Реставрации,род билдинг, плувки

Какво се иска за направата на една въдица - бланки, водачи, конец, макародържач, корк, лак и лепило ... а и майсторлък. Тук е мястото, който се е пробвал и има опит в родбилдинга, да запали и други колеги.
Публикувай отговор
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от Георги Кръстев »

Аз това си го правя, но от други материали. Утре ще спретна 1 и ще снимам.....
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от Георги Кръстев »

Дне се събудих рано рано в 6:30 и докато си пия кафето викам да спретна една слайдер глава.....
Ето и снимките.
Материалите се виждат, едното е болт с резба съвпадаща на ваглера.
Другото е парче от силиконовите пръчки. Ползват се с нагряващ се пистолет.......
Изображение
Реже се главата на болта, разпробива се парчето силикон и го залепяме за болта. После навиваме на дадения ваглер и започва дялкането....
Изображение
След като сме направили долу горе формата на главата, вземаме парче от ластик, аз ползвам или червено хидро или от 3мм за прашка. Вирбелчетата съм ги избрал доста време, според мен тези на Filstar F-1004 са най-подходящи. Това е от голямо значение, защото са с най-подходяща форма, а и са много здрави!
Изображение
Ластика се залепя към вирбела и болта!
Изображение
Накрая обличам с термо шлаух, който също залепям със секундно лепило и нагрявам.

Изображение
Главата става почти 3 гр тежка, но ако не лети добре винаги можем да сложиме дна тънка шайба и нещата ще заспят!
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от Коце »

Жоре, и тебе те хапе кучето! :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4699 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от outsider »

Коце написа:Жоре, и тебе те хапе кучето! :lol:
:shock: И то много! :lol: :lol: Няма ли ги покрай тебе нужните конектори , или просто така ти е по-интересно?
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от Георги Кръстев »

Разбира се че ги има, на цена 2,8 лв за брой. Но не след дълго им се кърти вирбела и пак трябва да го поправяш.........
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
FortyFore
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 10:58
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от FortyFore »

Ако си извадиш слайдера след откъсването да го поправяш - май си бил свидетел как един наш общ приятел остави един уникат на Цонево скоро. Затова и пиличката да играе да загладиш острите ръбове на болта дето си го снимал по-горе да не реже ластика, и термо-шлаухката и т.н. Само ти се чудя защо режеш едното ухо на вирбела - май няма сми...
THERE ARE ONLY A COUPLE OCCASIONS YOU CAN'T SKIP TO GO FISHING. DYING, FOR EXAMPLE...
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от Георги Кръстев »

Да бях там когато си замина.....чудя се как се скъса.

Заглаждам леко с пилата, но и залепям здраво, така че няма проблем.
Махам едното ухо защото така вирбела застава в една равнина с болта, и връзката става още по-здрава след като се слепи. Ако не го махнеш, дори след като залепиш пак биберона става мек.....а е лошо знаеш :wink:
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от Коце »

Жоре, спешно се преселвай в нашия край! Тва при вас не се издържа! Ловите на 8 м дълбочина, с биберон-ракети, храните си шараните с пилета... :lol: :lol: :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от Георги Кръстев »

Коце аз като ловя на по-малко от 4м дълбочина и си мисля че е плитко :lol: .
А шараните са кръвопийци, циганите спряха да се къпят по язовирите :lol: :lol: :lol:
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4699 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от outsider »

Георги Кръстев написа: А шараните са кръвопийци, циганите спряха да се къпят по язовирите :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: - да чукна на дърво , още не ми се е късала силиконова тръбичка на конектор. Не че с тукашните гьолове по метър и половина дълбоки скоро ще ми дотрябва слайдер , де... :?
Друг въпрос обаче ме зачовърка - що ползваш болт? Действително е опасен за ластика , а ако вземе и да ръждяса , хептен не е гуд. Месинг му е майката , твърди специализираната литература.. :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от Георги Кръстев »

outsider написа:
Георги Кръстев написа: А шараните са кръвопийци, циганите спряха да се къпят по язовирите :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: - да чукна на дърво , още не ми се е късала силиконова тръбичка на конектор. Не че с тукашните гьолове по метър и половина дълбоки скоро ще ми дотрябва слайдер , де... :?
Друг въпрос обаче ме зачовърка - що ползваш болт? Действително е опасен за ластика , а ако вземе и да ръждяса , хептен не е гуд. Месинг му е майката , твърди специализираната литература.. :wink:
Не ти се е късала защото не си ползвал на колмик или беър.......
А бре ловете си както си знаете ко сте ме задъфкали :lol:
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4699 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от outsider »

Георги Кръстев написа: Не ти се е късала защото не си ползвал на колмик или беър.......
А бре ловете си както си знаете ко сте ме задъфкали :lol:
Ми , лаф да става.. :lol: (чакай да мине Чичото оттук , тогава ще видиш ти кво е дъвчене :twisted: :D )
Я да се консултирам , тъкмо е станало лаф - колко е критично гъвкавото съединение на вирбела с плувката? Ако ухото бъде директно запоено твърдо към болта , това би ли довело до ядове при замятане?
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от Георги Кръстев »

Според мен колкото е по-твърд биберона, толкова по-добре. Така казват и жените :lol: :lol: :lol:
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
FortyFore
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 10:58
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от FortyFore »

Жоре, форумите са за спорове и споделяне на мнения, не се афектирай! И наистина добре знаеш, че дори най-големите корифеи на това изкуство слайдерния риболов /Алан Скоторн например/ казват "над 5-6 м дълбочина вадиш фидера". Това нашето на част от Цонево е извън пътя направо, да не говорим за "Черешова градина"! Нормално е да ни се чудят колегите за какво са ни слайдери с 15-16 гр по линията! Че то до преди няколко години тежък подвижен ваглер със свалени всички шайби и 4-5 грама по линията беше изключение!

По повод твърдостта на биберона - тук /за разлика от жените/ риболовците май са на две мнения:
- Класиците /англичаните/, казват че мекия биберон при засичане на рибата позволява ваглера да "легне" по дължина на влакното, да създава по-малко съпротивление във водата и да се забие куката по-здраво в устата на рибата.И по-малко шум и плясък при засечка. Само че те нямат дълбочини и това основно важи за фиксирания ваглер.
- При нашия случай със слайдерите /с монтаж на "сферата"/ твърдия биберон държи тялото на слайдера встрани от основното утежнение и е по-малко вероятно сферата да бие по тялото на плувката. И по-рядко ще ми носят "гърмяни" слайдери за поправка...

Коментирайте моля начина на засичане
- при фиксиран ваглер с мек биберон - ниско настрани засечка е препоръчително.

- при слайдера на дълбочина -има две мнения:
- високо вдигната 14-15 фута пръчка /пак препоръчително/. Ъгъла при ухото на биберона при потопеното влакно е 90 градуса и триенето е силно. Като засечете с вдигната високо дълга пръчка правите ъгъла по-тъп и намалявате това съпротивление - пак задачата е добро забиване на куката. А при тези дълбочини високо вдигната пръчка при засечка няма да ви докара целия такъм в краката или на брега на топка ако няма риба на другия край...
- и другото мнение - вдигайки високо пръчката много усилия отиват за изваждане на потопеното влакно от водата и независимо от подобрения ъгъл забиването пак няма да е добро. И нагоре се засича само в случай, че настрани има препятствия.
Затова правим дискусиите - да намерим истината, аз само давам мнение и инфо от четени статии и книжки...
THERE ARE ONLY A COUPLE OCCASIONS YOU CAN'T SKIP TO GO FISHING. DYING, FOR EXAMPLE...
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от Георги Кръстев »

Мисля, че сме на едно мнение по въпроса за бибероните!
Според мен засичането трябва да се съобрази с посока на вятър, течение и дълбочина!
При дълбочина, ефективен и лесен вариянт е нагоре. Защото при засечка на страни се извърта цялото тяло. А това създава леко неудобство заради зивъртането на цялото тяло, ако има и някой храст, направо си е "X"
Разбира се, че засичам и на страни, но трябва да се има в предвид, че правилната засечка на страни е с дясна ръка на дясно или с лява ръка на ляво(при левичарите). Защото ако засичаш с дясна ръка на ляво, тялото ти спира ръката и подсечката не винаги е ефективна.Но си има и изкключения.

По въпроса за засечките при риболов на плитко или по-точно при дълбочина под 4м :lol: Се старая да засичам настрани, с цел по малко да шумя.
Воденето на по-едри риби също става според зависи дълбочината и дали имаме закачки!
Ако е плитко и чисто дъното, задължително върха на въдицата е ниско долу, ако е дълбокои има прагове, върха е по високо, за да вдигнем рибата......
Най-добрия вариянт, е да ти кълват рибите, а нагласянето на засечки и воденето става при първите риби....... :)

Дима погледни на 4:45 италиано как вади каракуди :) .
п.п. Имам същата пръчка и искам да и преместя макародържача с 10 см нагоре.....
http://www.youtube.com/watch?v=R8t3Y2V3Ehk" onclick="window.open(this.href);return false;
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Публикувай отговор

Обратно към “РодБилдинг”