Самоделни Воблери

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Публикувай отговор
donchev
Мнения: 118
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 21:25
Местоположение: Chirpan
получил Браво: 12 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от donchev »

Това е! Малко почивка..[/quote]
Не е никак малко .Как само изригна изведнъж.Поздравления трудно стават разнообразни работещи модели.
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от don_misho »

Mix02 написа: Изображение
[/b]
Иво тези двата твои ли са бе ,чинят ми се Лазариновки...?

Баят си спретнал, слагай ги в една кутия и на Тунджа да ги разгледаме LIVE !
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Mix02 »

don_misho написа:
Mix02 написа: Изображение
[/b]
Иво тези двата твои ли са бе ,чинят ми се Лазариновки...?
Мишо, --да!- и за двете твои предположения

Баят си спретнал, слагай ги в една кутия и на Тунджа да ги разгледаме LIVE !
Мишо, болшинството са м/у 38- 45мм X 1.8--2.4 грама, предимно за пъстърви съм ги правил. Едва ли ще можем да ги ползваме на р.Тунджа.
Един вчера замина (при един от бившите си собственици) подстриган и в нови одежди! Дано има слука след "тунинга"!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
bountyhunter1
Мнения: 810
Регистриран на: Сря Дек 23, 2009 16:09
Местоположение: в балкана
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Самоделни Воблери

Мнение от bountyhunter1 »

Браво бе.Траеш си ,траеш си и хоп една рота бойци.Страхотни са станали.
Скоро ще покажа моята втора група.

Поздрави
....понеже, откакто имам Rayz, не ловя с нищо друго...
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Mix02 »

Kолега, когато идвА при мен нямаше достатъчно време за всичко. Една част от "ротата" беше на масата обезоръжена и кьорава. Ти що не гледаш? Жена ти много бързо прахоса парите и започна да звъни напористо. Еййй, голям чичо Скруч се оказа спрямо жена си! :lol:
Същият ден (Тодоровден) много делегации посрещах и изпращах, нали беше празник?
Каква втора група бре? :roll: Това да не са дЕца от деЦката градина? :cry: Ще кажеш "моите гвардейци, моите юнаци с накривени калпаци " :) , а той втора група, трета група... :lol: :lol: :lol: ... първи клас, втори клас... :D
Добре , че излязох в отпуск, че ще трябваше да купувам нови кутии за новите "бойци"... :mrgreen:
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Аватар
RustyNail
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 16:17
Риболов: Мач и Спининг
дал Браво: 1 път

Re: Самоделни Воблери

Мнение от RustyNail »

Изображение

Един попер за откриването. Понеже имах малко за лакиране и нещо обърках смесването на лака с втвърдителя и се размаза боята, а лака изъсхна неравномерно. Ползвам двукомпонентен лак на BODY.

Ще съм блаогдарен, ако някой ми даде съвет, относно лакирането. На лака, след смесване с втвърдителя, му дават работа до 4 часа, а това не ми е достатъчно да натопя 2-3 ръце. Явно много лак ще се хаби.

Другото, което ми идва на ум, е да ползвам висок и тънък съд, в който да слагам по-малко лак и да топя в него.
Ако практикуваш риболов на спининг значи, че си постигнал уважение към рибата и любов към природата!
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Mix02 »

RustyNail написа:Изображение
Явно много лак ще се хаби.
Другото, което ми идва на ум, е да ползвам висок и тънък съд, в който да слагам по-малко лак и да топя в него.
Колега,
много ясно, добре е, че си се сетил :wink:
Аз бих постъпил още по -пестеливо, а именно: правя по-голямо количество примамки с различна дължина, подреждам ги най-дългите- най-близо до мен, най-малкият- най-далеч. закачам им S-образните телове за висене предварително. С "дългучът" премервам какво количество лак като височина ще ми е необходим, за да го покрие лакът изцяло и започвам от най-големият към по-малките да потопявам в предварително разбърканият лак.... и така на татък... Така процедирам с лакове, които нанасям чрез потопяване. С пистолет за пръскане (нямам :oops: )не съм нанасял лак. Не е лошо да погледнеш в темата за аерографското устройство Jоro_72 Plovdiv (да ме прощавам ако съм сбъркал ника му) :oops: беше споменал в какво най-добре се бъркат лакове и т.д. без да се разтваря. Може да има и такива съдове, каквито на теб са ти необходими за тази манипулация.
Успех!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 151 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от pux »

RustyNail написа:Ще съм блаогдарен, ако някой ми даде съвет, относно лакирането. На лака, след смесване с втвърдителя, му дават работа до 4 часа, а това не ми е достатъчно да натопя 2-3 ръце. Явно много лак ще се хаби.
Четох преди време в един чуждоезичен форум, че в ситуация, както по-горе описаната, времето за работа със сместа, може да се удължи (не помня точно колко), като последната се съхранява при ниска температуа (пак не помня колко ниска :(). Може да опиташ за проба - в хладилник и/или фризер, м/у потапянията. И пиши, ако има ефект - ще е полезно и за други ...

Поздрави.
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Mix02 »

pux, здравей!
Това е горе-долу така както казваш (за ниската температура), но трябва да се има предвид, че никак няма е приятно ,Нна когото и да е салатата му да мирише на лак. Достатъчно е лакът да е покрит (да не се изпарява много-много) и да е на температура преди 20 градуса C. Снощи към 21:39 ч лакирах 1-а ръка един воблер, и днес към 12ч втората я нанесох успешно :). По този начин става и 3-ти слой да се сложи.
Успех на всички!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от sleepwalker »

Аз пък лакирам още по-пестеливо - правя си съвсем малко лак в някаква кутийка, държа воблера със задницата надолу над нея и с една лъжичка обливам. Така не се и цапа лопатката, ако е сложена вече. Въпреки, че явно най-добрият начин е да се топят целите, с горния метод пак се докарва добра покривност и се хаби много малко лак. ;)

Поздрави!

П.С. Ако сложим лака в буркан със стабилна капачка, няма ли да избегнем умирисването на храната в хладилника и едновременно с това с едно количество да овапцаме повечко примамки?
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Mix02 »

sleepwalker написа:Аз пък лакирам още по-пестеливо - правя си съвсем малко лак в някаква кутийка, държа воблера със задницата надолу над нея и с една лъжичка обливам. Така не се и цапа лопатката, ако е сложена вече. Въпреки, че явно най-добрият начин е да се топят целите, с горния метод пак се докарва добра покривност и се хаби много малко лак. ;)

Поздрави!

П.С. Ако сложим лака в буркан със стабилна капачка, няма ли да избегнем умирисването на храната в хладилника и едновременно с това с едно количество да овапцаме повечко примамки?
Колега, не зная. :oops: КОКО7784 може да се изкаже по въпроса- той беше споменал в неговата тема "Произведено в България", че ги облива с лак. Колкото до буркана и капачката-въздухът, който е останал м/у лакът и капачката също не е без значение. А ти след като ползваш буркан за съхранение нима бъркаш 30-50 грама лак?
Желателно е да се спазват препоръките на производителя за ползване на даден продукт! (и някой друг колега ти го беше писал!)
Пълно щастие няма, за съжаление!
Успех при опитите и да споделите резултатите!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от sleepwalker »

Не, аз не сипвам в буркани, защото количеството, което си разреждам, е малко. Попитах принципно, тъй като подехте приказка затова. :wink:
Иначе за опитите, правим ги. :) Сега пробвам една идейка за украса на воблери и ако стане, ще показвам. :)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
bountyhunter1
Мнения: 810
Регистриран на: Сря Дек 23, 2009 16:09
Местоположение: в балкана
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Самоделни Воблери

Мнение от bountyhunter1 »

Mix02 написа: Еййй, голям чичо Скруч се оказа спрямо жена си! :lol:
Иво тука си се объркал. :wink: Тя, жена ми мене ме издържа ,ве :!: :lol: А на нея пари не и давам,а тя на мене.
А аз моите на групи си ги разделям.Пък ти как искаш си им викай на твоите :lol: :lol: :lol:

Поздрави
....понеже, откакто имам Rayz, не ловя с нищо друго...
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Mix02 »

[quote="bountyhunter1"]

Тя, жена ми мене ме издържа ,ве :!: :lol: А на нея пари не и давам,а тя на мене. :lol: :lol: :lol:

Поздрави[/quote
Ти, в такъв случай си си объркал "ника"! Трябвало е да се пишеш "Щастливец", след като си уцелил джакпот-а с жена си! :lol: :lol: :lol:
Поздрави у дома!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Аватар
RustyNail
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 16:17
Риболов: Мач и Спининг
дал Браво: 1 път

Re: Самоделни Воблери

Мнение от RustyNail »

Изображение

Ако се чудите какво да подарите на жената, за да не мрънка :)
Ако практикуваш риболов на спининг значи, че си постигнал уважение към рибата и любов към природата!
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”