Дрехи за риболов?

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Абре ПЕНН за какво иде реч, бе братле. Тука условията нямат нищо общо с океанските. Ще завали, завали па спре.
Зимата студовете не са екстремни, па и такива да са ние тогава си седим до печките.
Сина ми работи в магазин където се предлага оборудване и екипи за екстремни спортове, требе да ти кажа че с моята заплата трудно мога да си позволя даже чорапите дето се вика. Верно че всичко си е измислено за съответните условия, ама и парата е мани мани. Та все си мисля, че за тука ни требе нещо по-елементарно.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Вирбеле ще отнесем темата пак бе човек.Аз съм го казал-аз не говоря само за цени,а за материята от които са направени.Тия снимки които ги гледаш са правени по пътя от Хавай до Сан Диего.За справка само-Сан Диего е на ширината на Либия,Алжир и Египед.През деня си гол,но като проближиш брега и става стууууууд.

Тая материя се ползва както на Хавай в жегата,така и на Антарктик купата.Ползват я катерачи,мотористи,пожарникари,ветроходци,лов и риболов................за материята говорим,а не са това кой и на колко я продава в БГ.Чакай да не объркам някои-говоря за Гортекс.

А сега пак да си дойдем на думата за полара.Това е остатъчен материял,рециклиран в повечето случаи.Тежи 3 пъти по-малко от вълната,топли поне двойно и е на три пъти по-нска цена от вълната.Нормални памучни чорапи са 4 кинта,както и нормални поларени.Гортекс чорапи обаче са 50$.Аз имам 10 чифта полар и един чифт Гортекс за проба.

Ти нали под камуфлажа си слагаш нещо като ходиш на риба????Памучно ли е или вълнено????Пробвай с Полар другия път.

http://www.malkiobyavi.com/pro/pic-news ... ewsid=4535

22 Лева панталончето.Малко скъпо идва-аз тук ги намирам и по 5$,но пак е най-евтиното от това което прочетох.

Казваш скъпо е и сина ти работи в такъв magazin и знаеш цените.Точно това казвам и аз,дал сам примери как различни компании ползват една и съща материя,но цените сам им различни.Дал сам пример и с цени-същата материя и кройка панталон се намира и за 10$,както и за 160$.Дебелината на материята може малко да варира,но като материя е същата-вярвай ми.

Казваш по-просто нещо ви трябва-ми няма по-просто.Вълната е естествена материя и струва доста.Даже и да вербувам бабата да плете пак ще ми излезе по-скъпо от това да си купя плат и да си го резна и да си ушия чорапи от полар.Искаш ли снимки????Ма сам голям дизайнер да знайш.

Анцук от памук е двойно пари от поларения,полара топли и съхне,а памука не.Не ми се говори за маркови неща,казал сам го по-горе,няма смисъл за един етикет да се плащат 130$,а за панталона 10$.Така излиза защото в съседния magazin са по 10$ същите.





Изображение

20$ за това без да се напъвам да търся.Кажи ми колко е по-скъпо ое тдна памучна риза????Да ти намеря ли вълнена фанела да видиш какви пари искат????Мани не ме питай.

Май не си прочел или отворил всичко което сам писал по темата.Фирмата която шие Гортекс е Българска и са доволни хората от нея.Въпроса е от къде в БГ може да се купи и кое е добро.Само дадох примери кое е евтино,а вече може да се види и от къде.Ако държиш ще ти потърся къде из София продават полар и ще ти намеря цени.Няма по-евтино от това.Не го търси марково,а тръгни по сергите на някои пазар,може и на Битака,може на някое изложение..............ще намериш евтино.Сина ти същата материя се опитва да я продаде за около 200 кинта бройката.Лошо за бизнеса му,но такаа е ситината.Я да видя какво продава Cтената.

Vertical Express - България -- 40 лв.

Патагоня 315.00 лв.

Това са якета от Полар.Материята както казах може малко да се различава по дебелина и плътност,но няма как разликата да е 8 пъти в цената.Сметни обаче колко може да се намери това яке що Стената го продава на 40 лв. :wink:

Панталон полар Хилман - България 31.00 лв.

Панталон Mountain Патагоня 310.00 лв.

Тук разликата е 10 пъти.Отиди на пазара,купи най-дебелия полар и после го сравни с това в Стената на Патагония панталончето.Ако има разлика в качеството 10 пъти ще си изям поларените чорапи.
Go BIG or Go Home!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Айде да го направя по-прегледно.Дрехите които ползват тия по снимките са от една и съща материя.Цената е различна,материята е еднаква.Продукцията на Мусто/най-доброто за океана/се шие в Полша.Плашаш за качеството и реномето на фирмата,а не толкова за материала.Ето снимки къде се носят такива дрехи.


Изображение


Ето малко екстремно ветроходство.Нещо май го е напънало ватар със скорот около 150 + километра в час.


Изображение

Ето ти едни риболовни гащи от същата материя.

Изображение

Няма как да намеря толкова екстремни риболовни снимки.Това го давам само като идея къде и за какво се ползва Гортекса.

Вирбеле,прегледай пак първото писание на автора на тая тема.Виж какво пита човека и прецени дали давам грешни идеи.Аз съм го изпитал на гърба си и не се бъзикам с риболова или с мойта работа.Знаем май с какво се занимавам.Тая година имаме реален шанс да бием рекорда по прекосяване на океана от Хавай до Зпадния бряг на САЩ.Ако на мен не ми вярваш..............Незнам на кой.

На Пиротска едно време имаше 2 магазина за платове.Това беше един от бизнесите с които се занимаваше моето семейство.Зареждали сме стока от къде ли не и смятам,че съм наясно с цените и качеството на предлаганите дрехи и материали в БГ.Дай идея кое е по-добро от това ако не съм прав.

Не сравнявам цените с тия тук.Ако трябва това да го направя ще ми се наложи да обясня как за цената на 2 бири/по 5$ е тук бирата във всяка една кръчма/си купувам панталони от Полар.

Ето и идея от къде си купувам някои от дрехите.Нямам достатъчно $$$$$$$$$$$ за да плащам колкотo ми искат и ми се налага да купувам най-доброто на най-ниски цени.


http://www.layline.com/llf/sale/musto_closeout.htm
Последно промяна от PENN на Вто Фев 14, 2006 20:43, променено общо 2 пъти.
Go BIG or Go Home!
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

ПЕНН братле, говорим за едно исъщо нещо.
У дома покрай сина е пълно със списания и реклами, та покрай него и аз понаучих за новите материи и техните качества. Доста от тях ползвам и зная какво представляват. Освен за риба ходя и цяла зима на ски. Абсолютно си прав, че всичко ново и прогресивно е много по-добро. Естествено че един пуловер от "жива вълна" плетен на ръка е бая по-скъп от изкуствената материя и тук си прав.
Моята идея, е единствено това, че за нашите условия в родната страна, при тия доходи, май не си заслужава да се снабдяваме чак за такива екстремни ситуации с чак до там специализирани екипи.
Сам знаеш, че разликата между условията при които ти действаш в океана и ние дето клечим покрай гьоловете родни е от земята до небето.
Но пък от друга страна си мисля, че като нацелиш най-доброто за себе си и се чувстваш комфортно си заслужава на няколко години да се обзавеждаш с нещо по-добро.
Абе както казват руснацит:"на вкус и на цвет, товарищих нет".
Айде бъди жив издрав и късмет из голямата вода.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Така е,прав си и ти.Щом на мен ми върши работа,на катерачи разни,на скиори...............евтино и добро,ще е доре и за риболов.Опитах се да го обясня малко по-подробно за тези които не са се замисляли за тия дрехи.Има млади риболовци,хора които ходят само когато е топло/като мен/ и такива които мислят,че от на баба плетените чорапи по-топло няма.И аз така мислех ама............
Тук ползваме и спални чували от Полар.По 9$ бройката,леки и топлят доста.Събирам 3 такива вмясто един нормален в куфара.Важно ми е защото нямам право да мъкна много багаж по самолетите,а и другия като се накисне и спя на мокро поне седмица.Ходих във фабриката на Норд Фаис в Сан Франциско,имаха какво ли не,но нормален почваше от 90$,а най-скъпите бяха по 160$.Нещо не ми излязоха сметките с тия пари и сега имам 7 поларени.Като е топло ползвам един,а за студ ползвам 3 пъхнати един в друг,поларен гащеризон,поларена фанела и чорапи.
Go BIG or Go Home!
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Виж за поларените спални ти завиждам. Тука почват от 7, 80 лева и нагоре.Еба си разликата. Аз карам с български и чешки, бая място заемат и са тежички, обаче когато сме на Доспат в чувала едно одеялце и по пижамка си спинкаме, проблема е че никога нема място за багажеца, да беше по-близо та да ти поръча човек.
За фенера сигурно се кефиш когато попаднеш на нещо дето си ти пасва и ти върши работа, обаче в нашите условия, на сгъваемото масе си слагам петромакса и поляната е моя.
Нали не си забравил за челника, не че ми е притребал сега, щото както четеш из форума, кротуваме си и ближем рани. Добре че от време на време се срещаме та да си разменяме лакардии. Сега в петък стана много приятно.
Айде бъди жив и здрав и пиши.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Спалните чували са си голям проблем на лодка.Като е добро времето не ми трябва върха на сладоледа,а като е мокро,студено,аз съм се намръзнал и няма време за спане,ми е все тая къде ли лягам.Проблема идва след това-всичко е мокро.Ако купя добър спален чувал и се намокри,а това на някои лодки няма как да не се случи,ми се налага с дни да спя в подгизнал.Няма значение какви пари сам дал,накисне ли се със соляна вода си стои влажен до края на пътуването.Плюсови,минусови,такива за мокро,за катерачи............няма съхнене.Другия проблем е,че ако тръгнем от топло,да речем Хавай,първите 3-4 дни залива много и всичко е мокро.После го държа поне 3 дни вън с надеждата да не е толкова мокър,след седмица почва да става студено,но даже и тогава минyсовия топли здраво и са ми завити само краката.Тялото ми мръзне,а краката са ми влажни и спарени.
Няма как да намеря компромисен вариянт.Най-доброто до момента е Поларен и то не един,а 3.Първите дни спя с един от тях или направо с дрехите,после го вадя да съхне след като сам го изпрал със сладка вода,но имам 2 други които ги държа в найлонови чували за да са сухи.Ползвам тях,а след седмица ползват 3 един в друг.Цената на трите е 30$ общо.Другия проблем е,че няма как да си избираме лодките.Отивам,проверявам палим и тръгваме.2 дни след това се оказва,че тече цялата лодка.Времето няма защо да обяснявам какво е.За 20 дни все ще се намери една буричка и ако е в началото на пътуването с нормален спален чувал може да ми се наложи да спя на мокро до края на доставката.Третото нещо е цената.За 10 $ не се замислям много,дали ще го скъсам,ще му се разпори ципа или нещо друго................ми заминава на боклука ако въобще изкара до брега.Похарча ли 160$ за спален чувал,намокри ли се тоя пух или там какъвто сам го избрал,разпори ли се нещо и наложи ли ме се да го хвърлям ще ме боли сърцето.

Друг основен проблем е,че не се знае къде ще ни отвее вятъра.Днес сам на топло,но утре може да ми се наложи да смъкваме лодка от Аляска.Няма как да мъкна 5 различни чувала за топло,за мокро,за студ,един лек и 2 тежки...............и комбинирам.3 полара един в друг вършат работа,а и за 30 $ няма какво друго да се намери.

Има и нормални чували по 10$.Дебели са,топлят,но намокри ли се става ужас.После си укрепваме бидоните с тях.Я да ти намеря една снимка.


Изображение

Ей го на единия от нормалните.Подпира ни бидона с нафтата на носа на спортна лодка.Стои резерва ако всичко друго се намокри яко,но проблема тук е,че този може да е целия в нафта,а и затиснат от бидона.Тоя пак е 10$,имаме и такива,но се ползват само като резерва.

Първата доставка на лодка беше доста мокра.Заливаше много,а ни чакаха почти 3 седмици в океана.Спахме с дрехите в началото,а всичко беше в двойни торби за боклук.Запазихме сухи някои от чувалите,но е малка мъка.


Не съм забравил нито една поръчка,но ще ги забавя малко-пари нема.След Хавай почвам да купувам и пращам.Това ще е края на Март.Дано не ви е късно,но зимата е слаб сезон тук и не се правят $$$$$$$ та ми е малко зор.

Фенера които съм взел тепърва ще му се правят проби.Трябва ми поне 120 килограма човек да му стъпи на врата.После ще съм сугурен,че които от нас да му скочи пак ще е жив. :wink:
Go BIG or Go Home!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Получих едно сигналче на лични,че снимките блокират страницата.Я кажете така ли е и ако е така ще помоля някой да пооправи проблема.Аз лесно ще ги махна,но се губи смисъла на написаното.
Go BIG or Go Home!
mom
Мнения: 404
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 1:49

Мнение от mom »

PENN написа:Получих едно сигналче на лични,че снимките блокират страницата.Я кажете така ли е и ако е така ще помоля някой да пооправи проблема.Аз лесно ще ги махна,но се губи смисъла на написаното.
Някой картинки са по-големшки, та бавно се точат от чужбинско и разтягат страницата та се скролира и по хоризонтала, иначе чак да блокира ...
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Здравей приятелю,
не зная точно с какво си изкарваш насъщният, но като чета изобщо не мога да си представя тия пътувания, намокряния и изстудявания.
Верно, че аз по-вече от 20 години маам с палатката из родината, объче екстремните ситуации са сведени почти до нула. Така че тука както разбираш се кефим без особенни опасности.
Разбира се че е много по-добре да имаш под ръка всички онези дреболии дето ти правят престоя на гьола по-приятен, но пък си мисля че от друга страна не мож всичко да има човек.
Напоследък най-голямата ми загуба в това отношение беше когато установих, че са ми разбили мазето и са откраднали двата чувала с рейките на голямата ми палатка /три помещения и предверие, навес и т.н./, а най-гадното е че си стоят платнищата и сега си ги гледам.
Та те такива работи.
Мисля, че като си дойдеш когато и да е и организираме някои излет с палатки ще разбереш за какво иде реч.
Аз до късна есен ходейки по язовирите, не ползвах нищо друго освен сглобяемата масичка, стола, петромакса и колата до водата и никакви проблеми. Това бури ветрища и други само по планините когато ходим за по-дълго и то летни варианти.
Айде бъди жив и здрав и пиши като имаш време.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Главно прекарваме лодки с брата,това ми е работата.По-малко ремонти и инструктаж как се карат разни плуващи неща,както и акъл на нови собственици наливам.С две думи-като е кофти пътуването и не му се мокри на баровеца го поемаме ние и срещу някои лев му я караме където иска.Случва се да ни наемът и като втори капитани на риболовни моторници.Моторна или с платна-плува ли сме ние.

Палатка имам,ходил сам и още ходя.Едно от любимите ми места е месност тук наречена Голямата Мечка.Нещо като нашия Боровец,но с много готино и чисто езеро.Не съм го пробвал как е за риболов.

Съгласен с теб,че е добре да имаш всичко,но като не ни достигат $$$$$$$$$$$ се мъчим да намерим добрия компромисен вариант.Знам как се прави с 10 000$ за дрешки само,но като липсват 8000$..............Получих на лични едно съобщение в което се казва,че не съм прав,чакам да отворим нова тема или направо в тая,та да видя къде бъркам.За мен това е важно i дано се получи.
Go BIG or Go Home!
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Не съм сигурен в какво не си прав, ама неисе.
Както знаеш българина има поговорка за всичко - "за всеки влак си има пътници"
Аз стигнах до извода през изминалите гдини, че трябва да се купува само това дето ще ти върши работа, иначе сме се задръстили с какво ли не по таваните и мазетата.
При теб единстено, избора и прдлагането за сега са по-добри иначе ние работим и с техника малко по-изостанала, но за сметка на това изпитана.
Айде бъди жив издрав и пиши, пък аз ще ти метам по некоя снимка от красотите на родината та да им земваш акъла на презокеанските "приятели".
Пиши когат можеш и за каквото се сетиш и на ЛС
Аватар
V93
Мнения: 471
Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 23:52
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти

Мнение от V93 »

PENN написа:Получих едно сигналче на лични,че снимките блокират страницата.Я кажете така ли е и ако е така ще помоля някой да пооправи проблема.Аз лесно ще ги махна,но се губи смисъла на написаното.
Снимките на яхтите между поларената блуза и гащиризона са малце възголемшки и като размер на файла - 600+ К, 400+ К, 100+ К и като
ширина. Само от тях се събира над 1 мегабайт - текстът и другите снимки - отделно.
На по-бавна връзка сигурно се точи бая време, а отделно страницата се разтяга и вдясно.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

РИмонта е рИмонтиран.

Сметни,че аз мazе и таван нямам и тия неща ги ползвам за работата си,а и не съм ги натрупал $$$$$$$$$$.
Имаш ли достатъчно $$$$$$$$$$ е лесно.В моя случай е необходимо само да прочета кой и с какво кара.Взимам да речем рекорда по обиколка на света без спиране,проверявам какво е ползвано там и купувам.Купувам,но една фанела е 200$,а аз стискам в ръчичка 30$.Да ходя и да си ги изработя другите нали.Да де ама за да си ги изработя ми трябва такава фанела защото на мен това ми е бачкането.Гол няма как.Знам какво ми трябва,но си правя и сметка колко $$$$ имам.Знам,че Мусто са класа над това което имам/някои от тях поне/но са 10 пъти по-скъпи.


Говоря за компромисни вариянти и това е което ми върши работа на мен.Не намирам и голяма разлика в материята на марковите и някои от моите.
Go BIG or Go Home!
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Най-доброто си успял да постигнеш:
хобито и работата да са ти наедно. От тук насетне всичко ще се оправи, само не бързай и запомни едно нещо от мен - никой, никога не може да се надскочи. Пробвах и ще знаеш много боли като се приземиш.
Жив и здрав бъди и се радвай на живота.
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”