Зимен спининг риболов на щука

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

kriki написа:...според мен правилният въпрос е "Къде са малките рибки - основната храна на щуката". Тогава ще знаем и къде е тя самата. Все пак тя не спира да се храни почти.
Абсолютната ИСТИНА !!!
Не исках аз да го казвам за да не излезе че изнасям лекции , пък и исках да чуя мнения.
Щуката е там , където е храната и. Когато е топло - в плиткаччите , когато е студено - в дънните ями.
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

ZLAK написа: Абсолютната ИСТИНА !!!
Щуката е там , където е храната и. Когато е топло - в плиткаччите , когато е студено - в дънните ями.
Псилютно съгласен, макар че нещо сбърка с плитчините на схемата, по-горе. Крики е набарал истината - за къде без мамбото...... Друг е въпроса, който напира в мен - някой ловил ли е напоследък преяла щука? Аз не - все на гладни налитам, а уж сега се ояждат октомври и ноември в други години. Абе има нещо сбъркано през този сезон. Наводненията от лани, май си казват думата. И мирната риба не е с поведение, като през други години. Дип, че за мен като цяло годината беше повече от успешна откъмто щуките и останалите риби. Доста риба хванах през този сезон, но общо взето - нещата бяха на приливи и отливи с периоди на пълно капо. Да се надяваме спининг риболова на щука през зимата да е успешен.
muhomor
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2005 10:44
Местоположение: Русе

Мнение от muhomor »

Аз пък започнах усърдно да се капотирам. 'Ха дано ми тръгне късметЯ някъде другаде! То се е видяло, че през зимата рибар от мен не става...
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

joro_olympus написа: ... Псилютно съгласен, макар че нещо сбърка с плитчините на схемата, по-горе....
Не съм сбъркал аз.
Както писах схемата е на чужд автор. И бъди сигурен че не греши , а забележи че тези плиткажи са в непосредствена близост до стръмни брегове с дълбочини!
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от Itso »

Май май ще се прави равносметката в края на февруари - кой, кога, какво и с какво, живот и здраве.Аз лично ще наблегна на потъващи джъркбайтове.Легнал ми е на сърцето Slider-а на Salmo и ще го джиткам насам-натам около потънали дървета и пр., там където хвърлят тапите.Ако се доредя и докато някоя щука си го хареса или го закича на някоя драка.
miron
Мнения: 474
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 22:52
Местоположение: Sofia,Скравена,Sunny Beach

Мнение от miron »

www.butterstonelochfishings.co.uk/blfdraft3pike.htm
Зимен риболов на щука !!!
Аватар
bobi_karyka
Мнения: 237
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 10:36
Местоположение: Гулянци
получил Браво: 1 път

Мнение от bobi_karyka »

Здравйте колеги
Днес се скъсах да обикалям по брега на Дунав,замятах по трапове,плитчини общо взето на всякаде.Експериментирах с доста примамки,но резултат никакъв.Каде може да е тази щука?На близо се влива една река и се чудя дали не е влязла там.Незнам дали е възможно.А ако не е,то каде ли е?
miron
Мнения: 474
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 22:52
Местоположение: Sofia,Скравена,Sunny Beach

Мнение от miron »

Коя е реката?
И аз днес ходих на един гьол то беха блесни,клатушки воблере,псуване обаче няма признаци на живот :shock:
Аватар
bobi_karyka
Мнения: 237
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 10:36
Местоположение: Гулянци
получил Браво: 1 път

Мнение от bobi_karyka »

Дунав
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

bobi_karyka написа:...ДУНАВ...Експериментирах с доста примамки,но резултат никакъв...
А силиконови примамки пробва ли? Мойте скромни, но дългогодишни наблюдения са , че това са най-успешните зимни примамки.
Fish friendly
Аватар
bobi_karyka
Мнения: 237
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 10:36
Местоположение: Гулянци
получил Браво: 1 път

Мнение от bobi_karyka »

Да пробвах.За първи път пробвам силикони,големи и бели с червена глава. Водех ги бавно,близо до дъното,оставях ги да падат и нищо.
KOZELA
Мнения: 57
Регистриран на: Вто Мар 28, 2006 19:13
Местоположение: Русе

Хи

Мнение от KOZELA »

[bobi_karyka] Смени водоема тогава. 8)
Аватар
bobi_karyka
Мнения: 237
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 10:36
Местоположение: Гулянци
получил Браво: 1 път

Мнение от bobi_karyka »

Аз го сменям от време на време,но там тръпката е друга.
Жеков
Мнения: 283
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 20:08

Мнение от Жеков »

bobi_karyka написа:За първи път пробвам силикони
Това, че не си хванал риба от първата ти проба със силикони да не те отчайва. Ключът към успеха е в постоянството.
Наслука!!!
http://www.starividri.org/
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата...
Аватар
bobi_karyka
Мнения: 237
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 10:36
Местоположение: Гулянци
получил Браво: 1 път

Мнение от bobi_karyka »

Не се отчайвам,цяла зима ще ги мяткам.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”