Щукариада 2016

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
JettroniX
Мнения: 324
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 18:27
Риболов: Спинингов риболов!
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 500 пъти
Обратна връзка:

Re: Щукариада 2016

Мнение от JettroniX »

Внимавайте на какви примамки и техника залагате от 1-ви Май по реките, че после да не кажете, аз мятах за щука и распер,
пък то все кефали и сомове излизаха :lol: Това е факт и не се шегувам ;)
Аз лично смятам да наблегна на класическите диви щукарници от затворен тип, а не на реки :)
Иначе в момента се месари яко навсякъде и от всякакъв тип риболовци.
Забраната важи само за истинските риболовци, а не за шлаката и орките ;)
Знаете, че на контролния орган му е през оная му работа дали се спазват тия забрани за щука, распер или бяла риба...
Откакто въведоха тези диференцирани забрани някой да е усетил някакъв контрол, аз поне не знам ;)
Всичко е между нас си (риболовците), така да се каже :)
Това нашенското не е риболов за хоби, а за избиване на инвестирани средства и прехрана, което е жалко ;)
Fish every day like it was your last!
Keep Spinning!!
Блог: spinning365.com
Facebook: spinning365
YouTube
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от babydoctor »

Не е така, стресираме я в отговорен за нея момент - ако ти забодат кука в устата или гъза, ще ти е до чукане ли след това? :D Ние май пак за там се стягаме, но ако е същото, догодина ще п ропусна...Иначе и риболовът, и гледката са прекрасни...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от bulgarche-to »

Днес най-после излезе едно чудовище. Голямо обикаляне в предните дни, но все нищо. В неделя от 4 язовира, двата от които частни и е забранен всякакъв вид риболов, 7 човека нямахме почукване от хищник, а има големи щуки. Днес бандата пак обикаляхме на местния гьол и след като ги пратих при рибите (видях къде са групирани щуките) минах да ги видя. Тъкмо бяха изпуснали една. Поисках въдица, за да им хвана една - първо хвърляне - риба - снимка - във водата - връщам въдицата. Рибата беше огромна, може да го видите от снимката. Аз такава голяма щука не бях виждал (или по-скоро не бях виждал в близко време и адреналина ме подлъга с размера).

Изображение
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от Д-р Флекс »

1ви април беше в петък, щуката е преко сили 60-ка :D
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от babydoctor »

Е що го ядеш, кво е виновен, че му къси ръцете... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от Д-р Флекс »

E що пък да съм го "ял"??? Той се шегува, аз се шегувам ...
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от bulgarche-to »

Рибката е около кило, до кило и триста нааай-много.

Вчера не успях да ковна нещо на новия ми воблер от Нея, но днес на Нейната блесна излезе едно рибе (пък от него също излезе едно):

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Стига риболов, събирам сили за бири, а след тях отнасяме чорбата!

Изображение
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от babydoctor »

Майтап бе, Андро, отпускар съм и безделнича пред компютъра. Най-голямата ми щука е 8 кг., но много такива килограмови съм изловил, тръпката си е тръпка, поздрави на човека :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от bulgarche-to »

След толкова капота, вече и на тези се радваме. Друго си е някоя баба, но аз и на бебета се радвам.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от Plat1ka »

Вчера направихме един тест на джърковете ми заедно с Флекс и Тошко към нас случайно се присъедини и Краси от Перник също фен на джърк риболова и собственик на 3 мои джърка та направо си станахме 4-рима. Измятахме всичко от раницата но рибките не бяха особенно впечатлени.

Все пак на една от моите проводни се улови и единствената щука за деня а пък Тошко извади от нерви една писалчица която няколко пъти проверяваше тия джъркове стават ли за ядене.

Като цяло много приятно прекарано време с приятели. Почти без да се намокрим :) :) :)

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от Д-р Флекс »

Условията бяха много неблагоприятни, все едно бяхме някъде далеч на север - сутринта температурата на въздуха беше 2 градуса, имаше гъста, есенна мъгла чак до 11 часа, абе, тундра, майна! Водата също беше студена: показателно е, че рибата, която Пепи успя да улови, на пипане беше по-топла и от въздуха, и от водата! :D Почти 5 часа добросъвестно джъркане, резултатите Пепи ги съобщи...

Аз лично съм доволен от тестовете, обаче. Всеки си подбра джъркове от трите размера - около 30, около 50, и около 70 грама - които Пепи носеше в кутиите. Аз останах много доволен от това, че всички тестови примамки от даден размер имаха еднакви параметри и поведение - нещо, което е трудно постижимо при домашна ръчна изработка. Разцветките също ме впечатлиха приятно, и контрастиращи, и камуфлиращи, и сигнални, и натурални - за всякаки води. Само дето нито една риба не ми излезе, независимо, че сменях постоянно... но, кот такоа! В по-добри условия ще проведем отново тестове.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от Plat1ka »

Тези думи носят много приятно усещане от теб точно все пак си видял не един или два джърка. Тошко също ги хареса . Радвам се, че примамките са ви харесали и това ме мотивира да правя още и все по-добри. Риболова тепърва ще се засилва :) Само да приключа със сътезателните пъстърви и ще издялкам и нещо ново за на есен.
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от sestrata »

Моля постовете да се пускат в правилните теми, без показване на забранени за улов риби. :!:
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
ivmech
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Авг 14, 2015 6:50
Местоположение: Хасково
дал Браво: 54 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Щукариада 2016

Мнение от ivmech »

Такааа, сега да докладвам . Днес направих запитване в ИАРА (за по-сигурно) дали , аджеба ,ако на 01.05. техни инспектори ме изловят на Марица да ловя щука и распер ще има санкции . Отговор получих след 5-6 телефонни обаждания до различни представители на Агенцията и то не много убедителен , че мога да ловя . Та всички които точите зъбите , бива предварително да се убедите какво мислят инспекторите в района в който смятате да ловите , да няма после главоболия. Знам , че има заповед на Министъра , и в ИАРА си я знаят , но ...
Пожелавам късмет на всички "наточени" :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”