относно промените в Наредба № 37/10.10.2008 г.

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: относно промените в Наредба № 37/10.10.2008 г.

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

zampo написа:
naso написа:zampo...
Ще бъде ли разрешен риболовът с мрежи в язовирите за аквакултури. Нещо не го разбрах това...
Да , в язовирите за аквакултури ще се извършва риболов с мрежи !
А ще имат ли право да източват до дъно язовир с някаква цел,или до минимум за по лесно излавяне на всичко с мрежи.Опитите в тази насока не са единици.
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
jagger1
Мнения: 3186
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 757 пъти
получил Браво: 1186 пъти

Re: относно промените в Наредба № 37/10.10.2008 г.

Мнение от jagger1 »

Имам един въпрос:
Има ли някакво законово ограничение за отдаване на язовир под аренда (аквакултури), съобразно неговата площ?
Примерно: Повече от 50/100/150/ декара да не може да се отдават?

Питам, защото Долна Диканя фигурира в списъка с площ 900 декара - за аквакултури. А на практика - повече от 20 години там не е заселена нито една риба от всички арендатори, смукали с мрежите през тези години от този язовир!!! От повече от 16-17 вида риба, в момента в него са останали само 7-8 вида. Всичко друго е ликвидирано!!! А и това, което е останало, едва-едва поддържа популацията си.
Та има ли някакво законово ограничение относно големината на един водоем, отдаван под аренда?
Благодаря предварително.
Поздрави.
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: относно промените в Наредба № 37/10.10.2008 г.

Мнение от zampo »

Ristich написа:Още есента ме питаха дали наистина Дъбника ще бъде под аренда, а аз отговорих, че това е почти невъзможно! :evil: Е, явно няма невъзможни неща, за съжаление замина и този язовир!
Да , и аз не вярвах , ама....
Есента ни искаха становище , какъв да е статута на държавните язовири в областа и яз. Дъбника изрично беше посочен за ЛЮБИТЕЛСКИ риболов :!: Но някой в управлението на "Напоителни системи" и от ЦУ на ИАРА са си спретнали далаверка и смениха статута на язовира за да може да се отдаде под наем :evil:
А ще имат ли право да източват до дъно язовир с някаква цел,или до минимум за по лесно излавяне на всичко с мрежи.Опитите в тази насока не са единици.
Не зная , това е от компетенцията на "Напоителни системи"
Имам един въпрос:
Има ли някакво законово ограничение за отдаване на язовир под аренда (аквакултури), съобразно неговата площ?
Примерно: Повече от 50/100/150/ декара да не може да се отдават?
Няма такова ограничение.
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Аватар
jagger1
Мнения: 3186
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 757 пъти
получил Браво: 1186 пъти

Re: относно промените в Наредба № 37/10.10.2008 г.

Мнение от jagger1 »

zampo написа:
Имам един въпрос:
Има ли някакво законово ограничение за отдаване на язовир под аренда (аквакултури), съобразно неговата площ?
Примерно: Повече от 50/100/150/ декара да не може да се отдават?
Няма такова ограничение.
А трябва да има.
Мисля, че преди години имаше такова законово решение. Не е нормално водоем, който е повече от 50-100 декара да се поддържа от арендатор. Имам много мотиви, но за сега имах само питане и поставих въпроса повече за размишление. Това е за отделна тема.
Благодаря за отговора Зампо.
Поздрави.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: относно промените в Наредба № 37/10.10.2008 г.

Мнение от Бат Стан »

zampo написа: Есента ни искаха становище , какъв да е статута на държавните язовири в областа и яз. Дъбника изрично беше посочен за ЛЮБИТЕЛСКИ риболов :!: Но някой в управлението на "Напоителни системи" и от ЦУ на ИАРА са си спретнали далаверка и смениха статута на язовира за да може да се отдаде под наем
Язовирът е даден под наем на фирма "Дъбника" ООД. Единият от съдружниците в нея е Янчо Янчов Таков, на другия името му не ми говори нищо. Получили са го срещу годишен наем от около 3600 лева, което прави 300 лева на месец. Договорът с Напоителни системи е бил подписан в началото на януари, като това е бил единственият кандидат. Процедурата за отдаване под наем уж била обявена в централния печат. Тва е положението.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: относно промените в Наредба № 37/10.10.2008 г.

Мнение от blader2 »

Като гугълнах за Янчо Янчов Таков ми се изправи косата. Отиде си хубавия язовир :twisted: :twisted: :twisted:
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: относно промените в Наредба № 37/10.10.2008 г.

Мнение от Бат Стан »

blader2 написа:Като гугълнах за Янчо Янчов Таков ми се изправи косата. Отиде си хубавия язовир :twisted: :twisted: :twisted:
Нема ве, споко. Па и да си отиде, кво толкоз, я колко години сте ловили на него.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: относно промените в Наредба № 37/10.10.2008 г.

Мнение от zampo »

Нема ве, споко. Па и да си отиде, кво толкоз, я колко години сте ловили на него.
Да бе , нема :( Миналата седмица го беше отворил да го източва ,та от "Напоителни системи" тичаха да го затварят да не стане някакъв сакатлък
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Аватар
sentinel
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 14:15
Риболов: Предпочитан - спининг, основно - всякакъв законен.
Местоположение: София
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: относно промените в Наредба № 37/10.10.2008 г.

Мнение от sentinel »

Щом го източва, значи цел са рибите. А е взет от Напоителни системи ... демек няма разрешително за промишлен риболов. И като няма разрешително значи нарушава закона. А като нарушава закона, би следвало да има санкции. Ако всичко е така - защо няма санкции? Или на държавата не и дреме, какво става с язовира щом е отдаден под наем?
Не е важно, кой е прав а кое е правилно.
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: относно промените в Наредба № 37/10.10.2008 г.

Мнение от blader2 »

sentinel написа:Щом го източва, значи цел са рибите. А е взет от Напоителни системи ... демек няма разрешително за промишлен риболов. И като няма разрешително значи нарушава закона. А като нарушава закона, би следвало да има санкции. Ако всичко е така - защо няма санкции? Или на държавата не и дреме, какво става с язовира щом е отдаден под наем?
Прочети мненията преди твоето в същата тема и може сам да си отговориш, че имат право да си опъват мрежи. :twisted: :twisted: :twisted:
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: относно промените в Наредба № 37/10.10.2008 г.

Мнение от Бат Стан »

Абе червените милионери ебават мамата на риболова. Впрочем Таковите имат интересни съдружници на някои места, за които скоро ще стане въпрос. Това са обирджии на банки и такива подобни, които са станали милионери на гърба на нашите родители, но скоро и на тях ще им се наложи бензин да дрискат, както пише в Швейк.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”