имаше Колмик щях да купя Колмик защото вярвам в избора на "моя" търговец.
Дотрябва ми много финна прашка за два бели или три зърна жито :mrgreen: в "моя" магазин няма, по обиколих и си намерих Сенсас 1,5мм и си го взех. Та квото има това вземаме. Така подкрепяме нашия БГ търговец, които ни помага със съвети, актуална информация и отсъпки :!:


По темата :
Плзвам 7-8 прашки
4 бр за захранка на дистанция от които една за семена
останалите с различна твърдост и чашки за щека :wink:
Последно промяна от waglerbg на Чет Мар 01, 2012 10:30, променено общо 1 път.
...read between the lines...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”