Match Fishing UK aka. Селска касапница

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Публикувай отговор
todorto6ko
Мнения: 453
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 18:53
Местоположение: софия

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от todorto6ko »

LVitchev написа:Написаното от тебе Милене,особено в последния ти пост,трябва да го прочетат внимателно всички занимаващи се тук със спортен риболов.Капитани,национали и всякакви елементи работещи за националния отбор.Трябва коренно да си променят мисленето а как по добре да го направят,освен да взимат акъл от човек като тебе,които е разбрал защо когато дойдат хората от чужбина на състезание тук или в друга държава ни бият като магарета :tup:
АБСОЛЮТНО ВЯРНО :tup: :tup:
кой сега е номер едно?
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от LVitchev »

Doktor-5 написа:Любак, ако се поразровиш в "на леко" и "състезателния", ще видиш колко пъти съм казвал на младежите да не се вманиачават в риболовните марки, а да наблегнат на риболова и изучаване навиците и маниерите на рибите. Избираш си въдица, която ти е удобна, т.е. трябва да ти е ясно какво ти трябва и това е. Всяка марка предлага безброй варианти, взимаш и забравяш за нея, като цялото внимание се насочва вече към водата и какво се случва там. Повечето ни младежи са "манекени" ама ся глей как не си подхожда това, това не е достатъчно красиво и т.н., други смятат че са нужни един контейнер с въдици за да се демонстрира "мощ", абе все ненужни неща. Рано или късно настъпва съзряване, но за съжаление за повечето вече е късно.
Така е Док :tup: Написаното от мене не цели да създава спорове,просто искам да видя Българи на почетната стълбичка :idea: Хората във всеки спорт си имат агенти - разузнавачи,които се опитват да разберат тактиките на другите.Никои не гледа на другия отбор екипите :lol: :lol: :lol: От както е започнал Милен да пише как и какво става там на тези състезания,толкова информация е дал,че ако трябва да се пътува от някои да разузнава,ще трябват хиляди левове :idea: И ако сте обърнали внимание,състезания - тренировки има десетки на седмица,как няма да са добри,като постоянно живеят с тази тръпка и денонощно мислят как да надхитрят рибите и да победят останалите :wink: :wink: :wink: Миленски да продължава а нашите момчета да попиват,поне и това е нещо,за да израснат като състезатели защото и нашите ходят за риба,но са на групички от по двама-трима и заедно си бъркат захранките,мерят си въдиците и се "състезават" с еднакви такъми и еднакви захранки :lol: :lol: :lol: Има много да се научи от написаното,и съм убеден че доста момчета ще го направят :tup: :tup: :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
patrona86
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 21:25
Риболов: allrounder
Местоположение: Farnborough/UK
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от patrona86 »

Ааааааааа, чакйте малко, не се е родил Българският съзтезател който да попие нещо от мен! Те така не стават нещата в тая държава ! :lol: :lol: :lol:
Те съзтезателите тая тема не я четът. Някой може да преброи поименно колко "съзтезатели" са взели участие по тематаот както е излязла преди 2 месеца и са попитали въпрос за да разберат нещо ново ?
Ама глупости, вие луди ли сте, как ше питаме, ами ако ни се смеят хората ?
И по принцип всичко ни е известно, никой нищо не може да ни научи. Анди Финли докато пректирал метод-фидера преди 6 години те отдавнааааа вече ловили на Богров !

На форумни измекяри като мен недейте много да вярвате! По скоро ще напишем във някой форум че търсим съзтезател да попълни отбор, отколкото да направим секция за деца с парите профукани по Републикански Съзтезания. Защото ако някой започне да ги учи като са на 10 , докато станат на 20 ще имат ДЕСЕТ години стаж, риболовна култура, липса на комплекси и спокойно ще си бият всеки чичка със шарена щека. Няма да им пука че не ловят с мач, макара и ваглер от една и съща марка, а че е пролет, че слънцето е напелко горният слой на водата и с по-малко и често ше качат рибата нагоре и ще я ловят много по бързо.
А факта че няма да се бият по съзтезания и няма да си взимат от там риба за пържене, няма да го коментирам.

(Ей ся очаквам много да ми сипят !)

Ама всичко е просто има кръговрат, или верижна реакция. Ако някой си мисли че защото е Българин за него правилата не важът, тая няма да стане. Има деца, който после отиват при юноши, младежи и после на 21 години отиват при мъжете. За толкова години се става човек и се минава по всички стъпала и ги готов ! Отиваш на важно съзтезание и го печелиш!

Другата възможност е ставаш на 29 години, скатаваш малко ДДС :lol: :lol: купуваш си щека в 3000 лева ценови клас и тръгваш на съзтезания. След 3 месеца си готов за национален отбор !

А пародията със първенство , отборно в три кръга, за което плащате там по ( последно като се интересувах беше 400 на отбор +50 на съзтезание и още някакви пари) сумати пари. За да се съзтезаваш , трябва да си намериш трима съотборници, после трябва да уведомиш Федерацията за да ви имат напрдвид и да гласуват достатъчноооооооо голям водоем за следващата година и после да не забравиш да си пуснеш отпуска за тия дни.....Спънки, спънки и пак спънки ! Ами ако направя школа за риболов и до три години отборите станат 50 ? Тогава какво ще направим или закриваме Федерацията, защото нямаме толкова голяма стена на язовир или започваме лявата тапа на мача на Нос Емине, дясната на Куракя ?

Комунизма свърши, събудете се.............

С три мача на година съзтезател не се става.

Отива малкото Патронче за риба. Застава на стената, мери дълбочината , хвърля три пакета ВДЕ и пълни две баки с риба. Ма то снимки, ма то теми, ма то писане !
"Аз съм е*аси добрия!" - помисли си той, и си запази билет за Канала.

86-тото място му дойде като гръм от ясно небе и разби Детските му мечти !

Ма той милия от къде да знае че свободен риболов и съзтезание нямат нищо общо ?

Формулата е много, малки и начесто !

Да видим кога всички ще узреят за тази идея.....
13meters.co.uk е новият дом на Селската Касапница както и на всички статии и репортажи.
Посетете и Фейсбук страницата ми 13meters
Не претендирам за високо спортно майсторство.
Ръководя се от принципа "Риболовът е за разтоварване,а не за натоварване!"
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от LVitchev »

Не знам тебе,ама мене ме псуват вече хахаха Не се заглавичкваи а пиши,момчетата четат,нищо че не питат не пишат.Ако не те,защото са "големи"има други които попиват,млади са и бързо запомнят :tup: :tup: :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Marian
Търговец
Мнения: 624
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 16:27
Местоположение: Н. Загора/София

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от Marian »

Миленски, аз чета, кефя се на написаните неща, наистина преразказваш уникално нещата. На всеки е интересно как стоят нещата в Англия и се вижда ясно, че няма място за сравнение риболова там и тук.
За твоя радост си попаднал на място къде има изградена РИБОЛОВНА КУЛТУРА от незнам си колко години. Там е лесно пич. Отиваш плащаш, спазваш правилата и си доволен. Виждаш, че всичко е подредено и в един момент почваш да си мислиш защо не е така и в БГ /нормално е/. Ами не е така в БГ, ама не е така и в цял свят приятелю. Само там в добрата стара Англия е така. Защото ако те попитам ти в Бургас, къде ще отидеш да метнеш тоя бомб или метод с пелети, отговор няма да получа /може би затова, никой не те пита за съвет :)/
Нещата ги знаеш как стоят тук. Бих ти дал съвет, не се опитвай да сравняваш, ама по никакъв начин ГБ и БГ, защото ще си изгубиш времето и нервите, безсмисленно е!!! И повярвай ми, ние всички знаем много добре как е положението тук, но това са условията, ние нямаме риба по водоемите, всичко е избушено и осакатено и затова сме на това ниво /това е безкрайна тема/. Безкрайна е и темата за Федерация, състезания и т.н.
Забавлявай се, продължавай да пишеш така увлекателно и се радвай, че си там и имаш възможност да ловиш с едни от най-добрите в света.
The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.
Аватар
Мишел-Маяк
Мнения: 356
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 19:40
Местоположение: бургас

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от Мишел-Маяк »

LVitchev написа:
Doktor-5 написа:Любак, ако се поразровиш в "на леко" и "състезателния", ще видиш колко пъти съм казвал на младежите да не се вманиачават в риболовните марки, а да наблегнат на риболова и изучаване навиците и маниерите на рибите. Избираш си въдица, която ти е удобна, т.е. трябва да ти е ясно какво ти трябва и това е. Всяка марка предлага безброй варианти, взимаш и забравяш за нея, като цялото внимание се насочва вече към водата и какво се случва там. Повечето ни младежи са "манекени" ама ся глей как не си подхожда това, това не е достатъчно красиво и т.н., други смятат че са нужни един контейнер с въдици за да се демонстрира "мощ", абе все ненужни неща. Рано или късно настъпва съзряване, но за съжаление за повечето вече е късно.
Така е Док :tup: Написаното от мене не цели да създава спорове,просто искам да видя Българи на почетната стълбичка :idea: Хората във всеки спорт си имат агенти - разузнавачи,които се опитват да разберат тактиките на другите.Никои не гледа на другия отбор екипите :lol: :lol: :lol: От както е започнал Милен да пише как и какво става там на тези състезания,толкова информация е дал,че ако трябва да се пътува от някои да разузнава,ще трябват хиляди левове :idea: И ако сте обърнали внимание,състезания - тренировки има десетки на седмица,как няма да са добри,като постоянно живеят с тази тръпка и денонощно мислят как да надхитрят рибите и да победят останалите :wink: :wink: :wink: Миленски да продължава а нашите момчета да попиват,поне и това е нещо,за да израснат като състезатели защото и нашите ходят за риба,но са на групички от по двама-трима и заедно си бъркат захранките,мерят си въдиците и се "състезават" с еднакви такъми и еднакви захранки :lol: :lol: :lol: Има много да се научи от написаното,и съм убеден че доста момчета ще го направят :tup: :tup: :tup:
Господин LVitchev,ако мога да ви задам един въпрос-колко пъти може да отиде средно статистическият Българин на състезания на месец като получава между 350-500лева максимум и трябва да плаща заем за да може някъде да живее със семейство и т.н.
Вижте,ние всички знаем какво трябва да е,ама не е в България и дайте да не си вдигаме крака като видим че подковават вола.Колко водоема има в Бг като в Англия-кажете ми защото аз не се сещам.
И на важното-дайте да не пишем глупости за да не развалим темата,и да не се откажем Милен да пише че ще загубим много от това :tup: :tup: :tup:
МАЯК-ТУБЕРТИНИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от Д-р Флекс »

Мишел-Маяк написа:.....а,и да не се откаже Милен да пише че ще загубим много от това :tup: :tup: :tup:


+1 !

Нека, освен това, не забравяме нито за миг главното: GB e най-западната част на "обединена" Европа, а БГ - най-източната. Оттам следва и всичко останало... :D
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от LVitchev »

Щях да напиша нещо,ама хайде да не почваме с доводите.Търсете начини да ни правите щастливи и горди че сме Българи :idea: :idea: :idea: Като нямате пари за състезания,не се състезавайте :tup: Водоеми има,даже са повече от колкото са в Англия на глава от населението.Аз не бих взел пари на никои които иска да тренира,така че да не спорим за глупости,защото за 20 години,един не е дошъл да ме пита,може ли да идват постоянно да тренират и се чудя какво им коства на тези във федерацията Ви.Поста ми беше продиктуван от това че трябва да се възползвате от безплатната информация която Ви се дава от къртица в гнездото на врага,така че възползвайте се :idea: :idea: :idea: Повече нямам какво да кажа по въпроса,или разбирате,или продължавате да си търсите извинения :wink: :wink: :wink: Спираме до тук,Милен да пуска новата серия че да се кефим :tup: :tup: :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
patrona86
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 21:25
Риболов: allrounder
Местоположение: Farnborough/UK
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от patrona86 »

Малко се отклоних, ама повярвайте ми и аз искам да съм си вкъщи, от колкото да обикалям по целия свят и да си търся и аз вече незнам какво. Просто има някой неща с който твърдо не се съм съгласен и ми е малко по леко като ги споделих отново и не ме нахранихте. Това за мен означава че има място за промяна и че вие сте отворени за нея!
А реално погледнато , при условията на Open Match в събота и неделя е възможно да събереш всички, ловящи на всички методи и да спретнеш един що годе добър турнир с добро участие. По този начин не е нужно момчетата да чакат 2-рия кръг на Джедай лигата а вие да точите зъби за кръга на Цонево. Така всички ще си чешат крастата, ще се развива риболова и съм 100% че Марян и Мишел ще му се израдват и от друга гледна точка !
Възможно е да ловиш на фидер и на Мандрата , и на Бата и на Порой, че и на всеки зарибен язовир , защото спират да работят около Ноември. Една проста сметка ще убеди арендатора че е по добре да има в неделя 30 човека ловящи в мъртвия сезон, от което хем ще направи малко парички от въздуха , хем ще нахрани рибата. Като се паднеш на стената , лови си на щека, като си в залив, ми хвърляй на 100 метра със фидера и пак имаш риболов. Ако не спечелиш, сърди се на себе си и подготви по добре следващият път !
13meters.co.uk е новият дом на Селската Касапница както и на всички статии и репортажи.
Посетете и Фейсбук страницата ми 13meters
Не претендирам за високо спортно майсторство.
Ръководя се от принципа "Риболовът е за разтоварване,а не за натоварване!"
Аватар
Marian
Търговец
Мнения: 624
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 16:27
Местоположение: Н. Загора/София

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от Marian »

Ние за промяна сме отворени, ама никой не слуша. Преди година се опитах да обясня на всички, че състезанията за РП трябва да са отворени и да може всеки да си пробва късмета и това ще популяризира спорта. Това не съм го измислил аз, това са го измислили "големите" в тоя спорт. Да ама не. Така, че мисля да спрем да ръсим мозък в тая тема.
The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от LVitchev »

Marian написа:Ние за промяна сме отворени, ама никой не слуша. Преди година се опитах да обясня на всички, че състезанията за РП трябва да са отворени и да може всеки да си пробва късмета и това ще популяризира спорта. Това не съм го измислил аз, това са го измислили "големите" в тоя спорт. Да ама не. Така, че мисля да спрем да ръсим мозък в тая тема.
А така,пази си го че ще ти трябва :lol: Чети и попивай,има какво да научиш :mrgreen: :tup: :tup: :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
patrona86
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 21:25
Риболов: allrounder
Местоположение: Farnborough/UK
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от patrona86 »

Marian написа:Ние за промяна сме отворени, ама никой не слуша. Преди година се опитах да обясня на всички, че състезанията за РП трябва да са отворени и да може всеки да си пробва късмета и това ще популяризира спорта. Това не съм го измислил аз, това са го измислили "големите" в тоя спорт. Да ама не. Така, че мисля да спрем да ръсим мозък в тая тема.
Щом Мариян се съгласява с мен, ще стане наща работа.....семето е посято :lol: :lol: :lol: Ще има раздор скоро ! Отивам да се занимавам с мойте си работи, пък знаеш ли, може и да напиша днес-утре нещо..........
13meters.co.uk е новият дом на Селската Касапница както и на всички статии и репортажи.
Посетете и Фейсбук страницата ми 13meters
Не претендирам за високо спортно майсторство.
Ръководя се от принципа "Риболовът е за разтоварване,а не за натоварване!"
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от BornToDrink »

Продължавай все така. :)
Аз като чета и ми се долови на фидер, еб@си. :lol:
gog14
Мнения: 235
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 2:24
Местоположение: sofia

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от gog14 »

patrona86 написа:
Marian написа:Ние за промяна сме отворени, ама никой не слуша. Преди година се опитах да обясня на всички, че състезанията за РП трябва да са отворени и да може всеки да си пробва късмета и това ще популяризира спорта. Това не съм го измислил аз, това са го измислили "големите" в тоя спорт. Да ама не. Така, че мисля да спрем да ръсим мозък в тая тема.
.семето е посято
То отдавна е посято,но трябва да си променим мирогледа и критериите към новите хора които имат желание да хабят нерви и пари за да се състезават,за да се чувстват те приети с отворени обятия а не да ги гледаме като натрапници които искат да ни изядат ХЛЯБА.
Надявам се че всички които четат темата ще ме разберат правилно.
Милене,а за теб само адмирации и :tup: :tup: :tup: :tup: :tup: :tup: :tup: :tup:
Аватар
patrona86
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 21:25
Риболов: allrounder
Местоположение: Farnborough/UK
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Match Fishing UK aka. Селска касапница

Мнение от patrona86 »

Честит Никулден!
Наздраве на всички именници !
Една Продукция на 13meters.co.uk
Този разказ е художествена измислица. Всички прилики със истински лица и събития са случайни !
ПП.
Яде ми се шаран, ама две не виждам ! Посрещам Никулден с Боб ! Не съм харесал нито една снимка с пържена риба във FB защото и мойте авери тука ще я видят, което автоматично значи смяна на ключалките на езерата, като “случайно“ ше забравят да ми кажат.... :D :D :D :D

И ааааааааааааааааааааа, Да ! Изяж Николай – спаси шаран !!!!

Докато си карам по пътя от Райзънови към къщи , телефонно позвъняване прекъсва акапелното ми изпълнение към песента на Джъстин Тимбърлейк – „ Cry me a River ! “ ( така си пея просто, искам да усетя как се чувстват момчетата след среща с мен, все пак от три седмици не съм пропускал да се калсирам по-напред от тях :D ), поглеждам - жена ми ! Какво пък иска тя? Хем знае че като съм на лов и за риба не може да звъни, може само да пише!
„Алоооо , шефке, що ме търсиш по мобифона ? “ – казвам аз.
„Стига с тия фараони, пирамиди! – казва тя- Направи ли пачка ?“
„Притежавам десетки левове! Три изпита за 200 марки и едно прасе !“
„Ако пак си се замъкнал към нас и носиш от тия кафевите пликове, хвърли ги някъде по пътя и донеси само парите защото от съвета са ни таксували двойно за такса смет, съседите са се оплакали че коша бил пълен с някакви кафеви хартийки с надписи Sect. , 2-nd and 3-rd! И да не повтарям! „ – измърква нежно тя.
Може ли човек да устои на такава любезна покана !
Прибирам се, разтоварвам с походка тип http://www.youtube.com/watch?v=n_3v-_p3ESo си влизам у нас. Свършавам обичайното за след риболов, а именно : изпирам, сготвям и ошетвам цялата къща и след втората пералня сядам да разцъкам нета.
Първото нещо което правя е да напиша в Гугъл : Pemb Wrighting , все пак искам да разбера кой е тоя Пемб. И що и той си говори с рибите като батко! И защо трябва да го гледам той какво прави, вместо той мен да ме гледа аз какво правя !
Не трябва да чакам дълго. Първият резултат от търсачката (http://www.bagem.co.uk/news/bagem-team/ ... -team.html ) е повече от изчерпателен.
„ Започнах да ловя на седем. На десет започнах да участвам на съзтезания за деца. Хареса ми доста и аз найстина се наслаждавах на всяка минута прекарана на съзтезание. С малко помощ от родителите ми на 13 години вече се съзтезавах на редовни съзтезания за възрастни. Малко по късно преминах към един от местните отбори – Мило Бордън, а след това и в Дайва Доркинг. През 2004 и 2005 бях избран да ловя в националният отбор на Англия за младежи между 18-21 години, като 2005 беше най-успешна, ние спечелихме Златен Медал отборно, а аз спечелих сребърен индивидуално. Скоро реших да се откажа от отборният риболов и напуснах Дайва Доркинг за да обърна внимание на соловата си кариера....

Постижения до момента :
• 6-ти на Шампионите на Великобритания (6th UK champs 2012)
• 2-ри на финала на Майсторите на Барстън 2012 (2nd Baston Basters Final 2012)
• 1-ви на Майсторите на Барстън 2011 (1nd Baston Basters Final 2011)
• Златен медалист с национала на Англия до 21 (Team gold medal in under 21 World championships)

• Сребърен медал индивидуално с отбора на Англия до 21 (Individual silver medal in under 21 World Championships)

• Сребърен медалист с Дайва Доркинг във 2 Национална Дивизия(Silver team medal in div 2 national with Daiwa Dorking)
• Победител във Мавър Класик през 2008 (Winner of the 2008 Maver Classic)
• Втори във Мавър Класик през 2010 (Runner-up in the 2010 Maver Classic)
Бля-бля-бля
Бля-бля-бля
( По времето когато пиша това, има още поне 30 съзтезания който мога да добавя, обаче тука аз съм звездата на произведението и оставяме Пемб, да си чака репортерите от Мач Фишинг да пишат за него...)



„ Баси колко съм добър..................................... Маняк, аз съм мега добър...................................... Копеле аз съм най-добрия !!! „

Ставам, бягам из хола и правя поза самолет с разперени ръце...фиуууу !

Жена ми вика, пак ли си пил, отговарям и не още,ама току що си намерих повод, сипи едно ! :D :D :D :D :D


В четвъртък и петък не съм правил нищо интересно, освен че съм чакал времето да мине по бързо и да дойде Събота.
Накрая даже става Събота и след като се събуждам отивам да си направя чай.Докато чакам да заври водата в каната, поглеждам към прозореца и.......не вярвам на ушите си. :D
Почиствам ги с клечка и поглеждам пак:







Изображение







Слънце драги зрители, ама не някакво обикновенно слънце като в другите обикновенни държави. Първото Английско слънце не може да се сравни снищо друго освен със Слънцето над Сахара или Слънцето над Сонора. Парещо, изпепеляващо и заслепяващо. Автоматично се настройвам в крак с усмихнатото време и се нахилвам като „пача“ – каквото и да значи това !
Взимам всичко от къщи и излизам да натоваря влака. Запалвам го да загрява докато товаря и малко по късно установявам че днес, на 21 Април 2013 година, лятото дойде ! Официално е 6 градуса над нулата! Жега....мазен пек! Може ли да стане по добре ?

След като паркирвам колата на паркинга на Голд, разбирам че може !
Всички ме чакат на входа и започват да ми се кланят :D :D :D :D







Изображение







После половин час раздавам автографи и накрая успявам да се добера до тезгяха и да тегля. За днес получавам :

Изображение

Теглил съм поне два пъти 94 до сега, за това ще си позволя да не показвам карта на водоема, но мястото е на ЕДНО място надясно от отбелязаното в четвъртият рзказ номер 94 и се намира на левия бряг на средното езеро в комплекса. :D
На излизане от кафето и на път към колата вижадм Батю да отива към магазина.

- Добро Утро Уил! „– се чувам да казвам аз и получавам :
- Добро Утро Милен!


За три стотни си спомням че съдбата обича смелите и продължавам веднага разговора
- Помниш ли в сряда, исках да те питам как лови на съзтезанието ?
- Лових на бомб с царевица и като позатихнеше лових на метод малко по настрани.
– Какво значи позатихване и с какво лови на метода, с пелети ?
–Позатихване е когато спра да получавам индиакаций ще в района има риба, фалшиви почуквани и подръпвания, а на метода ловя със захранка , Олд Гост ( Old Ghost ) , те са ми спонсори, само че в момента още я няма в магазина, очакваме пратка , имам само за себе си.
- Мерси Уил.
- Няма защо!
Разделяме се и тръгвам към езерото,където с радост установявам че паркирам на около 7 стъпки зад пега. Докато разтоварвам, си мисля кви па са тия Олд Гост, верно съм ги виждал на „ваденка“ на колата му, ама нищо повече.

Струпвам багажа и започвам да правя оценка на местопрестъплението.
Отпреде:
Гъста, гъста вода,
Няма къде да хвърля.
Гледам във далечината
плуват две с въже вързани шишета.
Викам си ше ловя тука големи шарани,
ако пък ли не.........
пак ше хвана на Уил Рейзън шампионските камбани !

За всички който тука се смеят и задавят, да обясня че камбана е :
„Камбаната е просто устройство за произвеждане на звук. В музиката се класифицира като музикален перкусионен инструмент.
Обикновено има форма на кух цилиндър или пресечен конус с един отворен край, който резонира щом бъде ударен. Инструментът, с който се нанасят ударите, може да бъде окачено в камбаната парче метал, наречено език, метална сачма, затворена в обема на камбаната, или отделен чук.
Камбаните обикновено се отливат от метал (бронз или друга сплав), някои малки камбанки се правят от стъкло или керамика.“
И изглежда така :




Изображение

Източник: wikipedia.org

Та така, схемата е риболов на шаран, ама тоя път точно на вътре , на плитко и на хляб! Дистанция около 25 метра до въжето, дълбочина.... ми като хвърля и оловото остава отгоре на повърхността,въобще не потъва и на хляб, защото пелетите малко съм щял да ги намокря в сряда и те цъфнали и станали като троха. Както и да е, метод фидер, бомб иии..ми и тва е! :D :D :D
Оглеждам на ляво и на дясно , виждам по един свободен пег, за всеки случай правя една щека на 9 метра, решавам да храня и двете страни. Дублирам такъма в случай на „гъсти“ риби и май съм готов. Отделям пелети за фидера, вадя една царевица за бомб и бял червей за всеки случай. Решавам че ще забъркам едно кило храна за метод, и с нея ще храня и в марджина.А ако дойдата говедата.....ми ко дойдат ще мисля после !
Свършвам всичко и даже имам сумати свободно време, поне половин час. Оглеждам наоколо и виждам едно симпатично, червендалесто момче с шапка и яке на дайва , мери си дълбочината с прецизност с която аз си наливам малък 30 годишен скоч.
Ясно, батю!
Пак право насреща ми, само че този път на няма и 50 метра. По принцип, трябва да ми е гадно, кои обича да лови заедно с него? Аз обаче се кефя! Безплатен урок, батка !
Така, сега ако искате да напиша какво се случи по-нататък :
Сметката е в БурканБанк BIC 988550 8984587 8758357 за Милен Петров !





































Just joking mate !
Actually Not !
Следващата информация струва мнооого пари, ама аз не съм като хората в темата която в момета ще се намира тооочно под( или над )моята !

Слагам живарниците във водата 15 минути преди старта и го гледам в очите. Смее се като дебил и нищо прави. Иска ми се и аз да се засмея, ама ми се плаче. До 5 минути преди старта се почесва по носа и в последният момент прави една 250 мл топка захранка. Същото правя и аз , само че умножавам по две. На старта я подава с къпинга на 7-8 метра щека на дясно, на точно 17 сантиметра от брега. Същото правя и аз от двете си страни. После влиза на метод, което е последвано от ответно действие и от моя страна. После почна да чака, разчаках се и аз. На 15-тата минута от началото на мача, нищо особенно не се случваше и го загледах, нашия седнал и си бърка в носа !!!!
Не издържах, станах, качих се на седалката на платформата и се провикнах:
- Уилямеееееееее-Е-Е-Е ! Ся ако ше се копираме, моля ти са, да си имаме уважението !
- Извинявай Миленка, повече няма да се повтори, няма да го човъркам по твоя начин! Обещавам! Честна Шампионска !
И чакането започна от ново.
След половин час, на батко му писна и започна да прави номера. Започна да храни нещо с прашката по средата на дистанцията си. По 5-6 на всеки 5 минути. Загледах и ми се стори че е пелети. В началото на втория час, мина на бомб и още с първото хвърляне ковна шаран. Изкарах прашката и аз и започнах да копирам едно към едно.
Батко храни, хрня и аз. Прехвърля – прехвърлям! Нос – нос.
Малко след втория час сложи още един къпинг храна, естествено и аз, ама щото имам две петна и забърках само едно кило, топките минаха в размер кокоше яйце ! :D Миленееее-Миленееее...с трици маймуни......
По едно време хоп ,запънах и аз.
Сефте !
И кат ги почнах.... http://www.youtube.com/watch?v=HP6rYThJWUg
Хвърля – вадя, хвърля- вадя, тук там без да хвърлям само вадя!
Само че Батю си е постлал от по-рано и лови много по-добре от мен. Нещеш ли, за късмет комшията от ляво преписа и той. Ловим с едно темпо, мойте риби Снежанка и седемте Джуджета, неговите Джак,граховото зърно и Великаните !
Ми не е чесно ! Няма да играя повече !
Всеки ден едно и също ! Кафа.......
Ловя почти постоянно, само че рибите са по кило и двеста и през една-две и отървам.
Комшо е кротък, ама рибите му започват от 3 кила.
Доста се притеснявам в един момент, но решавам че ако се напъна да ловя на литър кръв, ще пропусна доста от екшъна на бати и решавам че не ми пука и че днес ще съм за гъби !
До третия час положението не се е променило с нищо, освен че рибата започна да разрежда и интервалите станаха по 15-20 минути. На бати му писна в един момент и си подаде щекичката на ляво, пусна я във водата и след не повече от 4 секунди вече я татрузеше на обратно с шаран от другия край.
Извади го за отрицателно време, почи не разбрах как го направи. Последва къпинг захранка и ново подаване. 5 минути по-късно номер две пътуваше към него. Реших че е време да пробвам какво става и на мойте петна. Разпънах, пуснах и ...нищо, пак пуснах, пак нищо.От другата страна, още по-голямо нищо ! И се върнах на бомб и си киризех бати. Пуска такъма, засича рибата, веднага сурка щеката назаде, разглобява и шарана още докато явно не е разбрал какво му се случва го насочва към кепа и някъде по средата на въображаемата линия го кара да се блъсне вътре и го вади. Баси лицето! Не лице, направо маняк !
Схемата му явно работи , щото в един момент си мисля да отида да му помогна че ми изглежда уморен !
Пак проверявам мойте петна - няма никой, и се връщам на „леко дъно“. Там и прекарвам остатъка от мача. След последният съдийски сигнал драги слушатели :D , директно се засилвам към Бати на другия край, да го гледам какво прави преди да е скрил всичко.
По пътя установявам че днес май е пекло малко....

Изображение

...и довечера някой ще му пари на ръцете. Доближавам Батю и го разстрелвам със 136 въпроса.
- Не сега-казва ми.- Има много уши тука и ше чуят. Или ми напиши на лично да не види никой,или Ела довечера в осем на паркинга. Ама да носиш от ония консерви дето ги направи вчера от линовете, да кусам. Няма да са притесняваш, няма да кажа на никой. Има камера на единия стълб и не си я видял, ама аз прегледах записа и видях всичко. Донеси консерви и малко от на татя ти ракиджаната и съм гроб !

Как да спори с него човек, има убедителни доводи !
Връщам се, събирам багажа и тръгвам към нас. По пътя една бърза фотка,



Изображение

Батю е спечелил втори мач подред, браво !
А моето представяне не мисля че е зле, даже май си е доволно за вълнен пагон, няма плик днес, но е доста близо. Факта че имах възможността да преписвам от домашната на батко, оправдава всички средства и последици.

Докато си мисля това съм стигнал вкъщи.Разтоварвам и се прибирам, а жена ми ме чака на вратата. Брех !
- Ко стааа, маняк ? –посреща ме тя на чист африкански.
- Добре е лек. Ти ко стааа?
- Всичко е наред-вика. Пристигна ти Англинг Таймс-а днеска и ми трябваше хартия да изчистя прозорците. Реших да взема 2-3 страници от там, че нали и да четеш и да не четеш...все тая, както казва татко. И виж какво намерих :

Изображение


Брех. Модерни работи някакви. Класиране от последните мачове, всъщност те са няколко страници със класиранията на всички риболовци на всички големи Опен . Ако си мениджър на национала, четеш изаграждаш с червения химикал първите . Той е седмичен тоя вестник и след 6 седмици ти е ясно кой ще е във отбор фидер и отбор плувка .
Доволен влизам вътре и докато си хвърлям дрехите на пода намирам и един дебел кафяв плик с моето име на него.
Поглеждам жената и тя ми казва че дошъл днеска по пощата с вестника.
Отварям го и вижадм че е клубният вестник, който излиза няколко пъти годишно. Отварям го и стигам до страница втора, където гордо се мъдри :



Изображение


Колко по-хубав може да стане днешният ден ?

Влизам да се изкъпя, излизам от банята, вднага се обичам, взимам останалите ми две консерви от лин и шише от олио пълно с ракия и отивам на тайната си среща с батю.
Точно в 8 съм там и той ме чака пред врата на магазина. Отваря го и казва че ще седнем тука, да не пречим у тях на жена му. Постила един вестник на стилажа и реже три домата, соли ги и ми кима да покажа аз какво съм донесъл. Вадя и аз, сипвам консервата в две чинии и наливам по един двоен Айтошки припек, от лозето на дядо ми, лека му пръст което се намира точно до отпечатъка от петата на Крали Марко, който останал от времето когато тоя виден великан се разхождал из наща мирия...
След по-малко от час шишето от олио се търкаляше празно на пода а чинията с лин беше по чиста от колкото когато я извади, и Батю вика, сега ше изкарам едно шише Хайландска Скоросмътрница, варил я е моя дядо, муншайнъра GEORGE III , на извора на Черна Река. Чисто Шотландско с привкус на билки и умъртвен бял и червен червей!
Понапи са, почна да си признава всичко и ми обясни как е ловил. Каза ми как да ловя и аз. Каза ми как да смесвам Олд Гост със червей и колко вода да наливам.Как да си прая линийте. Вика, чай имам изненада за тебе, дай да ти я покажа . Дай да излезем навънка.
Излезнахме на паркинга, звънна по телефона някъде, каза нещо на Келтски и затвори.
Ти Милен си най-голямото лице, и най-големия преписвач, със най-вкусната консерва и хубавата ракия, за това , ето ти изненада !

Изображение




Изображение






Изображение




Половин часова заря, драги ми (слушатели, читатели,клиенти……) пациенти :D :D :D

И всичко това в моя чест !
Приятно изненадан съ обръщам към него да му блгодаря и го намирам проснат на земята, щото ,малко щял да се напие. Вдигнах го, сложих го да спи в буса и се запътих към нас!

Е как защо бе, утре съм на мач !

2BeContinued
13meters.co.uk е новият дом на Селската Касапница както и на всички статии и репортажи.
Посетете и Фейсбук страницата ми 13meters
Не претендирам за високо спортно майсторство.
Ръководя се от принципа "Риболовът е за разтоварване,а не за натоварване!"
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”