Представяне на БЪКАРИТЕ и свързване с нови такива ...

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
dimow
Търговец
Мнения: 854
Регистриран на: Нед Авг 20, 2006 18:01
Местоположение: софия
получил Браво: 1 път

Re: Представяне на БЪКАРИТЕ и свързване с нови такива ...

Мнение от dimow »

Поздрав DOCTORA,
опит с властите в съседната ни дъжва не съм имал. Греба само в сравнително гъсто населен район, вкарвам и изкарвам на оживено място. Никой до сега не е проявявал интерес към дейноста ми.
Държа си коритото на тротоара пред хотела /къща за гости/ и никой по никакъв начин не се интересувал от него. От каяка риболова си е актуален, плавам на не повече от 200-250 метра от брега. Предни години посещавахме "нашите места" по няколко десетки пъти, ако сме живи и здрави няма причина тази година да променим традицията.
Местата, по които се подвизаваме, са ми на половината път от повечето свестни нашенски язовири.
Винаги съм готов за: приятна компания, весело изкарване и добро настроение.
Успе и попътен вятър.
Ръкоделско студио "Димови"
Аватар
DaDa
Вносител
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 0:23
Местоположение: Варна

Re: Представяне на БЪКАРИТЕ и свързване с нови такива ...

Мнение от DaDa »

Пропуснах да се представя в тази тема.Казвам се Добромир и съм от Варна.За риба ходя само есен за зарган и лятото по сладководни водоеми.Пълен аматьор съм с каяка, но ми харесва да греба.Когато някой колега реши да влиза, ако иска нека да дрънне 0878989920 .Ако съм свободен ще дойда,живея близо до плажа.
П.П.Избягвам все още да влизам навътре в морето шубе ме е :mrgreen:
http://www.hobiekayaks-varna.com" onclick="window.open(this.href);return false;
trol
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Сеп 10, 2011 14:12
Риболов: сладководен основно, морски-20-тина дни годишно

Re: Представяне на БЪКАРИТЕ и свързване с нови такива ...

Мнение от trol »

здравейте колеги,
името ми е Милен и имам едноместен каяк тип "сит ин" от 4 години. Ползвал съм го доста редовно още от април, та чак до ноември всяка година - основно за риболов. не е някаква марка - ръкоделка е. Дължина 3 м, ширина 0,76. Аз съм почти 100 кг и усещам че може да качи до около 150-180 кг. Предимствата са му че е не е плоскодънен: има водещ среден и два допълнителни профила - така дава скорост и поддържа добре посоката без рул. Много лек е 14-15 кг , от стъкломат. Има висок борд - добре е при вълна. а НАЙ-важното е центъра на тежеста ми в него е ниско, което го прави уникално стабилен - досега съм се обръщал веднъж умишлено при акустиране на плаж от морето при вълна около метър (за плажувашите в охраняваната зона имаше жълти и червени флагове). Риболова от каяка който практикувам е основно тролинг, улов на костур по яз.Искър на дъно и рибе, излизал съм по морето за сафрид и попче.
Много ми хареса форума БЪКАРИ - страхотни идеи за тунинг на каяка се зародиха, предлагате техники и решения създаващи комфорт и удобства. Високо оценям нивото на безопасност.

Ще се радвам да контакти с колеги от София - за някой съвлестен излет по яз.Искър - бялата риба, а и по някое сомче се обаждат на тролинг.

Наслкука на всички.
kacaloto
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 23:14
получил Браво: 1 път

Re: Представяне на БЪКАРИТЕ и свързване с нови такива ...

Мнение от kacaloto »

Добре дошъл в клуба.Прати един контакт за да се свържем.Аз също ходя на Искъра (и навсякъде другаде) :fish3: и ще се радвам да половим заедно и да обменим опит. :)
Каяк Ocean Prowler Trident 11
Каяк Hobie Mirage Revolution 13
spzo
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 16:27
получил Браво: 3 пъти

Re: Представяне на БЪКАРИТЕ и свързване с нови такива ...

Мнение от spzo »

Здравейте колеги,
дойде време и за моето представяне :)
казвам се Степан Папазян професията ми е зъботехник и съм от София ,имам от скоро MALIBU KAYAK MINI-X(готов вече за риболов) :D .Ходя поста на риба от няколко години основно за сом(кльонк,тролинг).Практикувам също спининг и мухарски риболов.Ще се радвам да се запозная с колеги каякари от форума.
Поздрави на всички! :) и нека имаме време за любимото ни хоби :fish3: :fish1:
OCEAN KAYAK TRIDENT 13 Tahe Marine Reval HV 535
http://spkayaks.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/SPKAYAKS" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 213 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Представяне на БЪКАРИТЕ и свързване с нови такива ...

Мнение от shaman »

А добре дошъл ;)

Ако имаш път към Русе - заповядай да покльонкаме заедно :) че аз отскоро се запалих по това...
--------------
http://www.starividri.org
spzo
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 16:27
получил Браво: 3 пъти

Re: Представяне на БЪКАРИТЕ и свързване с нови такива ...

Мнение от spzo »

Благодаря за поканата,ако имам път към Русе ще звънна.Интересно ще е ако удари някой над 50кг :D ще падне возене.До 35кг. няма да има проблем с ваденето ама по нагоре незнам :wink: .Ще трябва да проверим :lol:
OCEAN KAYAK TRIDENT 13 Tahe Marine Reval HV 535
http://spkayaks.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/SPKAYAKS" onclick="window.open(this.href);return false;
kacaloto
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 23:14
получил Браво: 1 път

Re: Представяне на БЪКАРИТЕ и свързване с нови такива ...

Мнение от kacaloto »

Добре дошъл! Точно тази сутрин си говорих с един мой приятел, той ми разказваше за теб,и какво да видя сега ти вече си се представил.Успех и да половим някой път заедно. :D
Каяк Ocean Prowler Trident 11
Каяк Hobie Mirage Revolution 13
spzo
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 16:27
получил Браво: 3 пъти

Re: Представяне на БЪКАРИТЕ и свързване с нови такива ...

Мнение от spzo »

неделя дикани за щука!!! моя гсм 0884216916
А кой е приятеля?
OCEAN KAYAK TRIDENT 13 Tahe Marine Reval HV 535
http://spkayaks.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/SPKAYAKS" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kukata
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 22:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Представяне на БЪКАРИТЕ и свързване с нови такива ...

Мнение от kukata »

Понеже кандидат члена на клуба е малко неграмотен и ме помоли да напиша презентацията му за членство в БЪКЪРИ.
Тя е кратка и е следната: малката кука е едвам на две години, много обича водата, гребе с ляво или дясно гребло няма проблем даже имам чувството, че може и с две наведнъж има афинитет към каяците и най-силиният му коз е, че свалиш ли го от каяка реве кът дърто магаре в продължение на 30минути минимум.

Изображение

За повече инфо моля да се обърнете към неговия адвокат на ЛС. :D
Не винаги по-голямата риба е най-добрата!
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Re: Представяне на БЪКАРИТЕ и свързване с нови такива ...

Мнение от DOCTORA »

Да ти е жив и здрав!
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Представяне на БЪКАРИТЕ и свързване с нови такива ...

Мнение от RIMOHIT »

Ето това се казва БЪКАР!!!
hobie revolution 13
at.angelov
Мнения: 213
Регистриран на: Чет Май 26, 2011 22:09
Риболов: Риболов с каяк
тролинг и джиг
Местоположение: Пещера
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Представяне на БЪКАРИТЕ и свързване с нови такива ...

Мнение от at.angelov »

Здравейте , да се представя и аз :) Казвам се Наско и съм от Пещера. Преди няколко дни си купих каяк Malibu Kayaks X-13 , предстои да го оборудвам със сонар , котвена система още стойки за въдици и т.н. но тях едно по едно ще ги направя. С някой момчета от форума се познаваме с други не но се надявам да се запознаем с повече хора и когато идват на язовирите в нашия район ще се радвам ако се обаждат да гребем и ловим риба заедно :fish3: . Който ползва Facebook там може да ме намерите на e-mail at.angelov@abv.bg
Това е от мен с няколко думи. Поздрави и много успехи в риболова с каяк на всички :)
Malibu Kayaks X-13
Аватар
stih
Мнения: 191
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 19:12
Местоположение: Балчик, морето, Луда Камчия

Re: Представяне на БЪКАРИТЕ и свързване с нови такива ...

Мнение от stih »

Ex, че ми напълни очите и душата малкият бъкар! Много се радвам и за притежателя на X-13 . Много приятни мигове и на двамата...и по-малко рев при временната раздяла с возилото :-)
Malibu Extreme, Malibu Pro2 Tandem
Стоян70
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 16:27

Re: Представяне на БЪКАРИТЕ и свързване с нови такива ...

Мнение от Стоян70 »

Здравейте БЪКАРИ, от известно време чета форума ви и се кефя максимално. Винаги съм имал мерак за каяк но така или иначе нещата все се разминаваха. Сега от около седмица и аз съм горд собственик на малибу каяк екстрийм. Това се случи със специалното съдействие на Ванката от Поморие за което му благодаря. Заради лошото време и други ангажименти не можах да му се порадвам веднага като го взех. Успях да го намокря едва вчера. Сега пак бързам да приключа работа и айде на вода докато е светло. Не съм риболовец, което не значи, че не харесвам рибата пък и това винаги може да се промени.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”