Кух ластик Колмик

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
SammY
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Дек 15, 2012 10:27
Риболов: плувка , дъно и спининг

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от SammY »

Ей каде съм писъл , че провисва :) НЕ провисва и се пребира без проблем , да хлабав е , но мен си ме кефи , ако се наложи може да го "опъна" още много малко :) На 2-ро коляно съм монтирал междинна втулка и си мисля , че няма да имам нужда от смазка , поне не ми се изка да ползвам :) Няма да казвам , че съм си резнал върха само 2см някой да не ми вземе върха и да ме "сурвака" с него :) Дугия връх ми е резнат 11см за 5/6 номер ластик , но е с вътрешна втулка , а за кухия е с външна с голям отвор . Пробвал съм втулката 13Н кух Престън минава перфект , дори и по добел спойно може да се монтира .
п.п. Проблем нямам с ластика , а с времето ... отпуск съм и немога да ходя за риба :)
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от Чичо Веско »

SammY написа: Ей каде съм писъл , че провисва :) НЕ провисва и се пребира без проблем , да хлабав е , но мен си ме кефи , ако се наложи може да го "опъна" още много малко :) На 2-ро коляно съм монтирал междинна втулка и си мисля , че няма да имам нужда от смазка , поне не ми се изка да ползвам

Ей така е най-добре!
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4700 пъти

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от outsider »

Чичо Веско написа:
SammY написа: Ей каде съм писъл , че провисва :) НЕ провисва и се пребира без проблем , да хлабав е , но мен си ме кефи , ако се наложи може да го "опъна" още много малко :) На 2-ро коляно съм монтирал междинна втулка и си мисля , че няма да имам нужда от смазка , поне не ми се изка да ползвам

Ей така е най-добре!
Най-добре - от позицията на фанатичен привърженик на кухите ластици 8) , които ползвам от....откакто се появиха на пазара , е :

а) Върха - аут. Втулка директно на второ коляно
б) Никаква смазка! Особено на силиконова основа , тя разяжда латекса! Ползвал съм кухите ластици по три години ,(и тва под испанското слънце :twisted: ) , благодарение на това , че от самото начало се отказах от смазките.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от Георги Кръстев »

Днес минах през чичо Веско. Вземах си и аз от 1,5 кух ластик. На пръв поглед/разтягане изглежда много добре.
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
stamat699
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Окт 07, 2011 10:06
Местоположение: БУРГАС

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от stamat699 »

Георги Кръстев написа:Днес минах през чичо Веско. Вземах си и аз от 1,5 кух ластик. На пръв поглед/разтягане изглежда много добре.
Връзкар,а в сайта пише не е в наличност.
SammY
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Дек 15, 2012 10:27
Риболов: плувка , дъно и спининг

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от SammY »

Колега , като го пробваш напиши 2 реда как е ластика ... почти съм сигурен , че ще е перфектен , но все пак да си кажеш мнението .
Аз пробвах 1,8мм отново с интензивен риболов на шаранета по 1/1,5кг и се очаровах още повече от ластика . Жалко , че не ми клъвна някой по едър (3+кг) да видя какво ще се случи , да си тествам и повода 0.11мм и пул бънга да си свърши работата евентуално :)
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4700 пъти

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от outsider »

stamat699 написа:
Георги Кръстев написа:Днес минах през чичо Веско. Вземах си и аз от 1,5 кух ластик. На пръв поглед/разтягане изглежда много добре.
Връзкар,а в сайта пише не е в наличност.
Значи със Жорката сме взели двата последни... :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
tiho
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 15:28
дал Браво: 97 пъти

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от tiho »

А пък аз взех "първия" кух 1.5. Мнооого мек и здрав ластик.
Доста по-мек от 1.0 латекс на Сенса(който е най-мекия латекс). Върха е с вътрешна втулка 2 или 2.2.
2 гр. плувка го вади при засичане. За уклей, бабушки, платики и каракуди е прекрасен. Нямах откачена риба.
Поводи: от 0.69 до 0.117. С това съм пробвал.
SammY
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Дек 15, 2012 10:27
Риболов: плувка , дъно и спининг

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от SammY »

Един по един , ще се издадете всички , разграбили кухите ластици на Чичо Веско :)
Колега , горе долу , колко ластик ти вадят дребните риби (100/150гр) и тези от 500гр и нагоре ?
п.п. Предполагам , че ще е по мек и от 0.8мм плътен , защото 1,8мм ми се струва , че сработва една идея по меко от 0.98мм плътен , но после си показва рогцата и го чувствам по силен 1,4мм плътен (най-дебелия който съм пробвал)
to10or
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 13:10

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от to10or »

Аз ловя от два месеца с въпросния кух ластик на Colmic 1.5mm и съм също очарован.Нямам откачена риба(не съм закачал по-едра от 500 грама),но ластикът работи перфектно.До колегата Sammy-въпросът ти колко ластик вадят риби 100-150гр и 500гр е малко неуместен,защото всичко зависи от това как е натегнат самия ластик на бънга,на кое коляно е монтиран и респективно колко точно от общата му дължина от 5 метра ползваш.Лично за мен няма никакво значение колко ластик ми взимат рибите-по-важното е да работи добре и рибите да с в кепа.
tiho
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 15:28
дал Браво: 97 пъти

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от tiho »

Съгласен на 100%.
За себе си съм преценил, че по-мек ластик не ми трябва. 1.5 кух ми покрива изискванията за дребни и средни риби. Лових от уклей до костури(около 600гр.). Костурите го вадеха по няколко метра.
По-интересното е, че пробвах бърз риболов: кълве, хвърлям щеката бързо назад и вадя рибата възможно най-бързо. Ластика работи и пак нямах откачания.
SammY
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Дек 15, 2012 10:27
Риболов: плувка , дъно и спининг

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от SammY »

Ясно ми е , че всеки си действа индивидуално . Питам , защото съм любознателен :)
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4700 пъти

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от outsider »

SammY написа: п.п. Предполагам , че ще е по мек и от 0.8мм плътен , защото 1,8мм ми се струва , че сработва една идея по меко от 0.98мм плътен..
Не ми се вярва. Обаче теста е лесен , както писах по-горе - гепваш плътния и кухия , вързавш ги заедно ( или правиш клуп от влакно , и закачаш за него двата конектора) , хващаш ластиците на 30 см от възела , разперваш ръце все едно показваш квa риба си сънувал че хващаш :wink: :lol: , измеpваш кой се е разпънал повече. :idea:

По чисто практически усещания - вадене от риба с определен размер , скорост на кепчосване , откачания/късания , на мен лично 1.8 кух ми прилича на 1.2 плътен.

ПъСъ - много ме изкефи тва за ловенето на шаранчета от 1.5 кг с повод 0.11..... :wink: 8) Испанските шарани оставят незабравими спомени :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от Чичо Веско »

А този с диаметър 1,2мм. като дойде какво ще го правя, при положение че всички са доволни от 1,5 и 1,8...?! :D
:tup:
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от hypperion »

Чичо Веско написа:А този с диаметър 1,2мм. като дойде какво ще го правя, при положение че всички са доволни от 1,5 и 1,8...?! :D
:tup:
Ако темата продължи и с коментарите за 1.2, няма се чудиш какво да го правиш със сигурност :wink:
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”