Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Супер цвят ,много добро високо ниво и големи очаквания от големите воблери ! :D
Започвам много рано и целта е 13-часов риболов за пълно оползотворяване на хубавите условия.

Изображение

Местя се бързо докато слънцето не е огряло,никак не обичам слънчево време за риболов.
Когато водата не е бистра използвам воблери от 7см и нагоре,нагоре та чак до оглупяване но нали трябва да се експериментира :D
Противно на моите очаквания следва мощен удар на PUX Handcraft Lures 73мм и веднага след първия скок ми става ясно че това риба каквато в Панега удря веднъж на 3-4години.Пори напреко на силно течение и отново скок,държи дъното качва се нагоре и скок.Скача още няколко пъти и вече си мисля че ще е моя след като не се откачи толкова пъти.Тогава се засилва право към мен обръща се и с помощта на най силното течение развива рязко скача за 7-8 път и ...... :( :( :(

Изображение

Риба около четирите килограма ,толкова пъти ми се показа ....тръшкам се на ливадата половин час и се питам какво точно е станало и защо .Продължавам но мятам механично и мислите са другаде-друга такава може и да няма тази година.Минавам все през супер местенца но няма нищо,все пак си ходя за по един удар на ден какво толкова да искам.

Изображение

На другия ден отново се настройвам за целодневен риболов и когато слънцето е на път да ме откаже и без това отново отивам към капо ,бързо заоблачаване ми повдига настроението и продължавам с пълна сила. :D
Накрая упорството се възнаграждава и за втори път от началото на годината ми се налага да посегна към кепа.Този път грешки няма

65см- китайското кантарче показа 3,180кг но според е по малко при тези см.
Колкото и ще да е ,много красива и важното е че ги има :D

Изображение

Изображение

Изображение

Удъра беше отново на същия воблер но най важното лично за мен е че преди него и в двата случая минах и с други воблери.

Изображение

Ако трябва съвсем да изпадам в подробности най важното накратко е -облачно време,по високо ниво,зеленикава вода ...и много контрастно оранжево на корема на воблера плюс отблясъци от лилаво,зелено и черно от седефа.
Направих си и една снимка в гръб за довиждане която ясно показва защо използвам кепа толкова рядко :mrgreen: :mrgreen:
А дано ми се наложи да посегна към кепа още някой път тази година ! :mrgreen:

Изображение

Успех на всички в търсенето на едрите!

Изображение
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Д-р Флекс »

Тошко, свалям ти шапка, и дълбоко ти се покланям!!! :D

А Дано поне още веднъж тази година прочета подобен репортаж...
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Бат Стан »

А ДАНО ХВАНА написа:
Ако трябва съвсем да изпадам в подробности най важното накратко е -облачно време,по високо ниво,зеленикава вода ...
Това е истината. В голямата вода и мрачно време големите риби излизат да се хранят в средата. Според мен и на воблер с друга окраска и подобно поведение е щяла да ти удари. Поздрави за трофея!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
stiga
Мнения: 652
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 22:39
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от stiga »

Така се прави Тоше, шапка свалям!
Реката си беше за монстъри и ние се срещнахме два пъти с по-тежки риби, но нямахме щастието да ги извадим:)

П.с
И двата дена ли беше с еднакви куки на примамката?

Поздрави!
спининг и само спининг!!!!!!!!!!

C&R

http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Да ,еднакви куки и при двете риби.Доста са добри новия Декой http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... =4&t=65946" onclick="window.open(this.href);return false; . И двете риби на по едно жило отвори леко но определено държат добре с контрите.Още риби трябват и ще стане ясно при силово спиране когато се наложи и добро закачване какво ще удържат.Много ми харесват че пазят слабото покритие на японските воблери.
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
jazzmena
Мнения: 4595
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от jazzmena »

Браво още веднъж Тоше.

.... между другото точно след като се разделихме, минахме покрай Васко пукса :) правили сте паралелна атака с неговите воблери.
Аз нямам такова търпение да чопля 2 дена за една риба, па била тя чудовище. Браво и за търпението и упорството ти.
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Христо Златев »

Тц-тц-тц явно на всички вчера им излизали едри риби, само на мене не :? . От 9:30 до към 14:30 бях "истинско" капо( нито удари, нито вдигания). После малко се пооправиха нещата , хванах 4 рибета и имах 3-4 удъра . За по-големи риби явно трябва да вдигна размера на примамките или да сменя марката :mrgreen: :lol: .
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Бат Стан »

Поздрав за всички пъстърваджии: http://vbox7.com/play:ecef0277" onclick="window.open(this.href);return false;
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от maranzika »

Станиле,тука няма LIKE...Как да го харесам...
Тоше,завиждам ти...И то не благородно. :tup: :wink:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от kontev »

Като ще засенчваме Тошковата риба и успеха му, да се включа и аз :lol:
Христо Златев написа: За по-големи риби явно трябва да вдигна размера на примамките или да сменя марката :mrgreen: :lol: .
Не се оплаквай от марката, че виж една от другите какви колоси лови :lol:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Тегав риболов с няколко подобни рибета от другата карстова река.... Колкото рибки, толкова и чужди, скъсани монтажи хванах - нимфи, червеи , камоли...Воблери и други ценни примамки, за съжаление, нямаше :(
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от colorcore »

Големи и красиви риби сте хванали и страхотни снимки сте направили! Кога ще ходите пак за риба ? :)
Аватар
баш майстора
Мнения: 5844
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1645 пъти
получил Браво: 1808 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от баш майстора »

Чудесни риби и снимки, колега kontev! Каква е блесната от третата снимка, ако не е тайна? ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Хариус
Мнения: 2409
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Хариус »

Тоше, браво за трофейната риба!
Евала и на PUX за страхотните примамки, които е направил! Когато човек знае, може и се старае нещата се случват :)
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от kontev »

баш майстора написа:Чудесни риби и снимки, колега kontev! Каква е блесната от третата снимка, ако не е тайна? ;)
Няма да ти кажа коя е Блесната, щом й пишеш името с малко "б" :lol:
VladYakim
Мнения: 288
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 11:19
Риболов: спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от VladYakim »

kontev написа:
баш майстора написа:Чудесни риби и снимки, колега kontev! Каква е блесната от третата снимка, ако не е тайна? ;)
Няма да ти кажа коя е Блесната, щом й пишеш името с малко "б" :lol:
Това е Блесната, пред коята се кланят всичките ми примамки :D
На рЯката ми е най - добре :)
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”