здравина на влакно

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от tommy12 »

Trofei написа:
FormatC написа:Чакам отговор от Морис...
И ние го чакаме,та не забравяй да го споделиш.При Пауър-про данните за либри издръжливост са точни заради Закона в Щатите,можеш да ги осъдиш за милиони.При Японците Законът не от такова финансово значение и могат да напишат,че тестът в либри важи само за възела,което е уловката!Чакаме! :wink:

Здравей, по кой закон можеш да ги осъдиш?
Кои две плетени влакна имаш в предвид и каква им е разликата от останалите?
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Trofei »

По спомен имаше тема в Спиниг-секцията с чужди линкове от проби,как се измерва плоско сечение и т. н.Ще я потърся.Пауър-про държи патента за Динема-нишките,а Немците на Спектра!Японците държат патента за Флуорокарбон,но за плетеняците са втора цигулка. :wink: Мисълта ми е,че който измисля и патентова има техническо предимство по веригата.Лично ползвам само Файърлайн,Уиплеш и Пауър-про.Японски-не.
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Trofei »

Уиплеш е Спектра-преплетени стотици нишки и е най-здраво,но по-бързо се изхабява заради това.Пауър-про е Динема преплетено на снопове от по-дебели нишки,по-слабо е но издържа повече във времето.Преди 10години нямаше други плетеняци освен тези.И сега е така по принцип,защото японците нямат собствен патент за производството на нишките.
Васко
Мнения: 146
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 13:51
Риболов: тролинг
Местоположение: Шумен(язовир Тича)
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Васко »

Все не мога да повярвам ,че вярваш в нещата ,които пишеш :lol: :lol: :lol: :lol:
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Trofei »

Васко написа:Все не мога да повярвам ,че вярваш в нещата ,които пишеш :lol: :lol: :lol: :lol:
Казвам това за което съм чел или изполвал,ако има неточности все някой ще ги оправи.Ако ти вярваш в точните данни на японците,обясни на Формат на какво се дължи неточността или на Краси112 защо 200либри плетеняк се къса на 70либри сух тест? :roll:
Васко
Мнения: 146
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 13:51
Риболов: тролинг
Местоположение: Шумен(язовир Тича)
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Васко »

За обем и маса си чувал.предполагам?За налягане и безтегловност също?Ако вдигаш един предмет с форма на баскетболна топка но от чугун. на брега и вьв водата на дълбочина от 10мт примерно къде ще положиш по голямо услилие за да го повдигнеш .според теб?
GalinP
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 21:37
Риболов: Тролинг, Джиг
дал Браво: 1 път

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от GalinP »

Здравейте.
Ползвам влакна на Дайва - самурай accudepth и шиноби, отлична здравина на възел и живот на влакното. Ползвъл съм паъур про и момой, но дайвата е топ за мен.
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Trofei »

GalinP написа:Здравейте.
Ползвам влакна на Дайва - самурай accudepth и шиноби, отлична здравина на възел и живот на влакното. Ползвъл съм паъур про и момой, но дайвата е топ за мен.
Правил ли си тестове?Въпросът не е за топ,а дали си отговаря на написаното?Това търсим,да си отговарят на етикета.За диаметъра не е фатално,но за либрите на етикет и действителните е притеснително.
GalinP
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 21:37
Риболов: Тролинг, Джиг
дал Браво: 1 път

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от GalinP »

Trofei написа:
GalinP написа:Здравейте.
Ползвам влакна на Дайва - самурай accudepth и шиноби, отлична здравина на възел и живот на влакното. Ползвъл съм паъур про и момой, но дайвата е топ за мен.
Правил ли си тестове?Въпросът не е за топ,а дали си отговаря на написаното?Това търсим,да си отговарят на етикета.За диаметъра не е фатално,но за либрите на етикет и действителните е притеснително.
Максимум - 10 кг. мъртва тежест съм пробвал, достатъчно е за мен.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от Emo-83 »

Ако някой постига с конец мъртва тежест от 9-10кг.,моля да не прави опити за повече.Такова усилие,няма как да приложите върху риба. Даже 5кг. едва ли ще приложите някога!
Тестовете на конеца се правят в лабораторни условия,без възли. Но въпреки това,също ги намирам за спекулативни.
В момента ползвам шарен 8 нишков брейд на Ю-зури на ролка от 300м. за 98лв......с отстъпката го смятайте 90лв. или 45лв за 150м. Поне то е с реален диаметър,а не пише 0.22мм. при реална дебелина от 0.30мм.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: здравина на влакно

Мнение от vestel »

От личен опит Duel 4 нишково #3 по японски стандарт 40lb със флоро 40lb на Daiwa и трофеина риба 210см кила спорни от кантара 62 ... но вирни ли са или не .... за 30 мин. беше вързана за лодката без никъв шанс за рибата, сега съм с Daiwa 8 нишково пише някъв размер ма на практика е по дебело от това на етикета ... и "товарен влак" ще извади ама нещо кълванета намаляха ;) ..... нема риби явно :D
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Trofei »

GalinP написа:
Trofei написа:
GalinP написа:Здравейте.
Ползвам влакна на Дайва - самурай accudepth и шиноби, отлична здравина на възел и живот на влакното. Ползвъл съм паъур про и момой, но дайвата е топ за мен.
Правил ли си тестове?Въпросът не е за топ,а дали си отговаря на написаното?Това търсим,да си отговарят на етикета.За диаметъра не е фатално,но за либрите на етикет и действителните е притеснително.
Максимум - 10 кг. мъртва тежест съм пробвал, достатъчно е за мен.
50либри ли пишеше на етикета?Ако са точни,щяха да напишат 20либри и да издържи 10кила.Едно време с монофила беше същото.Измислят си някакви кила и няма нищо общо с действителността.
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от Trofei »

До тук си извадих следния извод.За сом ни трябват линии с 5-10кила мъртва тежест,но си купувате плетеняци по 40-50либри,които не издържат на 20-25кила тяга,но пък са скъпи.Объркан съм? :roll: Не може ли просто да си купя 20либри и те да са реални при тест?Може би и Формат това иска?
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от Emo-83 »

vestel написа:От личен опит Duel 4 нишково #3 по японски стандарт 40lb със флоро 40lb на Daiwa и трофеина риба 210см кила спорни от кантара 62 ... но вирни ли са или не .... за 30 мин. беше вързана за лодката без никъв шанс за рибата, сега съм с Daiwa 8 нишково пише някъв размер ма на практика е по дебело от това на етикета ... и "товарен влак" ще извади ама нещо кълванета намаляха ;) ..... нема риби явно :D
Както Славе-Гуджо казваше,"Той големия сом,като го изпуснеш или уловиш,можеш да бъдеш спокоен в следващите 5-6г......пак ще дойде,някога" :!: :lol: :P :lol:
А си го извадил лесно,не само заради характера на рибата.......Явно знаеш как се вади сом,а не само да ми държиш, огъната пръчката по 5-6 часа,което в превод означава Инорманс(извън нормите). :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от Emo-83 »

Trofei написа:До тук си извадих следния извод.За сом ни трябват линии с 5-10кила мъртва тежест,но си купувате плетеняци по 40-50либри,които не издържат на 20-25кила тяга,но пък са скъпи.Объркан съм? :roll: Не може ли просто да си купя 20либри и те да са реални при тест?Може би и Формат това иска?
Покажи ми един такъв конец,дето да отговаря на написаното,та да го сложа. :idea:
Освен това,колкото е по-тънък е по-скъп,за това не бъркай понятията с цените.
Това,че монофила е по-здрав на тест от флоро карбона,не означава,че щуката или мидата не режат едното,като масло,а с другото се озорват :!:
В голям филм си се вкарал,ако слагаш флоро заради видимоста му.Това не е море!
По тази логика,Гео нямаше да хване една риба с това дебело въже за повод. А както сам написа,уловите ви били с еднакъв успех.
А според мен не са еднакви,защото човека се учи от грешките и случките си......за изпуснатите и скъсали риби говоря. :shock:
За това,мине,не мине и оп,пак Гео хванал голямата риба :!: :idea:
Не се дразни от истината,а се замисли когато решиш да спориш,воден единствено от ината си. :fish1:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”