--Как се изважда голям сом?

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
vuleto
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Апр 22, 2012 10:31
Риболов: риболов на сом трофеини екземпляри

Re:

Мнение от vuleto »

ribaria1 написа:И с гумените лодки си се ползва канджа-има цяла тема за такива канджички-с тях само се подсигуряваш ,без да убиваш животното.
А начина за хващането на долната джука и на мен ми допада,обаче можем да поразсъждаваме ако сома е 80+ кила примерно,дали ще имаме опора да правим тия пируети в гуменяка...В голяма и стабилна лодка бих пробвал тоя номер
Инак ще ползвам малка канджичка-бодваш животинката,привързваш я с въженце и на бавен ход до близкия бряг.
поне 10 пъти съм вадил сом над 2 метра за долната челюст без ръкажици 4 пръста отдолу в меката част на долната челюст палеца в устата и стискаш здраво дошъл ли е до тебе -предал се е и фактора слуз работи за тебе-така го правиме на ЕБРО........
vuleto
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Апр 22, 2012 10:31
Риболов: риболов на сом трофеини екземпляри

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от vuleto »

VARHARA написа:Любак , точно се отказах да ходя на морето и отивам да тропкам на МОЯ :wink: язовир .В понеделник ще ви разкажа как се канджосва 265 сом :lol: :lol: :lol:
А аз ги вадя с голи ръце с 220 никакъв проблем...........
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от franko »

При теб са кротки.Ела тук да хванеш 120см и гледай ,какво те прави.
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от yankosan »

franko написа:Ела тук да хванеш 120см и гледай ,какво те прави.
:shock: :?:
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от franko »

Янко гледам,че се чудиш и ти обяснявам.220см без да го измориш,не можеш да го извадиш.
Тук при нас може да не ти стигне един живот за да хванеш такава риба.Затова и споменах най масовия размер 120см.Такива ги вадим за секунди или минута,две ,без да са изморени.Веднага щом го хванеш за челюстта и започва едно въртене и мятане.Теглото ,също им го позволява.
Може пък,аз да съм некадърния и затова ръцете винаги да са ми охлузени.
Та така!
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от Pike1 »

franko написа:При теб са кротки.Ела тук да хванеш 120см и гледай ,какво те прави.
Тук си е така :wink: 120 върти гуменката. Може да не е престижен, но си е напън и кеф. :wink: Миналата година си пробвах аванса /пардон, драга :wink: /на новото мулти на един 8-9. Дръпнах назад палеца, защото на страйк драг 15 либри тресе пръта яко, но не може да вземе влакно. "Лигавих" се 5-6мин. но се изкефих от светкавичната реакция на драга. Ползата от цялата работа беше, че го качих в лодката с два пръста / с ръкавица /.
С 220 не съм се пробвал.........все още :evil: :oops: :D
MEMENTO MORI
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от Emo-83 »

Викни ме,ще те отворя. :wink:
Кога няма риби ги боцкам за сигура с канджичката под брадичката....по живи стават.Това след оня случай от 2006г.
Мани ги тия от Ебро.....те утре пак ще си хванат някой над 2.20.Тука,като дойдат схемата им закуцва.
По принцип не е проблем да се вадят с гола ръка,но въпроса ми е защо,след като имам ръкавица :?: :roll:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от VARHARA »

vuleto написа:
VARHARA написа:Любак , точно се отказах да ходя на морето и отивам да тропкам на МОЯ :wink: язовир .В понеделник ще ви разкажа как се канджосва 265 сом :lol: :lol: :lol:
А аз ги вадя с голи ръце с 220 никакъв проблем...........
Абе да ти кажа и ние ги вадихме там без проблем и с ръце.Но тук е друга бира . Не казвам че там сомовете са кротки дори и не си го помислям ,знам за какъв екшан става въпрос . Докато ме накарат сам да си вадя добичетата с ръце голямо кандърдисване падна от Васката :lol: :lol: :lol:
Сега си имам 3 канджа произведение на изкуството :wink: И понеже ми станаха много другите ги подарих :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”