Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
DJ_Predator
Мнения: 35
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 19:50
Риболов: Спининг
Местоположение: София

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от DJ_Predator »

Колеги, супер излети! Поздравления за хубавите рибки.

Сега и аз да споделя малко.

Откриването.
Ставане много рано и потегляме към нова дестинация. Потегляме на юг от първоначално избраната река - отрицателните температури и навалицата по Панега спомогнаха за това решение. И добре направихме!
След 2 часа път се озоваваме на реката. Времето "топличко" - малко под нулата. Далеч oт смазващите ентусиазма -10 градуса. Бърз поглед на реката

По течението Изображение
Срещу течението Изображение
Перфектни цвят и ниво. Колегата залага на едри воблери и тръгва "надолу", в търсене на митичната. Аз пък тръгвам "нагоре".
50 метра и стигам първото перспективно място - голяма скала и прилична дълбочина. Започвам с блесна Рублекс номер 3 - тази с дупчиците. Първо прокарване съвсем близо до скалата. Очаквам удар, с който да реализирам първата рибка за сезона. Блесната достига на дистанция, от която мога да я видя. С надежда се взирам да видя някаква сянка, която да я следва. Нъц! Нищо. Замятам пак, надявайки се рибата просто да е пропуснала първото преминаване. Пак нищо. Още 3-4 замятания и решавам да заобиколя камъка и да подам воблер точно до образувалия се подмол. Замятам късметлийската совичка, обирам до "точното" място, в което може да се очаква атака, задържам и.... Пак нищо. Пробвам и няколко други воблери. Равномерна проводка, туич, придърпване с кратки паузи - нищо. Викам си " Това е реалността. Мястото като по учебник, а риба не излезе. Или аз не правя нещо както трябва, или рибата не е активна". Продължавам нагоре, като след всяко 6-7 замятане правя почивка за почистване на водачите от образувалия се лед.
Към 10 слънцето се показа и времето се промени драстично - напече и мъглата се вдигна.
Изображение

Бяха минали 2 часа от простигането ни в които нямаше никаква следа от живот в реката. Или пък толкова си можех. Нямаше как да разбера :mrgreen:
Стигнах до място в което бързеят се удря в скала, последвано от дълбок вир. Замятам блесна, два оборота и мощен удар. Въдицата се сгъна на две. Аванса засвири. Засякох. Рибата се стрелна към скалите. Дръпнах малко по-рязко и я тя тръгна по течението към мен. Оказа се доста голяма рибка. До сега не бях закачал такъв размер. По окомера около 60см. Рибата стигна на метър, два от мен. Беше се закачила отвън на устата и се държеше на косъм. Докато се усетя какво да правя, размърда уста и се откачи. Усетила свободата, рибата веднага се стрелна към скалите. А аз седя и не мога да осъзная какво се случи. Всичко стана буквално за секунди. Ръцете трепереха от адреналина все едно имах паркинсон. Кратка почивка да осъзная случилото се и продължих да облавям мястото. Изредих всичко от 3те ми налични кутийки. Облових мястото по всички възможни начини. Давах си сметка, че шансовете убодената риба да атакува отново са минимални. Ама аз инат. Накрая си останах само със зацапаните гащи от кефа, който изпитах от закачването на подобна риба. Беше време да продължа напред.
След тази случка облавях всяко перспективно място много внимателно. Имах 2-3 чуквания и още една откачена риба. Все пак спасих капото с една прилична рибка. Времето напредна и трябваше да потегляме обратно.
Реката е доста обещаваща. По обед видях няколко големи сенки да се стрелкат от бързеи и да се губят във вировете. Явно ме забелязваха отдалече и се плашеха. След време пак ще посетим реката и се надявам да снимам изпуснатата рибка :D
Още малко снимки и интересна статистика:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение



http://youtu.be/PK4M-lpgY5M" onclick="window.open(this.href);return false;



11:53 - Изображение

14:04 - Изображение

16:12 - Изображение
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Plat1ka »

maranzika написа:
Plat1ka написа:
Скоро пак ще ги тормозя ама да видя кога и къде :)
Да ти имам проблемите.Като гледам на какви реки пълни с риби ходиш... :lol: :lol: Пък тука най-близката ни река откак стана кеч и резил и вече кьорава риба няма. :( :( :(
Ами какво да ти кажа такива за ви кетчърите и релизърите. Мен дори днес ме провери един местен стървар и ме апелира ако все пак се изкуша да си взема някоя риба да не го правя за благото на реката, че те си ги пазели рибките там.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 417 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Мунчо »

maranzika написа:...
Да ти имам проблемите.Като гледам на какви реки пълни с риби ходиш... :lol: :lol: Пък тука най-близката ни река откак стана кеч и резил и вече кьорава риба няма. :( :( :(
Taka e - затова ние тръгнахме на неблизки :D реки - малко хамалогия пътя, ама пък хванеш 20-30 мерни риби...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
balkanka
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 8:15
дал Браво: 112 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от balkanka »

Мунчо написа:Taka e - затова ние тръгнахме на неблизки :D реки - малко хамалогия пътя, ама пък хванеш 20-30 мерни риби...
Милионерче....евала!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 417 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Мунчо »

Дай Боже, колега, дай боже - златна ти уста! Живот и здраве, ако стана, е*авам му мамичката на риболова и се отдавам на курварлък... :lol: Всичките риби за вас да са - аз лично ще бъда удовлетворен да направя една оргия на поляната в стил Роко Сифреди. :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 417 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Мунчо »

И за да не е само спам, ето няколко снимчици от съботния излет. Ще прощавате, че ловя на муха(доколкото чешката нимфа има връзка с мухарството), но аз принципно си чопля пъстърва така, а на спининг - по-редичко и за разнообразие по-скоро, колкото да имам повод да си купувам воблерчета...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8723
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1397 пъти
получил Браво: 426 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Д-р Флекс »

Прекрасни снимки на прекрасни мерни балканки от прекрасна река, колега от Габрово!!!
:D
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 417 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Мунчо »

Прекрасни колега от Габрово. :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8723
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1397 пъти
получил Браво: 426 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Д-р Флекс »

Уникален, ерго, прекрасен!!! :D
koda33
Мнения: 314
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 19:35
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от koda33 »

ПЛатика , така ти е казал , защото няма да останат рибки за тях ))) и няма какво да мушкат в торбичките )))
http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 417 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Мунчо »

Plat1ka написа:...Мен дори днес ме провери един местен стървар и ме апелира ако все пак се изкуша да си взема някоя риба да не го правя за благото на реката, че те си ги пазели рибките там.
Aма как точно те провери, че ми е интересно? В смисъл от храстите се изхлузва някакъв байо, провиква се като Леонардо ди Каприо "Ай ем кинг оф дъ Уърд" и иска да ти види билета, личната карта и улова(ако евентуално си задържал такъв) ли? Защото аз съм човек с отношение към нормативната уредба, обаче да се отчитам на някакъв безличен субект с претенции ми идва леко накъртващо.
Колкото да стръварите, аз преболедувах донякъде мухарски пуристки блянове и осъзнах, че свестните хора си остават свестни, без значение как точно си правят кефа, а останалото са просто претенции и комплекси.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
stancom
Мнения: 3740
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 98 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от stancom »

Мунчо написа:И за да не е само спам, ето няколко снимчици от съботния излет.
Добре сте си вие, позволявате си :mrgreen: и на такива, отлично изглеждащи рекички да ходите и дори и рибки да ловите :D
Мунчо написа:...доколкото чешката нимфа има връзка с мухарството...
Липсва ти само индикатор и одма го пишем плувкарски :mrgreen: сега си е леко дънце :lol:




ПП Аз откровено спамя, щот не съм и ходил :oops:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от naso »

Изображение
Поздрави Мунчо. Такива снимки само по японски сайтове съм виждал :)
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Бат Стан »

stancom написа: Липсва ти само индикатор и одма го пишем плувкарски :
Станко, Мунчо е ценител и не нимфи с индикатор, аз също ловя по този начин и така и не разбрах за какво служи индикатора в мухарския риболов.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”