Риболов по бреговете на Южна Африка

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Риболов по бреговете на Южна Африка

Мнение от wertus »

shkarcheto написа:..... тази Дайва се оказа абсолютен танк ....
Така е :
Изображение
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Риболов по бреговете на Южна Африка

Мнение от quietriot »

shkarcheto написа: Изображение
Дърбан
Изображение

Извинете ме, някои от снимките са правени от колега, който е няколко пъти на тази линия и поради по-доброто качество съм ги сложил тук, все пак имам лимитиран достъп до нет, наслука, отивам за риба........
В един от билдингите отсреща поживях 2 г навремето 91 и 92, преди да си купим къщата в Umbilo, снимката ми навя доста спомени за "Winder street 28" aма напролет съм се черпил една разходка да си видя имота и държавата, в която избягах на 21 г.
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Риболов по бреговете на Южна Африка

Мнение от shkarcheto »

Нищо не се е променило, само че голяма престъпност в Дърбан и корупция, откакто им върнаха на едни такива властта, всичко се скапа в тази държава, иначе имотите са пак на добри цени.....
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Риболов по бреговете на Южна Африка

Мнение от yankosan »

:D Много се изкефих Шкаров,давай,пускай,разказвай щот тука зимата дойде с пълна пара...и си е..м..амата :?
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Риболов по бреговете на Южна Африка

Мнение от quietriot »

shkarcheto написа:Нищо не се е променило, само че голяма престъпност в Дърбан и корупция, откакто им върнаха на едни такива властта, всичко се скапа в тази държава, иначе имотите са пак на добри цени.....
е то след като им даде Деклерк на ония розовите властта вичко си еба майката и цените на имотите се сринаха, а ние лека полека се изнесохме обратно аз къщата съм я дал на фирма я управлява и ми превеждат наемите по сметка, разсипаха рая като дадоха на розовите да се управляват сами, ония за една 5 г ебаха мамата на всичко а иначе престъпост и корупция си имаше още по времето на Питър Бота :)).нощно време в Совето влизаха само бронетранспортьори.

нямаш време иначе иди до Мавриций да видиш какъв рай е, малко е по скъпо от ЮАР ма е красота неземна, а коа си бил знаеш какво е , синята лагуна.
Ще ги видим март месец какво са направили маймунките :))
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Риболов по бреговете на Южна Африка

Мнение от shkarcheto »

В Мавриций ходя постоянно, но стоя малко и не ми остава време да се помотая повече, от там със снимки мога да зарина форума, ама за риболов кея не е удобен.....пък тук за риби гледам да пиша. Весело изкарване на новата година. :fish15:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Риболов по бреговете на Южна Африка

Мнение от quietriot »

shkarcheto написа:В Мавриций ходя постоянно, но стоя малко и не ми остава време да се помотая повече, от там със снимки мога да зарина форума, ама за риболов кея не е удобен.....пък тук за риби гледам да пиша. Весело изкарване на новата година. :fish15:
Дърбан си е по за риболов, може да наемеш лодка да те закара нагоре за мерлин или на спининг за каранкси или тунци и дорадо, а Мавриций си е за баш за туризъм и друг вид рибарлък ;) така че да не е яд за кея. :mrgreen:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Риболов по бреговете на Южна Африка

Мнение от Emo-83 »

Шкарче,благодаря ти за спазеното обещание и репортажа ти.Казах ти,че си хит.Но моля те направи някое клипче със голяма риба,че този Троли много те подценяваше.Няма никакво значение,дали е скъсала или не.Искам да те видя с техниката Ноу-стик под кораба. :lol: :lol: :lol:
Хайде идвай си....чака ме те. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Риболов по бреговете на Южна Африка

Мнение от shkarcheto »

Скоро на 25и януари хоум, не съм опреснявал репортажа, на 1и хвърлихме котвата пред Дърбан, вятър 35 възла, вода 27 градуса,
лефер - супер мъчна работа, оцапахме скарата, хишник на тази вода забрави, иначе местото ни е супер 40м дълбочина, на 3/4 мили от брега сме, местните не излизат, всички се гласят да ходят на север за по 10-15 дни, тръгнал е сейлфиш, но тук време и пак време. Голяма бяла риба сте ударили. Та морския риболов си иска сезон и место.
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Риболов по бреговете на Южна Африка

Мнение от ribata402 »

Шкарче разведри ни яко.Но пускаи повече снимков матриал на риби...
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Re: Риболов по бреговете на Южна Африка

Мнение от beis »

Казах му аз да ме вземе,от него возенето от мен снимането.Кой от какво разбира. :wink: :D

п.п Иво благородно ти завиждам. :wink:
Zango
Мнения: 50
Регистриран на: Пон Авг 13, 2012 14:00

Re: Риболов по бреговете на Южна Африка

Мнение от Zango »

beis написа:Казах му аз да ме вземе,от него возенето от мен снимането.Кой от какво разбира. :wink: :D

п.п Иво благородно ти завиждам. :wink:
Да така е беис но покани и мен та да стане от него возенето от теб снимането а от мен ловенето на рибата.Кои от какво разбира. :fish15: :fish7: :fish15:
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Re: Риболов по бреговете на Южна Африка

Мнение от Шморхи »

Ако ви трябва някой да кара кораба....ще се науча бе! Аз бързо схващам! :mrgreen:
Даже въдиците ви няма да оплета! :fish15:
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Риболов по бреговете на Южна Африка

Мнение от boababa »

Изображение
Шкарче,тая Дайва не е нещо особенно,дано си я взел на добри парета! :wink: Все пак е по-добър избор за сом,отколкото кастинг-мултито,Милионаре! 8) Фани некой Сейл-фиш да откачиш! :wink:
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Риболов по бреговете на Южна Африка

Мнение от shkarcheto »

Саше за мен това милионаре е бъзик работа, аз не ловя с такива, а ползвам Плутони, когато ми намериш такава здрава и мощна, в същото време малка макара се обади, аванса е тоурнамент и е по-плавен от всичко, което съм ползвал досега, но за Плутона писахме преди време, а Сийгейта съм го взел, за да го ползвам за тролинг в БГ, така че ще му намеря добро приложение, колегата който ме посъветва да го купя има 60кг туна на него, така че мога да вярвам в здравината му поне засега, пък и като ме взе товарния влак макарето не мръдна, три дни ме духа и лашка на котвата, вчера стигнахме и до шквалов вятър със скорост 100км/ч, така че не ми беше до риби хич, а в малкото време което ставаше всички се опитаха да омажат скарата, но слаб риболов - течение, при което влакната със 300грама тежест не стигат на 45 метра дълбочина, времето не го поръчвам аз.
Поздрави
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”