И аз пробвах

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: И аз пробвах

Мнение от don_misho »

Mr.Gignei за мен е върха на сладоледа, при изцяло ръчно направените лурове и покритието им!А всъщност цялата работа е ,че разполага с материали и свободно време,които у нас трудно се намират :D Ама човека е невероятен майстор!
Пък един негов воблер струва ако не ме лъже паметта между 100-500$ :roll:
Но и тук можем да си правим ефектни покрития с фолио,има доста видове. И с малко импровизация с разни пособия се постигат интересни релефи :wink:
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: И аз пробвах

Мнение от Mix02 »

spoon23 написа:И така съм правил фолиото.И разбира се , че съм го прочел някъде.
Явно съм го прочел в твой пост :D ?
И все пак може ли да споделям идея която не е моя, с цел да помогна на някой или всеки път да се обяснявам от къде черпя информация!
А сега как правиш фолиото :roll: ?
От мой пост не си го прочел. Не съм го писал. Просто е на думи, но изпълнението- никак не е лесно, но е ефектно...като си казал "А", продължавай до "Я" !
Подхвърляш една идея, а забравяш подробностите...хайде давай до край, може и аз да науча нещо...
Ти да си чул, случайно, някой да е издал информаторът си? :shock:

Явно, с теб, пием вода от един и същи кладенец (извор). :wink:
Без лоши чувства!
Бъдете здрави!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: И аз пробвах

Мнение от Mix02 »

10t написа:Една пила върши чудесна работа. кеф ви едра, кеф ви ситна- на кой както му харесва. Натискаш фолиото с пръст върху зъбите и готово. Това пак някой колега го беше споделил някога някъде из темите. Ако не се лъжа ставаше въпрос за притискане с пилата върху самият воблер, за да се отбележат зъбите.
Fishernan66 беше обяснявал на ZLAK как е направил релеф върху един воблер, а именно, с пила...
Имало още хора, който четат архивите. Поздравления, за което...
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Аватар
spoon23
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:11
Местоположение: Бургас
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 25 пъти
Обратна връзка:

Re: И аз пробвах

Мнение от spoon23 »

Извинявам се на колегата s7alker ,че му оспамихме темата и искам да помоля MIX02 да помага с идеи,а не да коментира мненията на другите.Иво давам ти жокер "НАКАТКА"на въпроса ти за фолиото :D.Поздрави и успехи на всички :fish15:
"Нищо не е твърде прекрасно, за да е истина, ако не съответства на законите на природата…"Майкъл Фарадей
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: И аз пробвах

Мнение от Mix02 »

spoon23 написа: Иво давам ти жокер "НАКАТКА"на въпроса ти за фолиото :D.Поздрави и успехи на всички :fish15:
...и шпилка М 20мм за други модели
Колегата, на когото се извиняваш, не е получавал повече идеи от сега ...
Успех!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: И аз пробвах

Мнение от s7alker »

Пьрви опит за уокер ,с тенденцията ако не става нищо от него да се превьрне вьв воблер.
Малко не успях да изпьна добре фолиото ,но може пьк да е за добро ,знае ли човек :)

Изображение

Изображение

Не знам дали не се поувлякох с големината на куките ,но пьк винаги могат да се подменят.

пп:още не сьм се оправил с една примамка като хората ,а изпробвам 4ти вид :)
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
Аватар
spoon23
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:11
Местоположение: Бургас
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 25 пъти
Обратна връзка:

Re: И аз пробвах

Мнение от spoon23 »

Здравей s7alker,незнам дали ще стане от уокер воблер,защото тежестта на уокера е в задната част?За фолиото опитай да го изпъваш по воблера дет се вика до скъсване , след това го търкаш отгоре с например пластмасова химикалка или флумастер за да се изглади и залепне.Ако не стане от първия опит махаш фолиото и се явяваш на поправителен :D .Пожелавам ти успех :wink: !
П.П. Води си бележки,схеми снимки за всеки модел който правиш за да имаш повторяемост :!:
"Нищо не е твърде прекрасно, за да е истина, ако не съответства на законите на природата…"Майкъл Фарадей
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: И аз пробвах

Мнение от bai ves »

Цикадата трябва да клони напред, а не назад. :wink:
s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: И аз пробвах

Мнение от s7alker »

spoon23 написа:За фолиото опитай да го изпъваш по воблера дет се вика до скъсване
Това лесно ще го пробвам ,не се притеснявам да не изпьна и контурите в/у фолиото.
Истината е ,че се опитах да облепя цялата примамка с едно парче фолио ,което явно е грешка и за напред няма да я повтарям.
bai ves написа:Цикадата трябва да клони напред, а не назад
Тази позиция беше само за снимките ,иначе на задната дупка всичко си е ок.
В интерес на истината с предните дупки тьрсех баланса ,но нещо не ми се получи :)
М/у другото вече имам 10на ламаринки (цикади) кайто имат учудващо добра игра дори само с праволинейна проводка.
За сьжаление все още нямам рибка на тях ,но не сьм и упорствал много в предвид сезона.
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: И аз пробвах

Мнение от s7alker »

И понеже така или иначе от мен майстор на примамки няма да стане :)
Днес поекспериментирах и с 5ят си вид .
Докато се повьртахме из цеха,барнах на бьрзо 2 клатунки по 2,5 см.
Естествено веднага пробвани на река Янтра ,минаваща на 5мт. от работното ми място.
Учудващо за мен игра има ,дори по добра от колкото имах в представите си.
Единственият недостатьк е прекалено малката им тежина ,тьи като са от алумин ,затова и тройките са една идея по големи за да достигна 1,5 гр.
Естествено кастинга е доста разочароващ ,но пьк и прьчлето с което ги изпробвахме определено не е за такива примамаки.

Изображение

Изображение

Извивката я взаимствах от микро клатушките на SG ,които лятото се представиха на ниво.
А и не е толкова сложна за копиране ,естествено формата на листата не е 1 кьм 1 ,стремях се да направя малко по различна блесна
която да предизвика рибите .Но както е казал Руснака "поживьом ,увидим " :)


Изображение

Изображение

Засега толкова от мен ,като се затопли ще покажем и резултатите (ако има такива )

Поздрави !
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5843
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1643 пъти
получил Браво: 1804 пъти

Re: И аз пробвах

Мнение от баш майстора »

s7alker написа:... затова и тройките са една идея по големи...
екстра са ти тройките даже носят и един номер по-големи
тройката трябва да ти е не по-тясна от ширината на блесната щото в противен случай рискуваш да имаш много гелета :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: И аз пробвах

Мнение от bai ves »

Тук можем да поспорим, а на една лъжица 4 нули тройка ли да сложа или правилната?
s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: И аз пробвах

Мнение от s7alker »

Аз сьщо не сьм много сьгласен с това твьрдение.
По тази логика повечето Японци с единични куки,трябва да са неловящи!!

Поздрави!
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: И аз пробвах

Мнение от s7alker »

Три бьрзи от тази седмица ,като всичко мое, малко нескопосани :)
Но и трите са с чудесна игра ,явно поне това започвам да уцелвам.
2,5 и 2x около 4 санта.

Изображение

За мое голямо сьжаление днес клатунките от по горното ми мнение,отидоха в коша.
Оказа се ,че добрата им игра в тиха вода ,отива на кино в бьрза такава и плуват като есенни листа по повьрхността ,явно заради малката си тежест и голяма площ.
Следващата седмица опитите продьлжават.

Поздрави !
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: И аз пробвах

Мнение от s7alker »

Понеже от 2 седмици не мога да си намеря подходящ материал за лопатки (лексан или поликарбонат)
реших да се обьрна тук с молба -ако на някой му се намира такьв да помогне.
Като естествено не искам нищо даром !!


пп: Защо не отворим една тема -Бартер , в която всеки който има материал в повече да казва какво му трябва ,или какво дава.
Мисля си ,че можем да си помагаме взаимно ,имайки в предвид в какви количества се продават повечето материали (кантал на ролка , лексан по 1 кв.м. или в моя случай балсова греда :) )
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”