Платики на пуканки?

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
лука брази
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 12:56
Местоположение: sliven

Мнение от лука брази »

Наистина са добри,на Жребчево когато не кълве на нищо слагаме от тях,но са подходящи само за фидер и дъно
Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... Laughing Laughing
Аватар
mario67
Мнения: 410
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 13:55
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Мнение от mario67 »

Да,точно тези са.
Ето ги и тук,това намерих http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... Puffi-Cukk
Ловя само с малките с аромат на мед,като често закачам по 2 на куката.Системата е с пружина и 2 куки,1 отгоре,1 отдолу,на куси поводчета от плетено влакно 0.06 ,0.10 и 0.12. В пружината слагам захранка,кукита са свободни.Като падне на дъното,поводите са отгоре.На всеки 4-5 замятания,слагам в пружината от един готов салам на CUKK с аромат на мед,на мен мн ми харесва,на платиките също.
На пружината-всякаква захранка,дори и обикновенна ярма става с малко ароматизатор на Сенса-мед,карамел,шоколад
Навсякъде всички шаранови риби ги обожават тези пуканки.
Ловя и на мач с тази стръв и на директен също
лука брази
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 12:56
Местоположение: sliven

Мнение от лука брази »

Ловя и на мач с тази стръв и на директен също[/quote]
Колега как работят на мач,не съм пробвал до сега,не падат ли
Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... Laughing Laughing
Аватар
mario67
Мнения: 410
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 13:55
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Мнение от mario67 »

При мен непадат,поне не много бързо.
Ако се и дипват преди замятане,попиват вода много по-бавно и съответно по-бавно се размекват.Иначе са много твърди,дори трудно се закачат на куката.
лука брази
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 12:56
Местоположение: sliven

Мнение от лука брази »

mario67 написа:При мен непадат,поне не много бързо.
Ако се и дипват преди замятане,попиват вода много по-бавно и съответно по-бавно се размекват.Иначе са много твърди,дори трудно се закачат на куката.
а това че са плуващи не пречи ли,нямаш ли много празни кълванета
Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... Laughing Laughing
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

mario67 написа:На всеки 4-5 замятания,слагам в пружината от един готов салам на CUKK с аромат на мед,на мен мн ми харесва,на платиките също.
Бате ти направо утепа коча с лопатата...ем тия ядеш от салама, ем на платиките даваш! :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
mario67
Мнения: 410
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 13:55
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Мнение от mario67 »

Не колега,
Платиките кълват с повдигане :idea:
Каракудите направо я отнасят пуканката,понякога са закачени доста навътре
лука брази
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 12:56
Местоположение: sliven

Мнение от лука брази »

mario67 написа:Не колега,
Платиките кълват с повдигане :idea:
Каракудите направо я отнасят пуканката,понякога са закачени доста навътре
На какъв номер куки ги закачаш на мача,защото аз на фидера с 10 номер кука виждам зор докато я наглася като хората
Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... Laughing Laughing
Аватар
mario67
Мнения: 410
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 13:55
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Мнение от mario67 »

kozeboy написа:
mario67 написа:На всеки 4-5 замятания,слагам в пружината от един готов салам на CUKK с аромат на мед,на мен мн ми харесва,на платиките също.
Бате ти направо утепа коча с лопатата...ем тия ядеш от салама, ем на платиките даваш! :lol:[/quo

Не е нужно да се заяждаш!Написах каквото съм у8становил.На мен ми харесва ,като аромат.Цялата кола мерише от него!
Ето за това става въпрос http://www.cukk.hu/page.php?lang=en&p=fblold
0604
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

mario67 написа:Не е нужно да се заяждаш!
Не се заяжда,шегува се просто... :wink:

Дай по същество-тоя салам го режеш нормално и после направо го лепиш върху пружината ли?
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
лука брази
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 12:56
Местоположение: sliven

Мнение от лука брази »

и каде маже да се намери :?:
Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... Laughing Laughing
Аватар
mario67
Мнения: 410
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 13:55
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Мнение от mario67 »

Салама може и да се реже,аз си го чупя...
Той е като пластелин и много лепкав..
Несъм го опитвал,но мисля че е много сладък и има поне 6 вида различни семена в него.
Отчупвам си подходящо по големина парче,задължително с мокри ръце,омесвам го малко и го поставям на пружината,както захранката.
Аз си го взимам от един магазин в София в Люлин 2 близо до поликлиниката,ако няма си го поръчвам на момчето,той зарежда с риболовни принадлежности много магазини в Северна България,това зная от неговите думи,има много контакти с повечето складове
Салама много мерише на мед,наскоро си купих подобна захранка на Трапер с невероятен аромат и наситен жълт цвят,очаквам с нетърпение откриването за да я пробвам на яз.Искър
Ще съм там от 13 до 17.06 от към Шипочане,заповядайте...
0889 488 486 Марио
лука брази
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 12:56
Местоположение: sliven

Мнение от лука брази »

mario67 написа:Салама може и да се реже,аз си го чупя...
Той е като пластелин и много лепкав..
Несъм го опитвал,но мисля че е много сладък и има поне 6 вида различни семена в него.
Отчупвам си подходящо по големина парче,задължително с мокри ръце,омесвам го малко и го поставям на пружината,както захранката.
Аз си го взимам от един магазин в София в Люлин 2 близо до поликлиниката,ако няма си го поръчвам на момчето,той зарежда с риболовни принадлежности много магазини в Северна България,това зная от неговите думи,има много контакти с повечето складове
Салама много мерише на мед,наскоро си купих подобна захранка на Трапер с невероятен аромат и наситен жълт цвят,очаквам с нетърпение откриването за да я пробвам на яз.Искър
Ще съм там от 13 до 17.06 от към Шипочане,заповядайте...
0889 488 486 Марио
за платика кой точно аромат ползваш
Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... Laughing Laughing
Аватар
mario67
Мнения: 410
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 13:55
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Мнение от mario67 »

САМО МЕД!
Кука N 10
Аватар
mario67
Мнения: 410
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 13:55
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Мнение от mario67 »

Един съвет...
Като отворите пакета с пуканките го изсипете в някакъв буркан с капачка на винт,за да не изветряват и да не се втвърдяват.По време на риболова си изсипете малко количество на удобно място,дръжте ги на сянка...
Един пакет е достатъчен за цялата година.Тези,които ми останаха в буркана от миналата година им добавих един пакет ванилия,но съм се запасил и с нови.
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”