"Б" група

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Публикувай отговор
marto181
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 16:56
Риболов: Спининг

Re: "Б" група

Мнение от marto181 »

Ето и моите... За сега само джъркове по-нататък ще видим.
Това е първият, които съм правил изобщо. Не е много сполучлив от към форма, но пък окраската сме я докарали (жената ги рисува)
Изображение
Това е 2рия ;) Имаме напредък...
Изображение
3тия и 4тия са с форма на салмо - слайдер.
Първи опит за фолио още не е лакиран:
Изображение
И тайгър не довършен и не лакиран:
Изображение

Поздрави!
rangel_bac
Мнения: 494
Регистриран на: Пет Яну 18, 2013 10:02
Риболов: Spinning
дал Браво: 164 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: "Б" група

Мнение от rangel_bac »

На мен ми харесват. Не съм вещ в това, но по мои наблюдения, носовите халки са или са на носа, или малко по-надолу,. При твоите(3 и 4) са малко отгоре. Което според мен няма вреда при водене тип - дъно - повърхност и насечено придърпване. Но при по-равноменра проводка, според мен, ще води до изплуване на джърка.

Пробвал ли си ги на вода, говоря за лакираните.

Благодаря и на останалите включили се в темата. Вярвам, че ще си помагаме и занапред.
Аз лично от година следя форума и пак се случва доста често да преровя някоя тема и да намеря нещо полезно, което или съм пропуснал, или позабравил.

Поздрави :tup:
marto181
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 16:56
Риболов: Спининг

Re: "Б" група

Мнение от marto181 »

На оригинала са също така отгоре и на плуващия и на потъващия модел
rangel_bac
Мнения: 494
Регистриран на: Пет Яну 18, 2013 10:02
Риболов: Spinning
дал Браво: 164 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: "Б" група

Мнение от rangel_bac »

Е, не чак толкова ;) но и разликата е малка, тъй че дано има добра игра :) в случая утежнението е другия много важен елемент. Би ли споделил къде и по колко си сложил?
Изображение
marto181
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 16:56
Риболов: Спининг

Re: "Б" група

Мнение от marto181 »

Според тестовете в аквариум всичките са плуващи, но все още нямат куки и халкички.
Оловото е слагано както следва преди средната кука на 2 места след нея на едно място.
В съотнощение 1:2:1 т.е. седи с равен гръб спрямо повърхността. С единия малко експериментирах и го направих леко с главата надолу. Мисля че след като сложа куките и халките ще станат бавно потъващи, ако не ми харесва резултата ще сложа по още малко олово в предната част и пак кит, боя и лак на мястото за ремонт ;)

Поздрави !
rangel_bac
Мнения: 494
Регистриран на: Пет Яну 18, 2013 10:02
Риболов: Spinning
дал Браво: 164 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: "Б" група

Мнение от rangel_bac »

Доста е тънък моментът кога воблерът зависва и кога започва да потъва. Няма как без проби :)
Иначе, ако остане плаващ, също не е лошо, но за да потъва при движение, би трябвало утежнението да е повече в предната част, за да може да потопи муцуната. Друг вариант е навеждане на носовата халка надолу.

Нещо много важно при утежняване. По-скоро съм стигнал логически до него, отколкото от проби, но все пак.
Утежнението освен, че зависи от съразмерно с дължината, още по-важно е да бъде съобразено и с обема дърво, което трябва да потопи в съответната част на воблера.
С други думи, където е по-тумбесто. Просто материалът си има товароносимост, с която трябва да се съобразяваме.
marto181
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 16:56
Риболов: Спининг

Re: "Б" група

Мнение от marto181 »

Явно съм пропуснал да кажа моите всичките са от разпенено пвц. Сандвич от 10мм + 2х3мм
И носят доста олово :)
За справка под 40гр. не мога да ги докарам при дължина на примамката 10см.
ynovi
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 15:09
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: "Б" група

Мнение от ynovi »

Ето последното което съм направил.
Изображение

А сега правя ето този експериментален малко, че до сега не съм правил с тел на лопатката.
Изображение
Изображение

Общо взето в началото си е експеримнент, защото много от нещата не се научават с четене.

Боядисването и лакирането не го правите както трябва технологично. /не говоря за красота а технология/ Много гъсти са ви боите и лаковете и се получават дебели слоеве. - По правилно е, да се направят два, ако трябва три и четири, но тънки слоя /втория след сато изсъхване на предния/ Не един дебел слой, защото здравината и трайността са силно под съмнение после. Между лакиранията се шлайфа...
Но най важното е да имаш идея и да знаеш какво искаш да ти се получи и да се стремиш да се получи... Сигурно от първия път няма да стане, но със всеки следващ ще се вижда напредък.
marto181
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 16:56
Риболов: Спининг

Re: "Б" група

Мнение от marto181 »

Моите са боядисвани на ръка с четка и акрилни бои... За момента аерограф нямам предполагам, че скоро няма и да имам. С тази техника толкоз даже и това е много.
Мислил съм в/у самоделни варианти за аерографи, но още не съм го доизчистил като идея.
Аватар
gevv
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 18:11
Риболов: спининг,чат-пат на леко и др.
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти
получил Браво: 1 път

Re: "Б" група

Мнение от gevv »

Браво за темата колега!!! Имаше нужда от такава! И аз се чудех къде да пусна някоя снимка,че не върви да цапам темите на майсторите. Отделно не знам дали забелязвате в по-старите теми,които съдържат много пояснения,повечето снимки вече ги няма!!! Примерно човека се е постарал да обясни,да снима и да качи,и ...казва се "виж снимката", а снимката я няма! И кво гледаме-нищо! Гадаем! А не дай боже да попиташ нещо веднага биваш скастрен..."тва вече сме го говорили и показвали много пъти" Да,ама не! Който е минал по този път сигурно ме разбира за какво говоря. Може би след време и на нас ще ни е досадно и "елементарно" да обясняваме на други пичове,които питат "на готово"как стават нещата...Абе..здраве да е! Като има мерак и много труд рано или късно нещата се получават! Ето нещо и от мен п.с.има хубава група за Ръчноизработени Воблери във Фейсбук! :)

Изображение Успех!!!
Аватар
spoon23
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:11
Местоположение: Бургас
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 25 пъти
Обратна връзка:

Re: "Б" група

Мнение от spoon23 »

Не сте прави за темата
Браво за темата колега!!! Имаше нужда от такава! И аз се чудех къде да пусна някоя снимка,че не върви да цапам темите на майсторите. Отделно не знам дали забелязвате в по-старите теми,които съдържат много пояснения,повечето снимки вече ги няма!!!
Нямаше нужда от такава!По този начин стават безброй теми и така се пръска материала който сме писали.Относно "цапането на темите на майсторите" си има обща тема в която всеки може да си пусне своите разработки независимо на какво ниво са :tup:
Прочетете първото съобщение на Donchev http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 26&t=56297 и не правете темата като за някакви изпаднали дялкачи,не трябва да е така!Това е моето виждане!
"Нищо не е твърде прекрасно, за да е истина, ако не съответства на законите на природата…"Майкъл Фарадей
rangel_bac
Мнения: 494
Регистриран на: Пет Яну 18, 2013 10:02
Риболов: Spinning
дал Браво: 164 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: "Б" група

Мнение от rangel_bac »

spoon23 написа: Нямаше нужда от такава!По този начин стават безброй теми и така се пръска материала който сме писали.
Имам 2 коренно различни мисли по повод на това изречение.

Първата е, че наистина би било прекрасно, ако се събере цялата информация в думи и снимки и да се издаде дори. Това би било едно голямо богатство за всички ни. Обаче, това би било почти непосилна задача и много трудоемка. Затова мисля, че няма да се осъществи, дано греша де :)

Втората е, че идеята /както съм и написал/ е не да се делим на можещи и не можещи, а да покажем първите и следващите ги опити. Да видим кой какви грешки е направил и как ги е преодолял после. Представа си нямате колко полезно и насърчително за новаците би било, ако някой от майсторите покаже нещо несполучливо от преди няколко години. И аз можех да пусна снимки след няколко месеца и след 20 воблера, нали така..

А и относно пръскането, няма как. Много колеги са си пуснали самостоятелни теми и имат право на това. Никога знанието и поуките не могат да се съберат на едно място, а и във форумът щеше да има по 3 теми в раздел :)

Надявам се да ме разберете правилно :)
С най-добри чувства и уважение към всички!
marto181
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 16:56
Риболов: Спининг

Re: "Б" група

Мнение от marto181 »

Колеги помагайте... имам проблеми с лака. 3Ти ден седи като гумен и не иска да изсъхне както трябва. Ползвам яхтен лак и ги топя вътре, след това обесвам на простора за една нощ (да се отмерише и изцеди) и после ги вкарвам вътре на корниза за перде... на лака пише 24ч за изсъхване , а определено са минали повече. Има нещо гнило, дайте идея.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: "Б" група

Мнение от bai ves »

има, лакът съхне при температура стайна, а не при 3-5 градуса...
Аватар
bakxys
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 18:47
получил Браво: 1 път

Re: "Б" група

Мнение от bakxys »

Ако е студено когато се лакира лакът се уврежда и мнооооо бавно съхне. Така едни воблери ги чаках месец да се вкорави лака и накрая ми писна и ги обелих и боя и лак наново. Двукомпонентен полиуретанов лак за паркет за сега от него съм най-доволен.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”