--НАЙ-ПОДХОДЯЩИТЕ ВЪЗЛИ ЗА СОМ

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: НАЙ-ПОДХОДЯЩИТЕ ВЪЗЛИ ЗА СОМ

Мнение от max »

Любо , има и малко по нови алтернативи на тези карабинки (и може би малко по здрави)

Изображение

Както и такива като тези които си показал но с различна (по добра според мен ) форма

Изображение
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: НАЙ-ПОДХОДЯЩИТЕ ВЪЗЛИ ЗА СОМ

Мнение от Emo-83 »

Днес също си купих подобни карабинки но на Мустад.
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: НАЙ-ПОДХОДЯЩИТЕ ВЪЗЛИ ЗА СОМ

Мнение от LVitchev »

Spinhead написа:Понеже колегата попита, за мен тоя безвъзлов монтаж е приложим, само когато работиш с една примамка и се съмняваш в здравината на брейда, инак аз от 10години ползвам само тоя и не съм имал хък-мък:
http://www.netknots.com/html/trilene_knot.html
:wink: и други колеги са доволни, лично на мен това ми върши перфектна работа.
Значи грешката е моя,аз за този писах,но защо съм останал с впечатлението че се казва Паломар :shock: :shock: :shock: Да,този ползвам и аз от както съм почнал да се занимавам със сомове :fish3: :fish3: :fish3: Извинявам се,грешка съм допуснал с имената на възлите :oops:

Ивка,имам ги в кутията за карабинки,но има воблери на които няма как да го сложиш,мястото където се закачат ако е без халка,няма слагане !!! Много рядко ги ползвам,освен да са внесли някакъв нов модел и като ги гледам тези са лъскави и по-дебели,хептен няма да стават на определени примамки.Както знаеш,воблерите са ги пробвали преди пускането им в производство и ако е трябвало да има халки,щяха да са ги сложили.Може и да бъркам,но аз понякога даже махам халките от някои воблерите които ползвам,така играта им става по отсечена !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: НАЙ-ПОДХОДЯЩИТЕ ВЪЗЛИ ЗА СОМ

Мнение от Spinhead »

Може и да бъркам,но аз понякога даже махам халките от някои воблерите които ползвам,така играта им става по отсечена !!!
Анджък :) , туй за халките по наносниците все съм се канел да напиша, на воблери с недостатъчно големи такива, винаги пъцват халка, та повечето включая и аз нявга да си мислим, че е за по-добра игра, при мен не се е случило досега това да е така, да не говорим за качеството на тея бонуси :| Карабинките на Колмик, като постнатите от Макс са супер-здрави, но са проблемни за някой воблери, говоря за двойната закопчалка, аз от близо 2години ползвам едни на Кларузо, досега 2пъти съм писал за тях, закалявани са след формоване и са бижутерия.
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: НАЙ-ПОДХОДЯЩИТЕ ВЪЗЛИ ЗА СОМ

Мнение от Spinhead »

Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: НАЙ-ПОДХОДЯЩИТЕ ВЪЗЛИ ЗА СОМ

Мнение от LVitchev »

Да де,и аз за тези говоря,от както излязоха на пазара,никога не съм ползвал други,но без вирбелите :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: НАЙ-ПОДХОДЯЩИТЕ ВЪЗЛИ ЗА СОМ

Мнение от Spinhead »

Вирбелите ги ползвам за на самоделни тейлспинъри дупетата :lol: , много хубаво въртят :lol:
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: НАЙ-ПОДХОДЯЩИТЕ ВЪЗЛИ ЗА СОМ

Мнение от LVitchev »

:lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: НАЙ-ПОДХОДЯЩИТЕ ВЪЗЛИ ЗА СОМ

Мнение от max »

Това с махането на халките може би е грешка, аз много съм се чудил дори и правих проби навремето. напоследък обаче попаднах на видео на всички воблери на рапала под водата (играта им) та си мисля че след като са снимали повечето с халки и то големи и с широки карабинки като тази (втората) която ти показах има полза.
tomik
Мнения: 231
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 10:37
Местоположение: Пловдив

Re: НАЙ-ПОДХОДЯЩИТЕ ВЪЗЛИ ЗА СОМ

Мнение от tomik »

Тази втората, която е постнал Мах е супер. На Колмик са същите на вид. Адски здрави са. Тъй като вече винаги си правя тестове на карабинките, които купувам откакто ми дойде отворена карабинка, същата такава като на Любо но явно е била фалшива. Защото после на теста в къщи се отвори на 2 кг.
Та тези на Колмик са много готини защото дори като ги напъвам много повече от посочените килограми и започнат да се деформират, така се сгъва телта, че не може да се откопчае воблера и после трябва клещи резачки.
А при тези на бат Любо дори и от здравите да са в момента в който ги претовариш се отварят. Просто така са конструирани.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: НАЙ-ПОДХОДЯЩИТЕ ВЪЗЛИ ЗА СОМ

Мнение от LVitchev »

Може Томик да си ползвал такива на някоя фалшива фирма.Аз до сега,отворена карабинка нямам.Не знам ка ви се отварят и защо,но аз нямам отворена !!! ако се отваряха,до сега да съм ги сменил веднага,да не съм малоумен да ми се откачат рибите :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: НАЙ-ПОДХОДЯЩИТЕ ВЪЗЛИ ЗА СОМ

Мнение от Spinhead »

Колегата Томик, сигурно говори за външния вид на тая карабинка, колега, с такава визия са поне 30ментета на нашия пазар, загледай се внимателно какво пише на опаковката от фотоса, който съм постнал вчера :idea:
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: НАЙ-ПОДХОДЯЩИТЕ ВЪЗЛИ ЗА СОМ

Мнение от Godfather »

[quote="LVitchev"]
без никакви вирбели и други педерастии.[ quote]

Ясно и точно :idea:
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
tomik
Мнения: 231
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 10:37
Местоположение: Пловдив

Re: НАЙ-ПОДХОДЯЩИТЕ ВЪЗЛИ ЗА СОМ

Мнение от tomik »

Spinhead написа:Колегата Томик, сигурно говори за външния вид на тая карабинка, колега, с такава визия са поне 30ментета на нашия пазар, загледай се внимателно какво пише на опаковката от фотоса, който съм постнал вчера :idea:
Абсолютно!!!
Аз също ползвах същите, но много трудно започнах да си намирам оригинални и здрави. Затова смених карабинките с тези на Колмик. Еми няма грешка Ви казвам.
И пак повтарям за плюса на този модел карабинки, дори и да се претовари се мачка и сгъва по такъв начин, че не се откача.
Любо пробвай от твоя модел, да видиш, че ще се откачи не казвам при какво натоварване и дали въобще някой ден ще ги натовариш толкова но просто модела е такъв. Иначе много лесна работа с тях, на мен също много ми харесваха.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: НАЙ-ПОДХОДЯЩИТЕ ВЪЗЛИ ЗА СОМ

Мнение от LVitchev »

Томик,40 и кусур кила риба е извадена с такива,няма да споменавам и колко 30,20,19,18,17 за всички години,няма да ги изброявам че и без това ми казват че се правя на велик :lol: :lol: :lol: :evil: Това ако не е проба,кака да ги пробвам,на сух опън ли ??? Това е грешен ход,на пръчката имаш конец,макара,аванс и федерацията на пръчката,за това този тест не го приемам за верен.Ползвам само неръждаеми и то от тези дето са направени с по-дебел неръждаем тел.ако са от тънкия,няма значение на коя фирма са,изобщо не ги пипам даже,поглеждам и подминавам :wink: :wink: :wink: На всяка фирма има ментета,така че гледайте какво купувате :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”