Риби и Кастинг Такъми

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от sestrata »

Тази седмица имах над 15 кастинг риби, от които 6 над килограм.

Фото от днес:

Изображение


Поздрави кастинг-маняци!!! И да пускате снимки с риби и такъми!
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 90 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от tommy12 »

Ето и няколко риби от мен хванати тази седмица.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от sestrata »

Наколко снимки от седмицата...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от quietriot »

Павка, искаш ли в Русе да си направим един демо кастинг сешън, аз вземам целия арсенал и ти твоя и Тончо неговия , намираме малко по спокоен бряг и ги запукваме рибите или румънците със страшна сила :lol: тамън и ще популяризираме мултитата да видят хората че ене само бради и мъка, Тодор ще ни снима, което ще ни направи "уникално известни" у целия свят щото ще изпращя веднага снимките у ФБ. :mrgreen:
па ако барнем и риба може да барнем и награда ако не само кефа и забавлението ще ни остане. :wink:
поздрави от ръмлива София
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от sestrata »

Бива, само дето моя снимка из фейса не ща. Не съм фотогеничен нещо... :lol:
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от quietriot »

sestrata написа:Бива, само дето моя снимка из фейса не ща. Не съм фотогеничен нещо... :lol:
Арен си си не се срамувай сега :tup:
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от sestrata »

Кратка разходка по Дунав с рибка преди 5 часа. :)

Изображение
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от sestrata »

Колкото и непривично да изглежда за моите разбирания, навих монофил 0.31 мм. Идеята на експеримента беше да сваля евентуално един грам от долната граница и да сравня кастинга с брейд 0.31 мм (40 lb samurai).
Монофилът, въпреки ниската си цена, се оказа доста приятен за работа - мек и със слаба памет. Иначе си е ластик отвсякъде и загубих доста чувствителност, но Зилиона е уникална въдица и продължи да усеща, макар и по-слабо, примамката дори с джиг.
С първата задача имах успех. Стабилно измахвах Smith Camion SSR 3.3 gr на 25 оборота (22-23 м) и Duo Ryuki Spearhead 40 над 30 об (27-30 м) с дайъл около 4.
Втората удари на камък - никаква промяна в дистанцията. Със спинър при десет здрави измахвания варираше около 70 оборота (60-65 м)
Уловиха се и някакви риби.

Изображение

Изображение

С туич на Рюкито удариха две расперчета, които въобще не даваха признаци, че присъстват наоколо.

Изображение

Изображение

На джига имах едно кълване на дребна бяла рибка и се закачи любопитен шарко окло 2 кг.

Изображение

В крайна сметка, както много пъти след употреба на монофил, и днес отново не му станах фен, но има някакъв смисъл, ако трабва непременно да се лови с примамки под 5 гр. Може би ще го оставя за Искъра утре.

Пускайте снимки, маняци! :D
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 90 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от tommy12 »

Здравейте,


Исках да пусна видео в темaта на сестрата за далечни хвърляния, Но батерията на камерата падна не бях обърнал внимамие че заряда е нисък. И все пак има видео, улових две риби като не можах да запиша ваденето на втората която беше по-голямата, но все пак и направих няколко снимки с телефона, видеото започва с тези снимки.
Комбото кето ползвах беше Shimano Antares 5,6:1 това е по-бавно оборотната версия и пръчката Megabass Destroyer F5-70X.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 357 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от MapuaH »

Егати, аз съм си невежа в този тип риболов, но и ми се вижда супер философия това съм замятането, дистанцията, точността и т.н....... Сигурно някой ден ще опитам :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от sestrata »

Риби от събота и неделя.
Събота - р. Искър при Староселци. Лових с монофил 0.30 и въдица Dragon Chucky Cast - 2.13 м, 5-25 гр. Гъвкава въдица подходяща за воблери и блесни, перфектна за неголеми риби. Улових няколко кефала, распер и ми се откачи добра щука при опит да я изтегля на брега. Тъй като се ловеше на ставнително къси дистанции, монофилът не беше толкова дразнещ. Ползвах примамки в диапазона 5-20 гр без никакви неудобства. В края на предаването Stankom ме насили да демонстрирам кастинг с негов три грамов воблер при насрещен вятър. Мята се, но монофила леко бухва в края на кастинга. С кастмастер прехвърлям Искъра.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Неделя - р. Дунав
Сутринта махнах монофила, почистих и смазах макарата (J-Dream). Навих пресен брейд Samurai 40 lb (0.31 mm) и комплектовах с въдица Daiwa Zillion 7'
Още в началото улових хубав костур с ратлин Zerek, който кръстих "COZY". Перфектна примамка за кастинг такъм. Лети невероятно и държи много бързо водене.

Изображение

Малко по-късно - черешка с лице на крокодил и прилична доза адреналин. :)

Изображение

Изображение
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от milen_ilchev »

Sestrata, монофила на Lazer не е лош, но за парите си. Пробвай с монофил Shimano Antares Silk Shock. Разтегливостта му е доста по-ниска от тази на Лазара. Но все пак е монофил и няма чувствителността на плетеното. Понеже лятото доста експериментирах с различни влакна, не можах да намеря кой знае каква разлика в дистанциите. Разлики от няколко метра за мен не са съществени.
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от sestrata »

Илчев, монофила е найлон. И от космоса да дойде, пак е найлон. Разликите между монофилите са минимални и съм пробвал много през последните 45 години, а в периода 1988-2006 - почти всичко, което се предлага, в това число и "моделите" на Шимано, които между впрочем влакна не произвеждат, както и Дайва, а поръчват. В повечето случаи, там където се прави и "Лазара". Като казвам, че "пробвам" нещо, значи че го пробвам с кастингов такъм. През плувката, морето, шаранджийския такъм, фидера и спининга е минал отдавна...
Колко "доста по-ниска е разтегливостта"? 2%? 3%? :)
И недей да си пълниш макарата с грес. Нищо не се "увлича" Пиньонът се върти толкова бързо, че хвърля всичко излишно по капака. Винаги остава само масления клин, само дето в началото ромоли докато изхвърли греста. Ромоли и ако има мръсотия по зъбите.
По-добре внимавай каква грес слагаш. Водоустойчивата държи дълго. Обикновената става на боза като влезе вода, а водата винаги намира как да влезе. Приеми го не като забележка, а като съвет от инженер с голям опит. :)
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от milen_ilchev »

Sestrata,
Аз съм пробвал и двете влакна. Не само с мултипликатор, но и със спинингова макара. Разлика определено има. На спининговата макара и блесни на Мепс Лазара го изтраях едвам един ден.
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Риби и Кастинг Такъми

Мнение от sestrata »

milen_ilchev написа:Sestrata,
Аз съм пробвал и двете влакна. Не само с мултипликатор, но и със спинингова макара. Разлика определено има. На спининговата макара и блесни на Мепс Лазара го изтраях едвам един ден.
Колега, нека бъдем точни. Пробвал си Lazer Mare - Made in Germany (според поста ти от 11 юни того). :) А не Lazer Fusion - Made in Japan. :idea: Има над 30 вида влакна с тази търговска марка. http://www.filstar.com/bg/Корди/1/
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”