На кого принадлежи природата?

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Сьомгов риболов на Южен Таѝн

Мнение от Cougar »

bgfishingmaniac написа: Харесва ми как е организирано в Белгия например - частния имот си е частен и неприкосновен, но не и реката минаваща през него. Така че газейки си в нея никой няма право да ме спре, стига да не е резерват.
Християне, в Британска Колумбия в момента е същото положение като в Белгия. Но ако местните индианци преградят и кажат че не може, обикновенно белите не ходят да си пробват късмета.

Глобално погледнато проблема е много ясен - пренаселване. Англия както и Канада , както и САЩ както и много други страни непрекъснато правят всичко възможно да УВЕЛИЧАВАТ НАСЕЛЕНИЕТО СИ. Не ги интересува нито екология нито дявол, всичко е само на книга и се променя от година на година както им кефне. Но това допълнително население трябва да бъде ограничавано като им се плаща по-малко и като се пускат да оперират само от работата си до магазина , до в къщи и пак наобратно.

Никой не би трябвало да има право да заграби няколко стотин квадратни километра заедно с реките и да каже че там нямало право друг да ходи. Като се погледне на тези територии, те са цели екосистеми и там живеят сърни, мечки вълци и какво ли не и всичко е на всички тях, както и на хората. Собственика, пък било то и крал, не може да има това. Защо? Защото той, принадлежи на земята, а не тя на него и защото не може да ползва това което има.

И понеже не може да го ползва, започва да го продава за по 10.000 лири на седмица на риболовец. Чакай сега малко, как така това което е принадлежало на всички е станало само негово и сега само той ще печели от всички други? А, бил го купил? А кой му е дал правото и от кого го е купил?

Защото когато това което е купил е било и мое, аз съм имал там дял. Той на мен платил ли е? Аз нищо не съм му продавал. Та така, да си изясним схемата на глобалното заграбване на земя и природни ресурси.
big jibra
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 17:24
Местоположение: пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Сьомгов риболов на Южен Таѝн

Мнение от big jibra »

quietriot написа: При Соца имаше повече ред защото имаше разботещ репресиращ апарат и цареше страх.
А какво му е лошото,щом "стожера на демокрацията" го използва доста успешно ,защото няма как да контролираш 260 милиона с демократични мерки.Ние тука с 1 милион цигани не можем да се оправим! И освен страх имаше поне някакъв Морал,а сега има само ПАРИ и ЛАКОМИЯ! А и ти Васко,до колкото знам си държавен служител ,за каква частна инициатива си радетел?
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Сьомгов риболов на Южен Таѝн

Мнение от quietriot »

big jibra написа:
quietriot написа: При Соца имаше повече ред защото имаше разботещ репресиращ апарат и цареше страх.
А какво му е лошото,щом "стожера на демокрацията" го използва доста успешно ,защото няма как да контролираш 260 милиона с демократични мерки.Ние тука с 1 милион цигани не можем да се оправим! И освен страх имаше поне някакъв Морал,а сега има само ПАРИ и ЛАКОМИЯ! А и ти Васко,до колкото знам си държавен служител ,за каква частна инициатива си радетел?
Това че съм държавен служител не ми предопределя мирогледа :mrgreen:, а той е твърд и категоричен че дикатурата на пролетарията е че крайно неефективна и неработеща, защото не можеш да дадеш на неуки пейзани да управляват нещо ;) за което се учи с години.
Понеже съм от богат Ямболски род сиреч кулашки, соца е взел на дядо ми зъболекарската клиника, затова съм фен на частната собственост.
Понеже съм хеви метъл от 13 годишен, а днес правя 45- имам два обиска от моралната полиция в нас по време на соца и поне 10 тина ареста, та това обяснява моята непоносимост към онзи строй предполагам, защото съм един кулак десидент.
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Сьомгов риболов на Южен Таѝн

Мнение от Cougar »

big jibra написа:А и ти Васко,до колкото знам си държавен служител ,за каква частна инициатива си радетел?
Васко предполагам се вижда в ролята на тези които изкупуват и заграждат, не на тези които ще се окажат заградени отвън.

Стояне, я вземи направи някой излет на Тест да оправиш пак темата, сега нали било само по 40 лири на ден?
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Сьомгов риболов на Южен Таѝн

Мнение от quietriot »

Cougar написа:
big jibra написа:А и ти Васко,до колкото знам си държавен служител ,за каква частна инициатива си радетел?
Васко предполагам се вижда в ролята на тези които изкупуват и заграждат, не на тези които ще се окажат заградени отвън.

Стояне, я вземи направи някой излет на Тест да оправиш пак темата, сега нали било само по 40 лири на ден?
:tup: много си прав за заграждането с него спираме разграждането, а ако съм отвън ще си платя за да вляза вътре ако има платен режим,разбира се,
Един въпрос Жельо, като фен на соца що стигна чак до Канада?
То тука си още соц ма му викаме демокрация, разграден двор е куче влачи рейс и няма оправия.
Аватар
stoyan filipov
Мнения: 641
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:09
Местоположение: London

Re: Сьомгов риболов на Южен Таѝн

Мнение от stoyan filipov »

Cougar написа:
big jibra написа:А и ти Васко,до колкото знам си държавен служител ,за каква частна инициатива си радетел?
Васко предполагам се вижда в ролята на тези които изкупуват и заграждат, не на тези които ще се окажат заградени отвън.

Стояне, я вземи направи някой излет на Тест да оправиш пак темата, сега нали било само по 40 лири на ден?
Скоро Жельо,вече съм го планирал само чакам липаните да изгладнеят още малко. :D
Скоро ще започнат да налитат на големи мухи и това е любимото ми време.
А и пъстървите пощуреват по това време щото вече са хвърлили хаѝвера и започват да се захранват отново.Голем кеф е когато закачиш една и докато я вадиш след нея я следват десетина други.
Наточил съм вече куките и чакам да настъпи момента.
А за Спеѝ доколкото знам принадлежи на човек от кралското семеѝство,едва ли я е купил. :D
И не продава тоѝ билетите а я е дал на частни клубове да ловят на нея,те и продават билетите.
А я е дал за ползване защото тоѝ самия е запален мухар,иначе щеше некоѝ да лови на нея ама друг път.
Тука цялата земя на острова принадлежи на кралското семеѝство от векове,комунизма едва ли некога ще успее да пусне корени в ЮК.



Поздрави!
The life is too short to fish a bad Fly!
http://www.youtube.com/watch?v=pAlk92Vey64
Smiti
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Сьомгов риболов на Южен Таѝн

Мнение от quietriot »

stoyan filipov написа:.....Тука цялата земя на острова принадлежи на кралското семеѝство от векове,комунизма едва ли некога ще успее да пусне корени в ЮК.
Поздрави!
Направо се размечатах :lol: Не да е моя разбира се , такива грандомански мечти не ме тресът, но да не е публична държавна собственост.
Аватар
stoyan filipov
Мнения: 641
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:09
Местоположение: London

Re: Сьомгов риболов на Южен Таѝн

Мнение от stoyan filipov »

bgfishingmaniac написа:Това с умопомрачителните суми не го разбирам, но както е казал народа - Не е луд този който яде баницата....
Забелязвам обаче че подобна помпозност (без да обиждам никого) е присъща предимно на мухарската гилдия. Според мен това както и в живота си е един патологичен кръг: силното лоби ограничава определени участъци или цели реки само за тях, което пък увеличава търсенето и съотвено цените.

След посещението си при Жельо и личния си опит мога да кажа че обожавам риболова на сьомга и кафява пъстърва, но превид обстоятелствата ще стоя надалеч от всякакви Европейски изгъзици и ако някога го практикувам ще е из дивотиите!

Това е моята форма на протест . И в този ред на мисли по отношение на заплатите, това дали можеш да си го позволиш и неразумните плажания - не съм съглсен със Стоян - защо същия този доктор (аз самия съм такъв, но подобни заплажания са извън въображението ми дори) не дари 990 паунда за благотворителност и не поцъка малко сии басове за останалите 10 (включващи сандвича и горивото до мястото)....например.
Дават и дарения тука има доста благотворителни организации.

А дали са помпозни мухарите ми не знам аз ловя на муха не съм мухар :D



Поздрави!
Последно промяна от stoyan filipov на Вто Фев 03, 2015 13:00, променено общо 2 пъти.
The life is too short to fish a bad Fly!
http://www.youtube.com/watch?v=pAlk92Vey64
Smiti
Аватар
stoyan filipov
Мнения: 641
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:09
Местоположение: London

Re: Сьомгов риболов на Южен Таѝн

Мнение от stoyan filipov »

quietriot написа: но да не е публична държавна собственост.
Нивгаш нема да стане това тука,по скоро комета ше удари земята отколкото те да дадът земята :lol:



Поздрави!
The life is too short to fish a bad Fly!
http://www.youtube.com/watch?v=pAlk92Vey64
Smiti
Аватар
stoyan filipov
Мнения: 641
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:09
Местоположение: London

Re: Сьомгов риболов на Южен Таѝн

Мнение от stoyan filipov »

bgfishingmaniac написа: Така че газейки си в нея никой няма право да ме спре, стига да не е резерват.
Това бих искал да го видя как ще стане на река която е дълбока :D
Ако немаш никакъв достъп до брега както е във ферми в Нова Зеландия и трябва само по реката да се ходи,участъците с голяма дълбочина с плуване ли ще ги минаваме :D
А некоѝ ферми са с голема територия и докато ги заобиколиш и реката свърши. :lol:
Та и ако в Белгия е така големо плуване ще пада по време на риболов.



Поздрави!
The life is too short to fish a bad Fly!
http://www.youtube.com/watch?v=pAlk92Vey64
Smiti
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Сьомгов риболов на Южен Таѝн

Мнение от quietriot »

Съмнявам да сближим позицията, но ако аз някога мога ще раздам всичкото вода на клубове, сдружения и тем подобни мераклии, ще наложа тотален контрол над тях за да няма къде да мърдат и нещата ще цъфнат макс. за 5 години и ще науча българина че без пари и мама вече не дава.
big jibra
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 17:24
Местоположение: пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Сьомгов риболов на Южен Таѝн

Мнение от big jibra »

Васе аз пък от 14 годишен съм хипар,тази година правя 46.У нас обиски е нямало,но арести и подстригвания дал Бог,а и служих със 120 циганина в Ж.П. войски като неблагонадежден :D Единия ми пра-дядо е бил адвокат,другия е имал мелница,не знам дали това ме прави кулак...сега нямам нищо :lol: Не става въпрос за строй въобще!
Ама ей това ми обясни:
quietriot написа:Съмнявам да сближим позицията, но ако аз някога мога ще раздам всичкото вода на клубове, сдружения и тем подобни мераклии, ще наложа тотален контрол над тях за да няма къде да мърдат и нещата ще цъфнат макс. за 5 години и ще науча българина че без пари и мама вече не дава.
Кой си ти ,или който и да е за да раздавате или придобивате ПРИРОДА,да не сте я правили вие?
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Сьомгов риболов на Южен Таѝн

Мнение от quietriot »

big jibra написа: Кой си ти ,или който и да е за да раздавате или придобивате ПРИРОДА,да не сте я правили вие?
Аз съм на 45 и ще ти го обясня много просто, кой съм аз съм ли ??? Ами никой не съм, но ако зависеше от мен това щях да направя, за да имаме природа тя трябва да се пази и да грижим за нея, а ние сме ебана нация, която само руши и унищожава и затова трябва да има контрол, много силен контрол, това ми е логиката, затова не харесвам и демокрацията защото тук е свободия, да не твое че да не мога да се изсера тука.
Ние сме държавата , нас ни няма няма и държата.....за мен е много просто.

И понеже разговора отива на- ти на господ ли се правиш, тази година ще те поканя като си ходя Тунджа на ракия да поспорим , тук не му е мястото и времето.
big jibra
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 17:24
Местоположение: пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Сьомгов риболов на Южен Таѝн

Мнение от big jibra »

quietriot написа:за да имаме природа тя трябва да се пази и да грижим за нея, а ние сме ебана нация, която само руши и унищожава и затова трябва да има контрол, много силен контрол,
Тука някъде е заровено кучето :idea: Като сме ебана нация и частника ни е същия шибаняк(както и на всякъде по света между другото),като например онзи на който дадоха яз.Доситеево,пък той като добър стопанин взе,че го източи до дупка и му е.а мамата!Примери много.За това природните богатства трябва да са приоритет на държавата или в краен случай на достатъчно големи и доказали се сдружения с не стопанска цел!
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Сьомгов риболов на Южен Таѝн

Мнение от Cougar »

quietriot написа: Един въпрос Жельо, като фен на соца що стигна чак до Канада?
Предполагам капиталистическа Канада е по социалистическа от България в монета.
Нещата вървят надолу навсякъде. И тук всеки се чуди какво да заграби и как да ограничи другите и да остане само за него.

Но при нас в Канада по-големия проблем сега са строежите на тръбопроводи, мини, язовири, вецове, дърбодобива, трофейния лов и търговските риболовни кораби които изгребват рибата от океана от Аляска до самите реки.

Кое на кого е вече никoй не знае.
Била "кралска земя" един ден, после се продала на някакъв международен конгломерат на следващия без никoй да разбере как (и да се съгласи).

Имаме закони за защита на природата един ден, те се променят така че почти да ги няма на следващия.

Имаме еколози едн ден. На другия им урязали финансирането, така че да изчезнат.

Народа казва не на тръбопровода, това се интерпретира като "да" от политиците и те почват строежа.

Инциденти, течове, замърсявания с токсични материали, всичко се изпокрива и се продължава сякаш нищо не е било.

После лъжат индианците и им продават и разрушават земята докато те почнат да надават писъци. Идва момент за даване на рушвети на племената , главно вождовете, за да могат те да залъгват останалите и така.

Толкова за социалистическа Канада и България.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”