--Фифелите и сома

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от boababa »

Янко,първо се разберете между вас кво е фифел и има ли неква заслуга в успеха на кльонк,па после ще поспорите с класиката в жанра! :wink: Та не разбрах,колко ви е помогнало да фифелите между паузите на кльонкане? :wink: :roll:Ето,че Магьосника е въоръжен до зъби и не мое да се прескочи лесно с фифели,а с нещо друго по-важно! :wink:
Последно промяна от boababa на Пет Дек 09, 2011 23:47, променено общо 1 път.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от Emo-83 »

boababa написа: Краси на Ивайловград,без фифели! :idea: Запецването на едно място е кофти момент и при мен беше така! :cry:
МОляяяяяяяяяяя,я си коригирай тези изречения.Казах ти за кльонк да не пишеш.Близнаците са най-фифелните и сонарни риби и по-тихо моля те,че само заблуждаваш хората с категорични изказвания. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от boababa »

Да,забравих за близнаците,ма преди това он беше ковнал една 28-ца на кльонк,та ти ми кажи от де е? :wink: :roll:
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от Pike1 »

boababa написа: Та не разбрах,колко ви е помогнало да фифелите между паузите на кльонкане? :wink: :roll:
Нали затова я пуснах темата.До тук фифели не са ни помагали или почти.Искам да разбера за ползата им и как да ги прилагам.По нашите места нямаме нужда от тях.Знаем си мястото дълбочината и времето и се получава, но сома взима добре.Въпроса е как да му въздействаме допълнително като неще.Май взех да се повтарям :oops: :wink:
MEMENTO MORI
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от boababa »

С различен такъм или стръв! :roll:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:Да,забравих за близнаците,ма преди това он беше ковнал една 28-ца на кльонк,та ти ми кажи от де е? :wink: :roll:
А бе не ми говори за Краси въобще....чак ме нерви с този сонар,защото го разбира доста.Мисля,че ти показа как сомовете лежат на гнездата по тройки и четворки.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от Pike1 »

boababa написа:С различен такъм или стръв!
Да и това е посока за експерименти съгласен съм.На Тича хванах една 11-12ка на платичка.Сложих я за проба.Сома мина покрай костура на Янко, стресира го и така ми изтряска, че щеше да ми вземе въдицата ако не беше защипана под балона.Неочаквано и без фифел.
Аз обаче искам да зная и да съм готов със всякакви хватки :wink: :D
MEMENTO MORI
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от LVitchev »

Опс,Магито се измъкна от храста ха ха ха ,стана весело.

Иска си по някога да се правят фифели дори и без сонар,размърда ли се рибката,знам кога е на голяма едра риба и кога покрай стръвта ми минават мирни риби в пасаж.Но вече без сонар не ми се влиза,така че всеки сам решава дали ще се прави на абориген или иска да гледа "Листопад"
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от Emo-83 »

Pike1 написа:
boababa написа:С различен такъм или стръв!
Да и това е посока за експерименти съгласен съм.На Тича хванах една 11-12ка на платичка.Сложих я за проба.Сома мина покрай костура на Янко, стресира го и така ми изтряска, че щеше да ми вземе въдицата ако не беше защипана под балона.Неочаквано и без фифел.
Аз обаче искам да зная и да съм готов със всякакви хватки :wink: :D
И правилно.....големите сомове не са балъци.Никога не съм правил фифел на малка риба.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
pavel mangelov
Мнения: 575
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 21:42
Местоположение: Yambol...ama ot Sevlievo

Re: Фифелите и сома

Мнение от pavel mangelov »

Ачка,виж,Емо как ти даде пълен отговор с едно изречение :wink: .....просто по нашите места има много сом,но не и такива нуждаещи се от фифели.
Относно Жребеца....просто трябва да го опознаеш,което става с ходене :wink: ...иначе е с добра сомска популация.
I'll be back.....for the next season
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от Emo-83 »

LVitchev написа:Опс,Магито се измъкна от храста ха ха ха ,стана весело.

Иска си по някога да се правят фифели дори и без сонар,размърда ли се рибката,знам кога е на голяма едра риба и кога покрай стръвта ми минават мирни риби в пасаж.Но вече без сонар не ми се влиза,така че всеки сам решава дали ще се прави на абориген или иска да гледа "Листопад"
Не прекалявам със сонара,но без него не може.Когато си играеш на гоненица е напълно необходим.Тази година големия дойде на 12м.,а после застояваше между 24 и 30м.Ще го изсецкам да знаете......колкото да ми е гадно на Франко. :shock: :D :D :D
Ако имам желание той да хване голям сом е заради Краси.Ще го разжалва ритуално.....без друго дългия му каза....."Свалям ти шаока". :D :D :D
Според мен голям се вади трудно без фифел.....той по-принцип си кълве трудно.Забравих,че фифелите ги започвам,когато сома застои,а не с идването му......макар да не е лошо да се пробва и това.В началото е по-малко мнителен и идва по-настървено. :idea: :arrow:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от LVitchev »

То,това е идеята,да не му се дава възможност да обхожда и опипва линията с мустаците.Когато идва е настървен и ще тръгне да гони веднага мисля,отдалечаващата се бягаща уж стръв :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от yankosan »

Активно търсещите риби нямат нужда от фифели.При нас 90% от рибите които удрят не се и виждат на сонара,идват отстрани или от горе :idea:
Имам два сома с пускане пред муцуната :wink: Единия стръвта на 5м.скивах го на сонара над дъното на около 12м.пуснах на 11 и докато оставя пръта наби веднага :idea: Другия на Кърджали,стръв на 10-на м.на 15 се мярна "нещо" на два-три пъти,но не типичната сомска дъга.Рязко пуснах 15-я.само веднъж чукнах и праз :mrgreen:
Както каза Емо,фатката е кво правим когато се застои до стръвта без да вземе :wink: :D
magiosnika
Мнения: 342
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 20:28
получил Браво: 53 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от magiosnika »

Правилният извод до тук е - да ида и да си отловя на трапезни сомчета по Янковия край :P :D
Тая година ги съжалих ма другата ще им редуцирам популацията :mrgreen:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Фифелите и сома

Мнение от Emo-83 »

Да трапезни се ловят,но са проблемни едрите и умните.Те рядко се метат на масата без да я проучат.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”