Въпроси към напредналите

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
FischerMan
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Дек 30, 2008 20:02

Мнение от FischerMan »

мерси много за отговора МАРКО много ми беше полезен :wink: поздрави
Винаги готов за РИБОЛОВ!!!
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Ако се накланя значи не е балансиран правилно и ще трябва да започнеш от там. Пробвай първо да нагрееш лопатката и да я огънеш надолу в частта пред халкичката, но така като гледам снимката май и отвора за халкичката е крив.
Аватар
chopara
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 21:09
дал Браво: 33 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от chopara »

А ако не се накланя ами просто няма игра според мен лопатката трябва да е по широка например салмо хорнет има страхотна игра и шигока лопатка :D :idea:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Мдааа... При следващото ми ходене на вода ще взема клещичките и пиличката, пък да видим. Ще докладвам със снимки! ;)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Мнение от Христо Златев »

Марко, я преди да пилиш и да режеш опитай да дръпнеш ухото, за което се закачва вирбела в посоката указана с червена стрелка. Остави от ухото да се показва само това което е над синята линия, колкото да се вкара вирбела. Някой път помага :) . Надявам се да съм бил ясен :oops: .
Изображение
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Съвсем ясен. :) Ще се пробва първо това, естествено! :)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re:

Мнение от Mix02 »

Marco Polo© написа:Съвсем ясен. :) Ще се пробва първо това, естествено! :)

...и какъв беше резултата, от пробите? ... не ми станА ясно :cry: ...
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Аватар
dimow
Търговец
Мнения: 854
Регистриран на: Нед Авг 20, 2006 18:01
Местоположение: софия
получил Браво: 1 път

Re: Въпроси към напредналите

Мнение от dimow »

Резултата: за три години и половина хванА толко много, че започнА да ги повтаря :wink:
Ръкоделско студио "Димови"
Моряка
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 23:43
Местоположение: Варна

Re: Въпроси към напредналите

Мнение от Моряка »

Здравейте,един въпрос имам и аз.Имам един Abu Garcia Tormentor

Изображение

На живо си е сафрид и много ми допада.Мога ли да му монтирам лопатка и да стане газещ.Дали 50 сантиметра или 2 метра не е толкова от значение.Говоря за влачене в морето.Мисля да си поиграя с него.Също ме интересува втората тройка как да я монтирам здраво.
Благодаря предварително на майсторите за отговорите :)

п.с. ще направя утре снимки със съпоставим предмет от всичките му страни.
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Въпроси към напредналите

Мнение от don_misho »

Много зависи от това, къде е разположено утежнението му,ако е в тази част на тялото му сложи лопатката така:
Изображение
като носовата халка мисля ще трябва да е малко по надоло както съм ти я посочил.

Но ако е в по задната част на тялото(както си и мисля че е),става по-сложно,смисъл баланса е друг и по добре не го пипай според мен.Воблера си е направен за туичване.
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Въпроси към напредналите

Мнение от Mix02 »

Здравей Моряка!
Аз не бих преработвал такъв уолкер (воблер без лопатка, доколкото съм запознат :oops: ), ако не зная (предварително) какво му е устройството. Обикновено на отливаните изкуствени примамки (серийно производство) "арматурата" им не е цяла, а е направена във вид на полегнала :roll: 8-ца. Eдното кръгче е залято в материяла, а другото служи, или за прикрепването на халка с кука, или за привързване на влакното, с което ще водите самата примамка. Другото важно нещо, според мен, е, че след като производителя "Abu Garcia'' не е поставил две (2) куки е имал нещо предвид. Че е плячка, плячка е. Хищника, който се храни с нея я застига отзад, а не я напада отдолу, затова куката е само една. Моряка, не е важно на какво ти прилича, а за какви риби е предназначена тази "играчка" по каталог. От там ще разбереш всичко, което ти е необходимо, за да имаш успех: дължина, тегло, препоръчителен диаметър на влакното, евентуално и как да я "водиш", на каква дълбочина най-добре работи и би имал евентуално успех с него, при наличието на подходящите риби. Тези данни ги има и на кутийката, в която фабрично е опакована. Да не забравяме, че всяко правило има изключения, а в България всичко е възможно. :D Другото нещо, играчката е готова за забавления, а не за ремонти, преди още да са й необходими. По тази причина не си прави живота сложен, а върви за риби-и-и!
Накратко, риболовът(изборът на примамки) започва в магазина и каква плячка( примамка) предпочита желаната от нас риба- ние да сме готови да й я предоставим в подходящия момент.
Смятам, ме разбра. Желая успешни :fish5: и :fish3: .

Бъдете здрави!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Моряка
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 23:43
Местоположение: Варна

Re: Въпроси към напредналите

Мнение от Моряка »

Mix02 написа:Здравей Моряка!
Аз не бих преработвал такъв уолкер (воблер без лопатка, доколкото съм запознат :oops: ), ако не зная (предварително) какво му е устройството. Обикновено на отливаните изкуствени примамки (серийно производство) "арматурата" им не е цяла, а е направена във вид на полегнала :roll: 8-ца. Eдното кръгче е залято в материяла, а другото служи, или за прикрепването на халка с кука, или за привързване на влакното, с което ще водите самата примамка. Другото важно нещо, според мен, е, че след като производителя "Abu Garcia'' не е поставил две (2) куки е имал нещо предвид. Че е плячка, плячка е. Хищника, който се храни с нея я застига отзад, а не я напада отдолу, затова куката е само една. Моряка, не е важно на какво ти прилича, а за какви риби е предназначена тази "играчка" по каталог. От там ще разбереш всичко, което ти е необходимо, за да имаш успех: дължина, тегло, препоръчителен диаметър на влакното, евентуално и как да я "водиш", на каква дълбочина най-добре работи и би имал евентуално успех с него, при наличието на подходящите риби. Тези данни ги има и на кутийката, в която фабрично е опакована. Да не забравяме, че всяко правило има изключения, а в България всичко е възможно. :D Другото нещо, играчката е готова за забавления, а не за ремонти, преди още да са й необходими. По тази причина не си прави живота сложен, а върви за риби-и-и!
Накратко, риболовът(изборът на примамки) започва в магазина и каква плячка( примамка) предпочита желаната от нас риба- ние да сме готови да й я предоставим в подходящия момент.
Смятам, ме разбра. Желая успешни :fish5: и :fish3: .

Бъдете здрави!
Разбирам те прекрасно,но нямам възможност да практикувам този риболов с таь примамка,живота ми предоставя друго и искам да се нагодя.Пък и нямам срдства да си купя работещите Марийки по морето.
Иначе днес ходих пак за риба и скарата е пълна с чернокоп :D Поздрави

Дон Мишо благодаря ти за съвета,значи,както го гледам няма вградени тижести,въпреки това мога да му сложа.Забравих да кажа ,че той си потъва,но мноооого бавно,естествено при влачене,ще излиза.Тъй както си нарисувал лопатката,така ще я монтирам,пък къквото стане,опита е ценно нещо,Благодаря ти пак. :-D
Аватар
spoon23
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:11
Местоположение: Бургас
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 25 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпроси към напредналите

Мнение от spoon23 »

Колега не се занимавай да разваляш торментора става за ключодържател!Имам го същия,замятам го от брега като блесна ама нямам успех.Отиди до магазина и като нямаш пари за марийка си вземи Rapala Down Deep Husky Jerk 10 или 12 см(цена 11.60) работи отлично за паламуд и с 3 октопода над него(сещаш ли се за монтажа?).Наистина не се занимавай рапалата е на цената на 4 литра нафта!!!Пожелавам ти успех.
"Нищо не е твърде прекрасно, за да е истина, ако не съответства на законите на природата…"Майкъл Фарадей
Моряка
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 23:43
Местоположение: Варна

Re: Въпроси към напредналите

Мнение от Моряка »

spoon23 написа:Колега не се занимавай да разваляш торментора става за ключодържател!Имам го същия,замятам го от брега като блесна ама нямам успех.Отиди до магазина и като нямаш пари за марийка си вземи Rapala Down Deep Husky Jerk 10 или 12 см(цена 11.60) работи отлично за паламуд и с 3 октопода над него(сещаш ли се за монтажа?).Наистина не се занимавай рапалата е на цената на 4 литра нафта!!!Пожелавам ти успех.
Благодаря и на теб :D монтажа го знам.навил съм си го на пръста,че трябва да пробвам и това е,ще опитам,това е все пак практика,а аз съм решил зимата да се пробвам във воблеростроенето :D Ето и снимките,главата е по тясна от дупето.Арматурага отзад в началото се вижда ясно после се губи уж,но оставам с впечатлението,че е цяла.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Въпроси към напредналите

Мнение от Mix02 »

Моряка написа:
Mix02 написа:Здравей Моряка!
Другото нещо, играчката е готова за забавления, а не за ремонти, преди още да са й необходими. По тази причина не си прави живота сложен, а върви за риби-и-и!

Забравих да кажа ,че той си потъва,но мноооого бавно,естествено при влачене,ще излиза.
Моряка, всичко се получава след поредица от опити. За да накараш един плуващ "воблер" да потъва най-лесният начин е да му сложиш N-количество отежнение по линията, с която го водиш. Това пак казвам, би могло да стане след проби, направени единствено от теб. (съчма олово, неподвижно закрепено на влакното, но така че, да не го(влакното) нараниш механично, за да се скъса) За всяка една играчка е индивидуално.
Съвет: направи този експеримент, преди да му монтираш лопатка. Най-лесното е да разрушиш готовото.

Дон Мишо,
тъй както си нарисувал лопатката,така ще я монтирам,пък къквото стане,опита е ценно нещо,Благодаря ти пак. :-D
...да, опита е ценен, но преди него е теорията, четеш, четеш, проБаш, пак четеш. И накрая нещата се подреждат. Ще има и неуспехи, но няма да се отказваш! Като паднеш на улицата, ставаш и продължаваш в посоката си, а не оставаш долу, или?

Желая успехи при опитите ти!

п.п. Моряка, позволих си да преработя малко постовете по-горе. Мнението си съм го дал в друг цвят, различен от черният.
Бъдете здрави!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”