Балканка 12 кила?

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
TheGuardian
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Окт 29, 2006 2:44

Мнение от TheGuardian »

Само аз ли не мога да разбера нищо около тая Митичната?
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Митичната не е риба-тя е начин на живот за всеки истински рибар.Да търпиш всичко,да опитваш отново и отново и...може и животът ти да не стигне.Но аз го предпочитам така.Нека всички ми се смеят какво намирам в това,но за себе си съм направил избор.А митичната не е задължително да е пъстърва....
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

Ровичкайки се из комшийските форуми намерих тез две снимка.

14,7кг.
Изображение

124см.- 25,5кг.
Изображение

Който прояви интерес може да погледне тази тема:

http://varalicar.com/forum/viewtopic.php?t=1747

И да подложи на съмнение сам информацията.

Дано и в България да има подобни дзверове.


Наслука на всички с "митичната" и с не до там митичните.
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Изображение
Уловена е с Джермина и Дайва от преди 25 години. Така поне ми се вижда. Рибата е хваната в езеро и тази от темата на Дрина, въпреки, че е по-малка с некви килца ми се чини по расова. :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

67aiga7a написа:Ок да бъдем реалисти за 5 минути, с какъв такъм ходите за пастърва Вие обикновенно
Ми нека бъдем реалисти. Може да е хваната с парашут от два лева. :wink:
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ribolinov
Мнения: 148
Регистриран на: Пет Авг 25, 2006 12:36

муахахахаха

Мнение от Ribolinov »

Аз пък друго не мога да разбера-как се надъхвате толкова на пъстървите на комшитата и на други европейски държави. Винаги ще има екземпляри-рекордьори, въпросът е, че България няма необходимите условия за тях, като изключим някои високопланински езера. :)
Имам следното питане-възможно ли е да има такива зверове в подземни езера-начала на извори у нас??? :)
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

Как да няма условия бре колега.

Условия има, ама и лакоми люде също.
И такива които нехаят за природата и я упостошават безцеремонно с нехайство или нарочно (и двете са еднакво страшни).

А за нахъсването, не съм забелязал някой да се нахъсва.
Просто колегата питаше дали е възможно да има такива риби.
Както и ти забелязвам, че задаваш почти същия въпрос.

Отговарям на него с НЕ.
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Аватар
Ribolinov
Мнения: 148
Регистриран на: Пет Авг 25, 2006 12:36

муахахахаха

Мнение от Ribolinov »

lorda написа:Как да няма условия бре колега.

Условия има, ама и лакоми люде също.
И такива които нехаят за природата и я упостошават безцеремонно с нехайство или нарочно (и двете са еднакво страшни).

А за нахъсването, не съм забелязал някой да се нахъсва.
Просто колегата питаше дали е възможно да има такива риби.
Както и ти забелязвам, че задаваш почти същия въпрос.

Отговарям на него с НЕ.
Стана ми смешно, понеже темата някакси се превърна в надничане на паницата на другите :P Колкото до условията-като цяло скромни са :) Единствената река, която има достатъчен дебит в зоната на пъстървата, за да задържи риба от порядъка на 7-8 кила(14 ми се струва малко пресилено), е Златна Панега, ако не се лъжа(не ми е известно там изобщо вече съществува ли риба там, понеже живея далеч от този край на бг). Езерата ни, както сам забеляза, са обект на нападения от недобросъвестни хора. Така че логично попитах за подземните води, където малко или много може да се задържи едър екземпляр и бракониерството е слабо застъпено. Защо да не може? :)
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

Ами на мен ми се струва абсурдно отвсякъде, но може и да греша.

Ще ми е интересно ако някой има информация да я сподели.
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Мнение от чичо Док »

"...У нас пъстървите умират млади..."се казва в рибния епос на изтрадалия БГ риболовец.
В това е проблема.
На Панега има големи диви риби, но живота им всеки ден е като руска рулетка... За Доспат и Огоста се чу нещо за доста големи риби, но от бройлерните.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
neocom
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 14:24
Местоположение: Пловдив

Мнение от neocom »

Имам снимка на една балканка, която е препарирана и май се намира в ДДС Родопи. Ако не се лъжа е хваната на Малък Беглик, но как, не помня. Ако намеря с какво да смачкам снимката ще я пусна.
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: муахахахаха

Мнение от Ivan VP »

Ribolinov написа:Стана ми смешно, понеже темата някакси се превърна в надничане на паницата на другите :P Колкото до условията-като цяло скромни са
Е как да не надничаме? Къде имаме таква река?
Изображение
Следващата снимка е от Въча но правят трети язовир на нея и почти ще изчезне.
Изображение
Предполагам си виждал коритото на реката, която е била при Настан и Горхотно. Сега тече жалка баричка.
Относно Панега има среден дебит 3000 л/сек. Мисля, че не нужно реката да енещо много величествено, че да има "бабички". Просто, както го каза Доки: "В БГ пъстървите умират млади, като истински герои". :D :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

Давам за пример, че преди няколко години в Марица се извади балканка (около 2 или 3 килограма, не помня точно).
Тук доста хора се чудеха от де е дошла таз пъстърва.
Ами как от къде?
Именно от Въча.

Тя (река Марица) например е достатъчно голяма.
Защо в нея да няма такива риби.
Може и таймени да има :lol:

Ама е много замърсена. :cry:

Е тва е основният проблем на българските реки.
А ако случайно земе, че се развъди нейде риба веднага се действа по въпроса за нейното унищожение.

Жалка картинка, но е така.

И затова много се дразня на разни коментари от сорта на:
Бай Генчо написа:К'во стаа бе, всички ли са невинни по отношение ходенето на езерата :? Нима никой не ходи :?: :? Не се праветве на девици ако обичате :wink:
http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=19150
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Аватар
Ribolinov
Мнения: 148
Регистриран на: Пет Авг 25, 2006 12:36

муахаххахах

Мнение от Ribolinov »

Бай Генчо написа:К'во стаа бе, всички ли са невинни по отношение ходенето на езерата :? Нима никой не ходи :?: :? Не се праветве на девици ако обичате :wink:
Прочетох с интерес цялата тема, този човечец явно не е разбрал, че във форума повечето сме истински спортни риболовци, уважаваме закона и се съобразяваме със забраните :) Истинските нарушители не се подвизават тук, а са от съвсем друго тесто, което, вярва ми се, не се среща при един рибар-човек с хубави принципи, както беше отбелязано :)


lorda написа:Давам за пример, че преди няколко години в Марица се
авам за пример, че преди няколко години в Марица се извади балканка (около 2 или 3 килограма, не помня точно).
По темата-аз живея в регион, където все още има бъдеще за някоя едра пъстърва, но не е ясно докога ще е така.На една от реките има вир с осемметрова дълбочина, и въпреки редовните "нападения", основно от туристи-къпещи се, на пракитка е много трудно да бъде преровен(а и липсват класически бракониери), което ме кара да се съмнявам, че в дълбините му може да се крие някое добро "парче". Съществува и подземно пещерно езеро-естествен водоизточник, който се охранява заради това и също не е обект на нападения. Там са виждали пъстърви до около два килограма, но и то няма как да се претърси за някой гигант... Затова не губя надежда-щом на места не може да достигне по една или друга причина, все някъде ще има добър екземпляр. Съмнявам се за конкуренция на съседските великани, но нещо близко до тях, защо не. Smile Да бъдем оптимисти Wink
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”