Забраната

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
Аватар
neochrom
Мнения: 168
Регистриран на: Пет Ное 04, 2005 19:05
Местоположение: Раднево - яз. Овчарица

Мнение от neochrom »

Току що звъннах на ИАРА Стара Загора и още нямат заповед за забраната. :shock: Казаха, че чакат днес или утре да пристигне.
При това положение, как да вярваш на в. "Стандарт" и "Труд" :wink:
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Мнение от zampo »

Чл. 32. (1) Във водните обекти по чл. 3, ал. 1, т. 1 и 2 се забранява уловът на риба и други водни организми през периода на тяхното размножаване съгласно приложение № 1.
Изображение
По въпроса със забраната закона си е ясен и точен така ,че със или без заповед от утре ЗАБРАНА.
Последно промяна от zampo на Пон Апр 14, 2008 16:32, променено общо 1 път.
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Тимев
Мнения: 659
Регистриран на: Сря Юни 01, 2005 8:57
Местоположение: София

Мнение от Тимев »

ами колега, нищо не казваш за втората алинея от същия чл.32 от закона:
" (2) При нетипични промени в климатичните условия, засягащи развитието на рибните ресурси, министърът на земеделието и горите съгласувано с министъра на околната среда и водите по предложение на изпълнителния директор на ИАРА променя със заповед началната дата, крайната дата или увеличава сроковете на забраната по приложение № 1 с до 30 дни."
от 2004 г. насам /може би и преди това, но аз нямам спомен/ ВСЯКА година е имало заповед, с която се променят и уточняват началната и крайната дата на забраната. Затова аз и повечето колеги сме очаквали такава. И още, ако няма заповед, откъде да знаем за разрешените водоеми по време на забраната
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Мнение от zampo »

До колкото зная заповедта е написана и беше в МОСВ за съгласуване ама кога ще я пратят :roll:
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
gingerfish
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 18:42
Местоположение: Видин

Мнение от gingerfish »

Както казва,колегата Тимев от години датата е различна и се спуска с наредба.
В същото време Труд,Стандарт и БиТиВи изнасят дати и списъци,на разрешените водоеми.Е да обаче, на страницата на ИАРА,няма наредба.
И въобще що за безобразие е да се спуска заповед в деня, на забраната?
За какво е сайта на ИАРА,никой не пише, публикувана заповед няма,отговори на сигнали и питания,пак няма?
Длъжен ли е всеки риболовец да знае,в детайли законът?
И,като идиот пак питам-как така,има забрана,а няма заповед?Как да вярвам на медиите без официален документ?
Колега zampo,благодаря за отговора.Дано все повече стават служителите в ИАРА,като Вас.
Единствено от нашата култура зависи ще има ли богати на риба водоеми,чиито бряг не прилича на сметище.Нулев толеранс за простаците и бракониерите.
Аватар
johny
Мнения: 635
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 20:18
Местоположение: София

Мнение от johny »

gingerfish написа:...Длъжен ли е всеки риболовец да знае,в детайли законът?...
Разбира се, че си длъжен да познаваш закона. :wink:
gingerfish написа:...И,като идиот пак питам-как така,има забрана,а няма заповед?Как да вярвам на медиите без официален документ? ...
Ами колегата zampo ти го показа (вж по-горе) - датите са по закон. Значи има-нема заповед - действаш по закон. Ако има друго, то тогава трябва задължително отделна заповед.
"Животът е това, което ти се случва докато си правиш други планове" - Джон Ленън
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Крайно време е ИАРА да се вземат в ръце и да публикуват заповедта.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Д-р Дулитъл
Мнения: 2056
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 314 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

А тъй,вярно,бе-утре отивам на Шишманов вал и се оказва,че не е разрешен...ма кво да се прави,като точно в това министерство,към което е ИАРА са царе на хаоса,а вие искате една от агенциите да бачка като часовник...
ОБЗАЛАГАМ СЕ,че шибания квотен принцип за назначаване поне на ръководителите на звената по политическа принадлежност важи и тука...
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Мнение от zampo »

TRAP Пуснато на: Пон Апр 14, 2008 4:22 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Крайно време е ИАРА да се вземат в ръце и да публикуват заповедта.
Този път ИАРА няма вина по въпроса,току що говорих с колегата от София който отговаря за това нещо. Днес е 31-вия ден откакто заповедта е написана и пратена в МОСВ за подпис.Голямо подписване ще да е паднало там :evil:
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 251 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Ясно е,че за срока на забраната има в закона срок и явно ще трябва да се спазва,колкото и глупав да е тази година.Въпросът сега опира до това кои са разрешените през забраната водоеми,защото да не стане така,че отивам на някои разрешен предни години и да ме глобят,а някой друг да е разрешен на негово място???? :roll:
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Тия с тая заповед с извинение направо се усраха :evil:
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Мнение от Ники Дончев »

тази година ням ли заповед :?:

помня че предни години имаше заповед и различни дати за забрана
за оделни водоеми в зависимост от това на каква надморска височина
се намират :oops: имаше реки и язовири където забраната влизаше в сила с 15 дни по късно,,заради високото им местоположение"където е нормално и водата да достига нужната температура за размножаване малко по късно":oops: тази година май не е така :roll: :roll:
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
Д-р Дулитъл
Мнения: 2056
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 314 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Ни са шашкайте-положението и в МОСВ не е цъфнало и завързало,така,че не ме учудва,че заповедта още втасва.И там е страшно текучество на кадри,особено на служители по ниските етажи на властта.
Аватар
narzan
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 17:01
Местоположение: София

Мнение от narzan »

Колеги, може би нещо недоразбирам: В закона пише пролетно-лятно размножаващи се риби.Щуката се размножава в зимен период.Означавали това че мога да си маам железа и пластмаси по Дунава?????Че идват праздниците и да си 5 дена на реката, без да топнеш някое желязо... :? Не искам да ловя рибата за да я ям, а и не ме интересува мирна риба.Колега ZAMPO, дали можеш да ми дадеш отговор като компетенто лице.Може би въпроса е глупав, обаче доста дискутирахме по този въпрос с населението живеещо покрай Дунава(не че там спазват забраната).Благодаря предварително за отговорите!
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Не може да мяташ железата отнася се и за Щуката.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”