За Дунава и дистанцията

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

Ех майсторе :D
Не можеш ме убеди и това е :D
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Мнение от cecko »

Е тогава шаранджииските тояги се превръщат в наи доброто. Аз с моите шаранджики много шаран съм ловил само на един развъдник в южна БГ и 2 пъти на Дунав като наи големия е окло 2.5-3кг. За щука пръчките нямат грешка за 2006-2007г имам 4 по 2.2-2.5кг, 2 по 3.5 и 3.6кг и една 4 кг. и един сом 13.5кг. :wink:
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

Браво :D Само да ги пазиш :D
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Мнение от cecko »

ми до където изкарат ще бъде
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

В съботата имах и един рак.. :D Май са множко тази година.. :roll:

Сериозно,карбоновите пръти имат своите предимства и за мен,те са повече
от тези при стъклопластовите..
Поздрави! :)
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

Съгласен съм и аз искам карбонки, но страх лозе пази :D
Аватар
Stefko
Мнения: 1363
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от Stefko »

Милен Динков написа:Съгласен съм и аз искам карбонки, но страх лозе пази :D
Не ми казвай, че те е страх от мълнии и затова недолюбваш карбона :shock: :shock: :shock:
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

Определено не е от това :D :D - имам карбонки - мач, боло, гол, фидер :D Страх ме е да не ги счупя - говоря за въдици за дънен риболов. Само не ми е ясно как се хвърля с 3,90м, че и повече, карбонова въдица при висока вода с надвиснали над главата клони. При нас много често при висока вода се налага да се замята странично, като се има предвид, че ползваме въдици до 2,80м. Също не ми е ясно на какво се поставят карбоновите въдици, ако се налага да се гази в кал и вода до кръста - ДА до кръста :P - ако не сте виждали елате и ще ви покажа как се гази в рядка, мазна кал и вода до и над "камбанките":x Понеже при нас брега е полегат и при по - висока вода местата се затварят, водата залива аморфи и храсти и за да се избегнат трябва да се гази - въдиците да стоят във водата на колчета, а аз на колчета няма да поставя карбон ако ще и с автомат да ме заплашат. Но не навсякъде е така, т. е да се гази. При високи брегове и висока вода замятането пък е затруднено от надвисналите клони на дърветата както вече споменах. Обаче пак не ми е ясно при стръмен бряг карбонова въдица на какво се слага, поставя - предполагам, че няма да е на арматурна стойка забита дълбоко в земята на които аз поставям чешките сопи:D

Колкото до дистанцията, нали е такава темата, дали ще се замята с плътна или карбонова въдица - няма значение. Аз нямам оплакване, че не достигам дадено място по реката с моите въдици - то и няма такива :wink:

Край със спама. :? Който с каквото иска да лови :D Пожелавам на всички големи риби и много успехи. Много ще се радвам един ден да се видим някъде по бреговете на реката :D
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ecoplast »

Става и на арматурна тел да я сложиш. Карбоновата пръчка не заслужава чак такъв фетишизъм, Милене. Вярно е по-скъпа е ама има ред предимства, а и кефа цена няма. И само да добавя, че шаранджийските карбони не са толкова нежни, като твойте мач, боло и фидер
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

И като ги сложа на арматура как ще стигна до оргазъм само като ги гледам :wink:
Някак не се връзва да сложа въдица за 100 - 150лв на колче или арматурна стойка - има си род подове за тях. Аз обичам да се грижа за инвентара и това, че си наричам въдиците "сопи" не означава мурдарско отношение към тях :D
gecata_M
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 15:17
Местоположение: Dobrich

Мнение от gecata_M »

Не съм против нововъведенията в риболова но човк трябва да се съобразява с обстановката ,атмосферни условия и терена.Едно е да ловиш на ЛОМ друго е на Д.Цибър трето на Козлодуй,а още по-различно на Ветрен до Сребърна в гората.На Ветрен ще хвърляш с дълга пръчка ама дрг път.А то там не ти трябва и голяма дистанция 10-15м най-много,течението е много силно ,има и много подводни дънери които пречат но какви шарани и амури има не е за приказване.Да ти удари някой пърчок от порядъка на 10 кг.от близко разстояние пък да видиш какво става от там нататък.Оргазмът както казва колегата е неупесуем пожелавам го на всички и се съобразявайте собстановката.Н А С Л У К А!!!!!!!!!!
............................................................................................
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Мнение от cecko »

Както казват великите философи в спора се ражда истината!!!

От така изложените факти и разсъждения в мненията по горе Ние доказахме че за Дунав най-доброто си е пръчка около 1.50 до 2 за да не ти пречи и замятане на 10-15м за да не късаме и да не се занимаваме с глупости докато си пиеме ракииката.

Аз виждам по реката и рибари с оше по успешна комбинация ШИШЕ. При хвърляне е чист късмет ако оловото падне на повече от 10м. Ма ако знаете какви риби са им кълвалиии, ама все много големи и късат :?
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

Това е абсолютно вярно !!!! :? :? Не знам как го правят тоя номер колегите - риболовци, но на "шише" все големи риби кълват :? :?
alex_es24
Мнения: 280
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 9:56
Местоположение: lom
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 19 пъти

Мнение от alex_es24 »

абе незнам ама това са некви легенди и глупости ас отивам до ниакои коити лови на 6и6е или неква вадица от пра4ка и тои само гледа за кво става на вапрос и пита как става риболова стиага с тиа 6и6ета това е отмонала работа било е едно време казвам го савсем сериозно
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Мнение от cecko »

Обаче и в тоя риболов си има тънкост ШИШЕТО не требе да е празно!!!!!!!! Иначе не къца :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”