Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от gele kapaciteto »

:lol: :lol: :lol: :lol: Абе аз и без това пишем трудно, ва вие че ме карате да пишем и КНИГА :lol: :lol: :lol: ( ТЯ ЦЕЛАТА ТЕМА ЧЕ Е КАТО СПАМ за някои ) все пак че има доста тайни които че се изяснат :lol: :lol: :lol:
А който иска да научи нещо требе да се научи и да чете , а аз е се погрижим бая да почете та да та да вникне за да му се изясни " Богат се става бавно" с една статия нема как да стане , затова че го РОМАНИЗИРАМ :tup:
Егати убавите блесни станаха днес , утре че ги видите
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от LVitchev »

gele kapaciteto написа::lol: :lol: :lol: :lol: Абе аз и без това пишем трудно, ва вие че ме карате да пишем и КНИГА :lol: :lol: :lol: ( ТЯ ЦЕЛАТА ТЕМА ЧЕ Е КАТО СПАМ за някои ) все пак че има доста тайни които че се изяснат :lol: :lol: :lol:
А който иска да научи нещо требе да се научи и да чете , а аз е се погрижим бая да почете та да та да вникне за да му се изясни " Богат се става бавно" с една статия нема как да стане , затова че го РОМАНИЗИРАМ :tup:
Егати убавите блесни станаха днес , утре че ги видите
Ти,лодката че ще я направиш,ще я направиш.Че блесните са хубави,хубави са,но кога ще ми пратиш 4-5 че да видим работят ли,не ли хахаха :lol: :wink: :tup: :tup: :tup:

Геле,прави и пиши,нека хората се учат и да знаят кое как,че може да има някои желание да се пробва!!! Да видим дали онзи с лодката за 300лв дето щял да я направи,какво ще каже и другия,капт.Антонов ще се обади ли,няма ли хахаха :tup: :tup: :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от gele kapaciteto »

LVitchev написа:
gele kapaciteto написа::lol: :lol: :lol: :lol: Абе аз и без това пишем трудно, ва вие че ме карате да пишем и КНИГА :lol: :lol: :lol: ( ТЯ ЦЕЛАТА ТЕМА ЧЕ Е КАТО СПАМ за някои ) все пак че има доста тайни които че се изяснат :lol: :lol: :lol:
А който иска да научи нещо требе да се научи и да чете , а аз е се погрижим бая да почете та да та да вникне за да му се изясни " Богат се става бавно" с една статия нема как да стане , затова че го РОМАНИЗИРАМ :tup:
Егати убавите блесни станаха днес , утре че ги видите
Ти,лодката че ще я направиш,ще я направиш.Че блесните са хубави,хубави са,но кога ще ми пратиш 4-5 че да видим работят ли,не ли хахаха :lol: :wink: :tup: :tup: :tup:

Геле,прави и пиши,нека хората се учат и да знаят кое как,че може да има някои желание да се пробва!!! Да видим дали онзи с лодката за 300лв дето щял да я направи,какво ще каже и другия,капт.Антонов ще се обади ли,няма ли хахаха :tup: :tup: :tup:
Едва ли че се опитат все пак аз не краднем модел на лодка правена преди 30г АЗ МОДЕЛИРАМ . Че лодката е измислена тва е верно , че требе да се домисля и това е верно .
За мен че е голямо удоволствие да се хареса това каде го мислим , поне се опитвам да вкарам некаква иновация , че некой ще иска и по голема и това ще го бъде но първо требе да се изкара ценс и сертификат с модел и марка ( задължително с проба в ДИК на воден канал ) па после ако требе че напраим и хоро да се играе :lol: :lol: :lol:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от ribata402 »

вижте сега Антонов е капацитет,лодкостроител... :lol: :lol: :lol: :lol: Ееее кво корито показа...хахахххахахах :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от Булстарите »

Хубава тема ще е.

Геле смяташ да ги правиш сериино ли че ти трябват документи от ДИК?
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от gele kapaciteto »

bulstar_nikolov написа:Хубава тема ще е.

Геле смяташ да ги правиш сериино ли че ти трябват документи от ДИК?
Мислил съм по въпроса , но както и ти знаеш една лодка за да се продава серийно требе да си я изпипал много добре , иначе не се връзва отлежаването и в некой шоурум .
Подпитвах ги един ден какво трябва да направя , и останах с впечатление че половината хора с които се свързах по телефона ( А те не беха никак малко ) не знаят за какво взимат заплати , казаха да почерпим и Н.П. :shock:
Но както и да е , имам некакви такива идеи , само времето ще покаже дали има смисъл :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от Tedo »

според трябват 2 теми - едната (заключена) само с постовете на Геле за направата и друга - с коментари, спам и т.н. Може и тази да се раздели на две след приключване на "строежа".

Миналата седмица идва при мен един "специалист" - рече и отсече: идеалната лодка е 4 на 2 метра - нямало смисъл от по-дълга, а по-тясните се клатели... Пробва мойта бивша алуминка, ама му се видя дълга (480см) и обмисляше да я скъси :)
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от gele kapaciteto »

Tedo написа:според трябват 2 теми - едната (заключена) само с постовете на Геле за направата и друга - с коментари, спам и т.н. Може и тази да се раздели на две след приключване на "строежа".

Миналата седмица идва при мен един "специалист" - рече и отсече: идеалната лодка е 4 на 2 метра - нямало смисъл от по-дълга, а по-тясните се клатели... Пробва мойта бивша алуминка, ама му се видя дълга (480см) и обмисляше да я скъси :)
Тедо стига сте ме отключвали и заключвали , :wink: нема смисъл , требе да има некоя друга идея която може да ми свърши работа .
Сега ми се пише , а вие се чудите как да ми затворите устата :lol: :lol: :lol:
А този с резачката каде е решил да батисва лодката требеше да го окуражиш да видиме какво щеше да сътвори :lol: :lol: :lol:
П.П. Мерси за винтила и да знаеш че има разлика в дължината на резбата , ако некой го закъса ( може и на теб да ти се случи ) се обади да ти обесна как го поБългарих
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от max »

Геле, в ИАМА няма да минеш само с почерпване. Трябва съгласуван чертеж (одобрен от тях) по който след това можеш да произвеждаш серийно та помисли и за нещо "на хартия" освен модела :D
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от Булстарите »

Не виждам защо да си усложнява живота.

В България лодки до 15 фута (4,57метра) и двигател до 20 коня не подлежат на регистрация така че не виждам смисъл сам да се набива в музиката. Освен ако не възнамерява да е изнася и в други държави.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от gele kapaciteto »

max написа:Геле, в ИАМА няма да минеш само с почерпване. Трябва съгласуван чертеж (одобрен от тях) по който след това можеш да произвеждаш серийно та помисли и за нещо "на хартия" освен модела :D
:tup: Аз и не искам да мина по нашенски , естествено че ще я изчертая за да съм сигурен в това което ще правя ( Като че е Гарга да е рошава ) но първо да ми хареса на мен после и на вас .
А за морето се замислям сериозно за легени около 6<8 м , но там е друга бира и требе сериозна инвестиция .
Ако на некой му се харчат пари за такива идеи аз съм насреща :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от КИРО »

Много голяма за морето,някой път не е добре.
Ако ще се ползва само за любителски риболов,
към 5м си е достатъчна да знайш.... :wink:
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от Tedo »

КИРО написа:Много голяма за морето,някой път не е добре...
За морето не знам, ама 8-метровата докато стигне до морето... Ще трябва един съединител за баничарката да се смени попътно... :lol:
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от franko »

Геле , един приятел в момента вече я привършва.Таман,като твоята е.
Пращам ти снимки на лични :wink: .
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от gele kapaciteto »

Опааа... я Дедо коледа кво е направил в гаража докато съм спал

Изображение
тука леки проби със седалката от Улисето , има място за въртене само требе да се надигне 20тина см.
Изображение
Това ще са крайните параметри : точно 4,10 дължина ; ширина 1,65/1,70 от буртик до буртик , височина на носът 80см. на кърмата 58 см
Изображение
В момента е опенена с 6 флакона пяна и отлежава да закове формата да не се клати като я подкарам с гипсовите смеси .
2148 винта завити на ръка без винтоверт , следва обръщане и подкарване на киловете .
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”