Sunline Super PE

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Sunline Super PE

Мнение от sandista »

С горното изказване не мога да се съглася ама никак. Гледах как всички наскачаха на въпросния Самурай още в самото начало... Гледах и после псуване, късания,загуби,нерви.
За това как се държи с въртележките ще си замълча.
Но като цяло всички 8-нишкови брейдове (дори и най-скъпите Super Dyneema/Ultra Dyneema/Ultra 2 PE fiber) се преебават изключително качествено дори с малки пантерки.

Има влакна много по-евтини,здрави и доказали се при работа с въртележки ;)
Ако човек разсъждава малко и добре подбира такъмите си няма да се пишат тонове фалш из форумите ;)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Sunline Super PE

Мнение от LVitchev »

sandista написа:С горното изказване не мога да се съглася ама никак. Гледах как всички наскачаха на въпросния Самурай още в самото начало... Гледах и после псуване, късания,загуби,нерви.
За това как се държи с въртележките ще си замълча.
Но като цяло всички 8-нишкови брейдове (дори и най-скъпите Super Dyneema/Ultra Dyneema/Ultra 2 PE fiber) се преебават изключително качествено дори с малки пантерки.

Има влакна много по-евтини,здрави и доказали се при работа с въртележки ;)
Ако човек разсъждава малко и добре подбира такъмите си няма да се пишат тонове фалш из форумите ;)
+1
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Sunline Super PE

Мнение от A.S.H »

sandista написа:С горното изказване не мога да се съглася ама никак. Гледах как всички наскачаха на въпросния Самурай още в самото начало... Гледах и после псуване, късания,загуби,нерви.
...
Аз ползвах Салтига 18лб. доста време на Дунава с Лонгкаст #4 и други мепсове, все в течение без нито една непредизвикана загуба или късане. Същото важи и за Самурай 15лб. Доста време полових и с него на Янтра (включително и с въртележки) не съм имал проблем.

Данчо и Илиан също ловиха с това влакно на Янтра и Дунав в размери 15 и 20лб. и нямам спомен да са се оплаквали :wink:

Не знам на кое викаш фалш, но аз като казвам нещо обикновенно е на база личния ми опит и избягвам да говоря наизуст !
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Sunline Super PE

Мнение от LVitchev »

A.S.H написа:
Не знам на кое викаш фалш, но аз като казвам нещо обикновенно е на база личния ми опит и избягвам да говоря наизуст !
От колко години ловиш на спининг ???
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Sunline Super PE

Мнение от A.S.H »

LVitchev написа:
A.S.H написа:
Не знам на кое викаш фалш, но аз като казвам нещо обикновенно е на база личния ми опит и избягвам да говоря наизуст !
От колко години ловиш на спининг ???

От както съм регистриран във форума или с други думи 3.

Защо, в случая има ли някакво значение ?
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Sunline Super PE

Мнение от LVitchev »

Много голямо !!! Има хора пробвали
"почти" всички видове брейдове излезли на пазара от 10 години насам,и за твоя изненада,още си търсяд влакното :idea: :idea: :idea:

Няма да има фалш,ако се наредят 10 влакна и поне двадесет човека да са ги ползвали.Всеки един от тези двадесет човека да си каже мнението,а това го няма.Когато едно влакно се посочи от голяма група хора,може да се приеме че е читаво.Това ми е мисълта,има такъв разнобой във темите за брейдовете че опита е много важен.Тук във форума,всеки хвали влакното си и го препоръчва,без оглед на това кои за какво ще го ползва и с какво ще го ползва.Имам в предвид,пръчка,макара,примамки,всичките те определят колко ще искара едно влакно.Един лови с перфектни такъми,другия с такъм от на баба си времето.Слага брейда които му е препоръчан и на всяко десето въртене,хоп и брейда скъсан.Почват се псувни по препоръчалия го и става мазало.Опита си е опит,но има съвкупности от фактори за които никои не споменава или просто само се намеква за един-два и толкова.Едно влакно,ползвано само с воблери,ще искара в пъти повече време от такова,ползвано за блесни.

А,да не казвам че има такива,които са ползвли и пробвали "всички"брийдове продаване в света,ама това вече е друга тема :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Sunline Super PE

Мнение от A.S.H »

Както видя написах условията в които съм го ползвал !
В Русе го ползваме доста хора и не знам някои да е недоволен от него !
Съвсем естетвено е да препоръчвам това което ползвм (ако ми е харесало) , а не да говоря глупости за неща които дори не съм виждал !

Чудно ми е вие със Сашо дали сте ловили с това влакно или мнението ви се гради само на чужди впечатления ?
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Sunline Super PE

Мнение от LVitchev »

А ми ти как мислиш,дали след толкова години ловене,се влиая от мнения,без да пробвам :idea: Начел съм се на всичко,достатъчно пъти съм се подвеждал,така че не ме мисли мене,аз знам какво да си слагам на въдицата :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Sunline Super PE

Мнение от quietriot »

Освен зеления сънлайн 8 либри , който се оказа наранен през 10 метра и се къса като конец, аз други проблеми с моите плетени влакна нямам.
Ползвам поне 5 вида: варивас, игк , сънлайн, самурай, суфикс, потнун21.
Със самурая на 15 и 18 либри въртя цяло лято по Тунджа с лонг кастове на 8 и 12 гр и пантерки на 12 и 15 гр от сами любими, нямам скъсана блесна, а имам закачания от лиготия да си докажа колко ми е точерн кастинга и как я вкаравам яко искам на баба Пена в п....та. :wink:
С бялото игк на 12 либри и жълтото на 8 и 14 либри също нямам скъса блесна от претирване, суфикса е 25 там субарито трябв ада тегля да се скъса,варивас-а почти не съм го ползвал нямам впечатления.
Последно промяна от quietriot на Сря Дек 12, 2012 11:35, променено общо 1 път.
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: Sunline Super PE

Мнение от ecoplast »

Васе, доколкото съм чувал, самурая, понтона, че и новият климакс, все в игк ги правят :lol: :lol:
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
Ilian70
Мнения: 1723
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2100 пъти
получил Браво: 2538 пъти

Re: Sunline Super PE

Мнение от Ilian70 »

Аз, както стана ясно, също съм доволен от Daiwa Samurai, въпреки, че темата не е баш за това. Ползвам 15 и 18lb, както за реки като Янтра и Дунав, така и за затворени водоеми. Не съм имал проблем с посочените влакна нито с воблери, нито с блесни, но пък и все още нямам десет години и нагоре стаж в спининга :mrgreen: , така, че мнението ми да не се приема за меродавно!
ПП: Истина е, че не съм ползвал и толкова богата гама влакна от различни производители, за да претендирам за някаква компетентност. Или както казваше баба "Разрбира ли свиня от кладенчова вода?!" :lol: :lol: :lol:
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Sunline Super PE

Мнение от quietriot »

ecoplast написа:Васе, доколкото съм чувал, самурая, понтона, че и новият климакс, все в игк ги правят :lol: :lol:
Ич не се замислих за това да ти кажа, ако че на понтона дори и си пише , ма , трай да има асортимент и да изглеждам отворен на конците :mrgreen: :fish1:
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Sunline Super PE

Мнение от sandista »

Приятелю, няма нужда да заемаш отбранителна позиция :) Нека не изпадаме в драми и зимни кавги ;)
Да, ловил съм с въпросното влакно и съм видял качествата му (закупено от БГ!!!).
Ловил съм и с доста други влакна, с които ти не си .. :)

Проблема е един- българина иска нещо евтино и универсално.
Когато говорим за специфичен риболов като спининга трудно е да се задоволим с нещо универсално ( да не говорим за УЛ).

Радвам се,че при вас на Дунава Самурая има по-добри качества и сте доволни ;)
Аз лично бих предпочел наистина универсалното ИГК, което е само 20 долара за 150 метра ;)
8-нишкови японци са дъъълга тема. Техните качества изключително много зависят от условията в който се ползват.

И ако ми се налага да избера между Самурай и ИКГ WX8 определено ще взема ИГК-то. Защо ли ... Имам 4, като някой от тях са на по 3 години и все още ме радват ;)

Живи и здрави !
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Sunline Super PE

Мнение от sandista »

Васко,баце, (ноу офенс) ама като казваш цяло лято колко риболова имаш като бройка ?
Защото имам чувството,че твоите риболови годишно ги правя за около седмица :Р
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Sunline Super PE

Мнение от A.S.H »

Съгласен съм, не ми се водят "зимни спорове" !

Нямам претенции за изчерпателност по темата или пък да правя генерални изводи. Конкретно влакно, конкретна ситуация и съответния резултат, който е на база личния ми опит с влакното !

Дали има по-хубаи, по-евтини или пък дали Самурая си заслужава 20лв. повече е въпрос на лична преценка :wink:

Поздрави !
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”