Плетеняк за тролинг - препоръки?

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

nissana написа:... да донеса тоз плетеняк и да го мериме ...
Какво да мериме и с какво ?!? Преди да правиш такова предложение вземи в една ръка монофил ( читав , не Италиански ) с реален диаметър , в другата тва моно брейд и сам ще си дадеш отговора :wink: За тест на носимост при тоя диаметър тва е абсурд който е повече от елементарно да се измери с една пудовка примерно . Тъй съм мерил и съпоставял доста брейдове и тъй . Линка към кастинговото влакно няма да го коментирам най-малкото щото е на цена около 2.5 пъти по-висока от на читавите кастингови японски брейдове и бая ги е задминало докато ги доближава :lol: :lol: :lol:
Д-р Флекс написа:...а те помоля за кратък общ коментар върху брейдовете на Бъркли...
Точно сегашните вносители на Климакс ме отказаха от Беркли преди години га го внасяха точно поради диаметрите и издръжливоста която изтипосваха върху шпулите :lol: :lol: :lol: Ся Ганди как го представя не знам и ще пропусна актуален коментар по марката . На скоро не съм си и помислял да си купувам такова при положение че има ПП , Стрен , Спайдър и т.н.
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
баш майстора
Мнения: 5853
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1648 пъти
получил Браво: 1834 пъти

Мнение от баш майстора »

Павел Иванов написа:... моно брейда ако земеш да го съпоставиш с читав монофил с показатели 0.25мм да не земеш да се очудиш че монофила иде малце по-тънък от моно брйда
Павел Иванов написа:... при положение че "Илиенското" при обявен 0.10мм отговаряше на около 0.25мм
Изображение
Изображение
Изображение
п.п. предполагам заради цвета едното изглежда по тънко :wink:
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Тоя бившия вносител на Бъркли и сегашен на Климакс и аз го знам,голема гад-моташе Бъркли в мазето,а жена му в тях на принтер пишеше етикетите :lol: :lol: Павка,само да те питам-кои произвежда Стрен и Спайдър,а кои Бъркли?И още нещо-над половината сериозни европейски производители си поръчват влакната в един завод-кои?Отговора носи бира :lol: :lol: :lol:
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Сега бях в един магазин. Показаха ми Беркли - Уиплаш...Ми обърках се нещо... 0.8 - 20 либри - около 10 кила беше по дебело от Спайдер 0.17 - 16 кила... Нещо не ги разбирам тези диаметри... Ще мина в събота покрай магазина на Видракс да видя Спайдера и квито там има други... Имам още време, та дано мога да сравня повечко плетеняци, поне на външен вид като диаметри...
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Мнение от stoev »

Ето ти две снимки па може да ти помогнат.
Изображение
Изображение


Мустад – 38 лб – идеално за простир и нищо друго (подариха ми го и от тогава така и си стои)
Стрен – 10 лб – като ПП само че по меко
Суфикс – 10 лб – малко по зле от ПП и като здравина и като диаметър
Сапйдър – 30лб – голям боклук според мен. Много кръгло и хубаво на ролката, но още на първия излет покритието му падна и стана като лентата на А.Раленкова и е единственото влакно с което съм правил бради с читава макара
ПП – 20 лб

От горните мога да ти подаря Стрен-а който ми беше първото плетено влакно и съм го ползвал сигурно 20-на излета и сега не ми трябва. Зелено е и хич не се вижда (от риболовеца) но за тролинг мисля ще свърши работа. Останало е около 70-80м :roll:
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

За кой модел Спайдер става на въпрос? Защото има няколко... или в зелено май е повече от един модел.... :roll: Мой колега е със Спайдер 0.17 , не се оплаква. Има доста риби с него. Както кефал, костур и бяла, така и сомчета от 3 до 30 кила... :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Мнение от stoev »

За този от снимката в горния пост – ролката в цвят бордо. Stealth някакъв... Оригинален си беше но наистина влакното се оказа лошо. Може да е до модел или партида знам ли.
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Колегата е с друг модел. Ето този...


http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=867
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Мнение от stoev »

Модела е същия но опаковките се различават малко . Моя е купен от щатите.
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Може. Знам ли.. Ще пообиколя повечко магазини преди да избера нещо... За догодина живи и здрави ще съм подготвен... :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

баш майстора написа:....
Пробвай същата снимка с оригинала на ПП а не с Илиенското а и евентуално теста на издръжливост на монобрейда :wink:
nissana написа:...само да те питам-кои произвежда Стрен и Спайдър,а кои Бъркли?...
Веднага ш отговора :D Тва че Пуре им е собственик не значи че ги произвеждат , респективно намотват , на едно и също место :wink: Инак а да ми обясниш относно тоя де го знаеш как при Файрлайн 0.10мм продаван от него намотваш 80 метра при капацитет от 100 метра 0.25мм шпула на Шимано Туйн Пауър ?!?

пп - бира не щъ щот в тая жега мноо се потъ от нея и за тва пропускам инак заводите в цел свет за брейдо производство са сал три и от там иде името на самата плитака от която са оплетени . Друг е въпроса как при карбоновите платна кой ква нишка на ква база и за колко пари поръчва :wink:
Kentavar написа:...Ми обърках се нещо... 0.8 - 20 либри - около 10 кила беше по дебело от Спайдер 0.17 - 16 кила...
Нема кво да се объркваш :wink: 0.8 от инча си е съвсем сериозна дебелина :lol: :lol: :lol:

stoev написа:...Stealth някакъв...
Това е и основният недостатък на "невидимият" . Невидим е за съвсем малко време а и не се знае точно от кой е "невидим" :lol: :lol: :lol:
Kentavar написа:...
Сам знаеш че за педесетина лв. си взимаш наистина читава плитака ама ти си знаеш :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
баш майстора
Мнения: 5853
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1648 пъти
получил Браво: 1834 пъти

Мнение от баш майстора »

нема кво да пробвам
ти си по пробите :wink:
аз навивам и отивам да метам :P

п.п. па ако толкоз държиш да го видиш на живо тва прайш следното
1. обзавеждаш се с бутилка - 1 бр. (вътрешнообщностна доставка от ирландеее)
2. уцелваш ме в удобен момент
3. идвам вадим и почваме да си ги мерим :wink: :lol: :lol: :lol:
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

А аз,будалата,още имам от оня Файърлайн,и не само че си е истинския метраж,но и още го ползвам.И само веднъж съм го обръщал за.....колко години минаха???? :roll: А сега вече,като са собственост на Пюре,и се произвеждат на едно място,държа да отбележа,не бих си купил ни Стрен,ни Бъркли ни Фаъра.Но кво разбираме ние,простосмъртните? :roll: Сори,момци,но се оттегчавам от тея писаници,а трябва да ходя спешно за риба.Кои с квот му аресва,въпроса е да си там.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

nissana написа:...още имам от оня Файърлайн...
Аз да си призная също още имам . При това три размера . Перфектна подложка за брейд е , определено :lol:

пп - за метража никаде нищо не съм споменал до колкото си спомням . Идеше реч колко метраж при обявен диаметър събира на друг обявен диаметър спрямо метраж на дадена шпула на нещо си :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Iso
Мнения: 2064
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 492 пъти
получил Браво: 696 пъти

Мнение от Iso »

Павел Иванов написа:Нема кво да се объркваш :wink: 0.8 от инча си е съвсем сериозна дебелина :lol: :lol: :lol:
Абе Павка, това 0,8х25,4мм = 20,32мм да не е 0,8%от инча тогава излиза 0,2032мм. така по му прилича, а? :roll:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”