СЕПИИ ЯНУАРИ

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

ДОКТОРЕ багодаря са идеята.Ще я пробвам скоро,само да ми пратят малко от снимките от деня с калмарите и ще ги пусна.Незнам какво става,но сега и аз виждам само тия трите дето ти си ги пуснал.Дано проработи далаверката.
Go BIG or Go Home!
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Fen, след работа днес ще ти ги пратя.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Fen
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Дек 28, 2004 0:33
Местоположение: Avstria
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fen »

Благодаря Докторе.
Изглежда и касаплъка те влече, не само риболова.
Сега ако кажеш че жена ти чисти рибата, няма да ти повярвам.
:lol: :lol:
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Еииииии , много големи тия гадове бе , и бая гадно изглеждат .
PENN , колко кила е едно от тия , мерил ли си ги?
Добре дошли под шарената сянка .
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Тия не са много големи,да не кажа,че са малкия модел.Всяко едно е към 15-20 килограма.Тия стават много големи или поне така ми каза продавача в магазина.На него му вярвам защото е бил 8 години като екипаж по корабчетата за далечен риболов.Та същия тоя е над 2 метра май и към 120-130 килца.Като го каза това и като го изгледах накриво си представих как го дърпам за задника.Голям смях падна.

Сепията минава при миграционния период покрай Сан Диего за около 20 дни и от 4 години е нямало такъв улов.Беше пълно със сепии,нямаше време да ми потъне борчето.Явно са много бързи за да могат да догонят потъващо желязо.Настигнат ли го се увиват около него о почват да дърпат със задника напред.Теглят като локомотив и за 10 минути ни окапаха ръцете,та се наложи да ползваме парапета за стойка.Като го дръпнеш на повърхността почва да изхвърля струя вода,а като се ядоса струята е тъмносиня и подобна на мастило.Много гадно изглежда,лигаво е много,има много остър и здрав клюн между пипалата които са с някакви малки и гадни вендуци.ГАДНА РАБОТА.Един лови,а другия вади с куката,трети полива вода с кофа,чтвърти му реже пипалата с ной като неиска да пусне........

Много е вкусно панирано или на салата.Няма типичния вкус на риба,нещо подобно на калмари,но това е прясно.За едно излизане вадим по 10-12 бройки и се пълни хладилния куфар-това средно са около 70 килограма чисто месо.
Go BIG or Go Home!
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”