ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от max »

ilian_iliev написа:................

Ако правилно виждам на снимките колегите са използвали монофил(предполагам флуоро-карбон), а не плетено влакно. Някой има ли наблюдение за използването на плетеняци, а колкото до монофила, няма ли опасност рибата да го прегризе?
Аз лично лових с Varivas Sea Bass 8PE , размер 0,8 с ФК шок лидер от същата марка 16 либри. По отношение на дистанцията - с попътният вятър минавахме 100м. Ролката която навих беше 150м. и при мятане си виждах подложката. :D
XEPO
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 10:07
Местоположение: Атина

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от XEPO »

nkolev написа: Колега, воблерчето Wax... еди какво си не е 120 или повече мм. и сигурно не тежи 12 гр., т.е. късо е и тежко, което значи с правилни такъми поне 60 - 70 метра.
Това което исках да кажа е, че с бомбарда се хвърлят малки и особено леки воблерчета, които иначе няма да отлетят и до 20 метра.
Иначе спора кой колко "фърга" предлагам да не го водим защото има достатъчно воблери и уолкъри, които летят до към 80 метра.
Колега малки и особено леки воблерчета хвърлени с правилни такъми могат да отлетят доста далеч и съответно работени доста по-добре отколкото с бомбарда. После за воблерчето Wax... еди какво си,което няма никаква връзка с уолкъри,а по-скоро с джигове има доста добър кастинг и с по-обикновени такъми,което обаче съвсем не му помага да лови риби по гръцките морета.
XEPO
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 10:07
Местоположение: Атина

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от XEPO »

max написа: По отношение на дистанцията - с попътният вятър минавахме 100м. Ролката която навих беше 150м. и при мятане си виждах подложката. :D
На това място просто спирам участие в темата,защото познанията ми в областта на научната фантастика са твърде оскъдни.Успех на всички рибари по гръцките морета!Мятайте шимано Wax...не знам си какво с пръти до 2,50 м. газейки до кръста и навивайте по половин километър влакно,защото попътния вятър е голяма работа.
civic
Мнения: 164
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 15:19
Местоположение: Greece
Обратна връзка:

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от civic »

Мене и Startrec ме кефи ама тоя филм е нещо уникално ,друга бира :mrgreen: над 100м. С пръчка 240см. :shock:
marvin83
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 16:39

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от marvin83 »

Продава се, продава се в Плодив и то не само този цвят, мисля че не е необходимо да уточнявам къде.
За самия воблер и аз съм скептично настроен.
За мястото, конкретно за това, мисля че не трябваше дасе споменава, особено във филма.
Вие сами знаете, имам впредвид ходищите там, че самите гърци не обичат навалицата, а исамото място е за не повече от двама трима риболовци.
Както споменах, точно тези дни и аз бях там и двете сутрини пледи да дойдити Max гърците не пускаха българи на мястото където ловите вие. Два пъти идваха след колата ни и ни връщаха, затова ловихме на другия бряг.
В заключение, за колегите не си мислете, че отвате, хвърляте и хоп лаврак :fish15: , хоп лефер :fish15: и т.н. :fish15: :fish15: :fish15:
Може дори да нестигнете правилнити места дори да ги знаете.
ilian_iliev
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Мар 10, 2012 18:07

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от ilian_iliev »

Колега, какво точно означава "гърците не пускаха българи на мястото където ловите вие. Два пъти идваха след колата ни и ни връщаха, затова ловихме на другия бряг."

Гонила ви е полиция или какво?
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от zee »

XEPO написа:.....за воблерчето Wax... еди какво си,което няма никаква връзка с уолкъри,а по-скоро с джигове има доста добър кастинг и с по-обикновени такъми,което обаче съвсем не му помага да лови риби по гръцките морета.
Възможно е да не лови - много от средиземноморските риби ги няма по други места помсвета, мисля че лаврака се среща само из този край..Иначе воблера си е типичен за "разхождане" а тези перки само улесняват да се води на зиг-заг. Най добре да се гледа филма.. може да стане по ясно.
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
marvin83
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 16:39

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от marvin83 »

ilian_iliev написа:Колега, какво точно означава "гърците не пускаха българи на мястото където ловите вие. Два пъти идваха след колата ни и ни връщаха, затова ловихме на другия бряг."

Гонила ви е полиция или какво?
Колега ако си бил ще знеш, че там е резерват за птици и има рибно стопанство.
Тези от рибното стопанство като видят кола идват да видят каква е колата и когато видят че не е гръцка те приканват да си ходиш. Не е полиция, но какво от това, няма място за спорене тръгваш си и толкоз.
Сега стана ли ти по ясно илити трябва нагледен материал.
ilian_iliev
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Мар 10, 2012 18:07

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от ilian_iliev »

Нагледен материал ми трябва.

Питам ви като човек, получавам отговор тип "виж се колко си тъп", е мерси )
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от mikibg »

С риск да ме замете модератора ще кажа само , че кадето мине дебелополски след него даже трева не расте :D ,таке беше преди 2-3 години на същото място така ще стане и сега.
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от ARK »

Гледам, че има доста колеги, които не са доволни от Waxwing_а и нямат резултати! Предлагам да им ги изкупя на по 20 лева за да се отърват от тях. Интересуват ме само модели от 88мм нагоре.

Иначе за риболова кво да кажа. Голям бой, голямо нещо! :fish15: :fish15: :fish15:
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
marvin83
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 16:39

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от marvin83 »

mikibg написа:С риск да ме замете модератора ще кажа само , че кадето мине дебелополски след него даже трева не расте :D ,таке беше преди 2-3 години на същото място така ще стане и сега.
Още два гласа от мен за мнението
XEPO
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 10:07
Местоположение: Атина

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от XEPO »

ilian_iliev написа:Нагледен материал ми трябва.

Питам ви като човек, получавам отговор тип "виж се колко си тъп", е мерси )
Колега сега ще се опитам да ти онагледя картинката за да ти стане ясно и на теб.
Порто Лагос е рибарска дестинация в Гърция на която не се ходи случайно.Там рибата върви 2-3 пъти в годината и за да свариш панаира трябва да имаш така да се каже "вътрешна информация".Демек човек от района който да те светне,че рибата е тръгнала.Хората пуснали тази тема са напълно на ясно с този факт,а не както е написано "Отне ни два дни за да навлезем в този риболов..."
http://www.ribibg.com/index.php?p=get_a ... cle_id=216" onclick="window.open(this.href);return false;
Статията е все пак от 2010г...През останалите ялови за мястото месеци от годината може да мааш като откачен денонощно и да нямаш грам слука,не защото си по-некадърен от майсторите или не защото нямаш Шимано Wax...,а просто защото там си е мъртвило.Именно и затова е публикувано точното място на риболова.
Както и да е...не ме вълнува нито кой,нито как,нито къде,нито с какво риболува и има успех.Вълнува ме и просто съм възмутен от хората,който точно знаят за какво става въпрос,а си траят и не взимат отношение.Аз имам претенциите на човек,който знае 2-3 неща за морския спининг в Гърция и не мога да остана равнодушен четейки подобни теми.
Е тука сега ще се осмеля да ви пусна една снимка правена преди около две зими,за която обаче трябва да ви уведомя,че воблерите имат връзка с рибите колкото Ахтополските рибари с Шести Американски Флот.
Изображение
Та с две думи и ние разбираме нещо от тУчинг...
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от Мънцата »

Аз пък се чудя едно нещо, ще съм благодарен на колегите, които имат нещо против репортажа, ако ми дадат някакъв смислен отговор :roll: За какво, аджеба, сте се регистрирали в рибарски форум след като споделянето за Вас е табу :roll: Ами със същия успех може да се регистрирате в БгМама :D Пусне някой един репортаж и веднага сто човека му скачат с бутонките напред :roll: Каква е целта, това не мога да разбера? Да спрат всички да пишат и споделят излетите си? И какво правим тогава? Вицове ли само ще си разправяме :roll:
Май има нещо вярно в долното твърдение :wink:

Разликата между английските, руските и българските форуми:
- В английския форум задаваш въпрос, отговарят ти.
- В руския задаваш въпрос, отговарят ти и на свой ред те питат нещо.
- В българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост…

п.п. Иво, поздравления за излета :!: И за това, че го споделяш с нас! :wink:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Заключено

Обратно към “Риби и рибари в странство”