ямаха или меркури

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Bobir
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 15:57
Местоположение: Зимата в Софето,Лятото по язовирите :):):)
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: ямаха или меркури

Мнение от Bobir »

boababa написа:Бе,Бобир много ме смайвате с тоя глисаж,кат че ли от него зависи кълването на рибите!Ти ако си виждал една буря и си избегал успешно на глисаж,аз па напротив,седим си у бурята и гоним дивото!На Пясъчник преди две седмици,доста светкавици и гръмотевици се опитаха да ме убият,но не ми е било писано и оцелях,па на брега останаха точно мощните мотори,че ги карат глезеначета! :wink: Глисажът е за дупетата,не за риболовците!Говорим за вътрешните гьолчета във България,а не за морето-там компромисът се наказва жестоко! :wink: Между глазура и глисаж,разлика нема!Ползваш ли гел за коса? :mrgreen:
Бобабаб ако те е стигала бурята миналата година на Жребеца!Това е точно след като ти светех с фенера да се прибереш до колата тогава щеше да премислиш за по голям мотор!Ползвам гел за воблери :D
i ribar sam i lovec sam:):):)Ot taia riba ne moga da si platia parnoto:):):):)
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от Шморхи »

Айде, не се дракайте пичове! Всеки си има философията, не е нужно да се завира тя, с оная работа в акъла на другия!
И аз съм за високата скорост на вода. Преход от 6 километра с 6 км/ч е един час. Още един е прибирането. Стават два часа изгубени.
Ако се движиш с 60 км/ч, прехода е 10 минути, още 10 на връщане, са 20 минути. Час и четирийсет минути повече риболов за един ден.
Не бих се оплаквал. :)
И пак зависи. Ако тролиш, положението е друго. Пускаш примамките още като излезеш от лагера. Тогава мощност не ти е нужна. Ако обаче времето се сговни, не е нужно да се удавиш заради липса на мощност нали?
Единици са тези, който търсят екстремното(доколкото е екстремно в язовирите в България). Човек е отишъл на язовира да се забавлява, не да оцелява, не е ли това така за 99% от хората?!
Ако искаш адреналин, има си места по света, където можеш да го получиш и с 2 х 300 к.с. :mrgreen:
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от boababa »

Не виждам нищо екстремно в това да усетиш силата на бурята или да бегаш с 60км/ч,да не те валне случайно,че при намокряне ще се стопиш!Има Гор-текси и не се фащаш за железо,па то и на брего мое те тресне и да те утепа ако реши,че си симпатичен на оная с косата! :mrgreen: Скороста не е спасение,та глисажа е мираж за сигурност!При падане от лодката при глисаж,шансовете за удавяне са в пъти по-големи от на този,който си троли с 3-4км/ч! :wink: Хората се тепат точно на бърз ход,а не като си карат спокойно!Мое да фанеме бас,че никой не мое да избега на глисаж от светкавицата и гръмотевицата,ако ще и с милиони конски да разполага!Скоростта на светлината винаги ще те стигне! :mrgreen:
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от ribata402 »

Bobir написа:
ribata402 написа:Не бих си взел сузуки добър двигате с скъпа подръжка.За мен номер едно е ямаха после меркри.И двата са изключително здрави ,но меркюри при по големите двигатели харчи повече от ямахата.Плюса на меркюрито е по ниската цена и то значително.В по големите коне.Иначе и то е мн.здрав..подкрепям колегите за 6 коня.Не всякога ще е безветрие и ще ти трябва повече мощт...
riba И колко повече мощ има от 2 цилиндъра освен от 2 нагоре!друго си е да видиш бурята да приближава и да се прибереш на бързо както имам такъв случай?Благодарение на този форум научих доста неща от хората които пишат тук.Точно когато нямаше безветрие и имах удар на Ивайловград на една въдица после мотора се завъртя-Маринер 6 коня 1 цилиндър и понеже бях близо до скалите за малко челен удар :D :D :D
Сега имам 2 цилидъра на 3.30 лодка и не е ОК.Даже ми е малък защото сме вече 2 в тая лодка и мисля да го продавам.
С 8 коня е на кантар с глисажа.
Бобир това което споделяш е ок...Затова в горния пост обясних,че не винаги е безветрие.И хора като теб които са го яли знаят за кво става на въпрос.Но отговорих на човека кое е по удачно.И тиси мн.прав повече коне са само от полза.Ще ти вдигнат разхода минимално.Но когато трябва да разчиташ на него и то става изведнаж,си сигорен че ще те спаси.
Шморхи новите двигатели имат опция тролинг контрол.Аз с 30коня тунингован на 40ка..със 650оборота постигам 2.5км..със700об..2.8-2.9км в час.Ако вятъра ми е в гъза не става.Ако е срещу мен дигам оборотите....Това е елект.прибор,които по електронен път намаля оборотите.Иначе по нормален път това неможе да се постигне.
А ти Сашенце невина овчица.Говориш за пясъка,там както и дате отвеи вятъра.След 4мин.си на некав бряг.Стига с твоита смелост,един път щети доиде и са посарал... :evil: :evil: :evil: :evil:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от LVitchev »

Ех,Сампо,Сампооооо,важното е да се слагат на време спирачките,а дали ще са меки или твърди,каките ще кажат какви ги искат :lol: :lol: :lol: Карайте си с малките моторчета,и за тебе не знам,ама за Тролката,горкичкия чак си бие задника да не сере чат-пат че да не става зян :lol: :lol: :lol: Аз нямам проблем с бензина,може и последните пари да си дам но да се кефя и да обикалям където искам а не до където ми позволява бензина и двигателя :idea: :idea: :idea: Айде моля те,да не се залъгваме,че всички с малките мотори си опъвате краката до където ви е чергата,ако ли не,пътувате около две седмици от разлятото до Камилски дол :lol: :lol: :lol: Както се казва в една приказка ...Три дни път с камили :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ако се наложи да се ходи за цигари да Бориславци или да си заредиш провизии,и си на Митничарското,за колко години ще стигнеш до там и ще се върнеш с два коня двигател,искаш ли да сметнем :lol: :lol: :lol: По моето сметало е три дена път с камили и то по асфалт или по точно еднодневен риболов :wink: :wink: :wink: Когато се прибирам в бивака за почивка,тогава ще се приберете от пазаруване.Да оставим бурите,Троли си мисли че той е повелителя на бурите и всички други се крият по навесите :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ама неще да си признае че просто няма друг избор,как да се скрие като ще му трябват три дни а ??? Така или иначе като троли,лодката му се движи все едно глисира,нямат разлика :fish6: :fish6: :fish6: За това се прави на мъж,пак кара към бивака ама с два километра в час и се крие под на жена му полата че го е страх от гръмотевиците :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от ribata402 »

boababa написа:Не виждам нищо екстремно в това да усетиш силата на бурята или да бегаш с 60км/ч,да не те валне случайно,че при намокряне ще се стопиш!Има Гор-текси и не се фащаш за железо,па то и на брего мое те тресне и да те утепа ако реши,че си симпатичен на оная с косата! :mrgreen: Скороста не е спасение,та глисажа е мираж за сигурност!При падане от лодката при глисаж,шансовете за удавяне са в пъти по-големи от на този,който си троли с 3-4км/ч! :wink: Хората се тепат точно на бърз ход,а не като си карат спокойно!Мое да фанеме бас,че никой не мое да избега на глисаж от светкавицата и гръмотевицата,ако ще и с милиони конски да разполага!Скоростта на светлината винаги ще те стигне! :mrgreen:
Ти ибати итъпотиите пишеш,спри бирата.Кви светкавици кви пет лева бе призрак такъв.Ми я си помисли ,че ствоя смешен трабант,неможеш да оправляваш лодката в нужната посока.Ставаш пътни
к.. :evil: :evil: :evil: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Дано Беиса е близо до теб :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Последно промяна от ribata402 на Сря Окт 03, 2012 23:34, променено общо 1 път.
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от franko »

Беше ми приятно с вас.Отивам да отпусна жилата,че утре бач.
Бях с 4к.с. и не ме кефише.Сега с 9.5 е друга постата :wink: .Аре лека и безаварийна.
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от ribata402 »

бахти превърнахме темата в пошлост.А уж давахме съвет на колегата...Щото Трола пак са напраи... :twisted: :twisted: :evil: :evil: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от LVitchev »

Светльо,няма как да дадеш съвет пич.Всеки си мисли че неговата истина е най-истина-Искат ти съвет,като го дадеш,всеки сам си прави избора.Друг е въпроса че след време сами стигат до истината но по трудния начин,винаги е така и както казах,вече са няколко десетки човека които след време дойдоха на нашия,и най важното че си го признават.Е,Троловете няма как да ги накараш да разберат,при тях е едно си баба знае,едно си баба бае,ама знае истината,нищо че е стиснат и не му се дават пари за голямо и за бензин.Едни го правят от нямане,други от стиснатост,така че да ги оставим на мира,с тях оправяне няма,имат змии в джобовете а и милионери не стават :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от Шморхи »

Тролка, нека разкажа една кратка случка,
На море сме, на 15 километра от "лагера"(разбирай хотела) и 6 км от лагуната. Рибата върви та се къса. Тон, паламуд, паламуд, тон. Обачееее, времето не е добре. Духа добре, вълни хубави. От зайци са на път да се превърнат в мечки. Все още става за "цялата газ". Все още не гърми. Гърми, но далеч, ама си вали добре. Ние ловим, ловим, ловим...и!!! вятъра се усили, забута гръмотевичните облаци към нас, а ние сите сме с карбонки, лодката с метален релинг, сещаш се. Опа, свиваме такъмите, цялата газ, 50 км/ч(бяхме трима, ма единият е над 140 кила). След няколко минути бяхме на кея.
Кажи ми...как да направя това с лодка, която не е способна да глисира?
Не се заяждам, само пример давам.
Риба, туй за инжекционните мотори е ясно, ма тея с карбураторите...Тряя ръчкаш разни болтчета и си е тъпня общо взето да го бъзикаш мотора, особенно ако не си особенно на "ти" с тая техника. :)
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от ribata402 »

Шморхи написа:Тролка, нека разкажа една кратка случка,
На море сме, на 15 километра от "лагера"(разбирай хотела) и 6 км от лагуната. Рибата върви та се къса. Тон, паламуд, паламуд, тон. Обачееее, времето не е добре. Духа добре, вълни хубави. От зайци са на път да се превърнат в мечки. Все още става за "цялата газ". Все още не гърми. Гърми, но далеч, ама си вали добре. Ние ловим, ловим, ловим...и!!! вятъра се усили, забута гръмотевичните облаци към нас, а ние сите сме с карбонки, лодката с метален релинг, сещаш се. Опа, свиваме такъмите, цялата газ, 50 км/ч(бяхме трима, ма единият е над 140 кила). След няколко минути бяхме на кея.
Кажи ми...как да направя това с лодка, която не е способна да глисира?
Не се заяждам, само пример давам.
Риба, туй за инжекционните мотори е ясно, ма тея с карбураторите...Тряя ръчкаш разни болтчета и си е тъпня общо взето да го бъзикаш мотора, особенно ако не си особенно на "ти" с тая техника. :)
Шморхи тая работа не става с гаики и отверки.Ако го направиш нема да върви.Няма как даси толкова прецизен за да работи.Всичко е по електронен път,които намаля оборотите,по начин по които с отверка е непостежим..
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от boababa »

Тоя пич от Монтана не е заухав,за да си купи двигател от 40-70коня па да троли с него с 3-4км/ч за сомове! :wink: Па вие нали сте по-умни,що не си купите 300коня за тролене? :mrgreen: Аре у лево с вашите тъпизми и липса на риболовна логика! :evil: Кой не е с 40коня моторо е беден и залупен,па от риби грам не отбира!Марш веднага в магазина за левче,да си купите кофи на далавера та да убиете скоростта,ша ви у звездите! :mrgreen: Шморхи,нарочно натъртих че говоря за гьолове а не за море,там бирата и рибата е с друг вкус!Вълната винаги ще те изкара на брего в твоя случай,щот за глисаж с гуменетка в бурно море=забрави!А и старите рибари по морето,още от предишния ден знаят какво ще е времето без сателит,а по усет!Поне в Созопол е така! :wink:
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от ribata402 »

Ти все едо си бил в Созопол..дата и в трола подземен.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от LVitchev »

Трол,марш в училище да се научиш как се държи първо въдицата,след това се пъчи да даваш съвети :lol: :lol: :lol: Що се отнася до двигателите,къде видя че съветвам да се купуват 70 кс двигатели,че не ми стана ясно :roll: :roll: :roll: А че си със змии в джобовете се знае,нема лабаво .От днес ще си вече Безрибов,никакъв Троли не си,Капо Безрибов ще ти е новия прякор,и ти пасна като пет пари в кесия :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :fish6: :fish6: :fish6:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от Шморхи »

Ма Тролка, аз не искам да ме закара в брега, шот там са отвесни скали, точно като около садките на Жребчево. На 10 метра от брега е 40 метра. Ко ши прая на тез скали? Да си чупим врата ли? Отишли сме на илядо километра кеф да си правим, не да се давим!
И действието не е в нашето море, което криво-ляво познаваме.
Аз затова ти дадох тоя пример, същото, ма на 100% може да се случи и на някой язовир тук нали? :)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”