ИБЕЙ АМАЗОНКИ И ОЩЕ НЕЩО..........

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: :)

Мнение от jdbc »

jazzmena написа:
Ingos написа:Нова дилема:
Къде мога да проверя в БГ, дали ми е пристигнала пратката? Изпратена е с USPS и тук не мога да намеря фирма която да им е представител или ...?!?!?
има 2 варианта...

или ти е в митницата

или ти е в пощенския клон към който е посочения от теб адрес за доставка......

И в двата случая би трябвало да получиш известие да се явиш и да получиш пратка.
Аз скоро минах по тоя път и сега се чепкаме с един селър, щото стоката не дойде ... та в допълнение на Ники - има още 1 вариянт - моя - куче влачи диря няма, т.е. "Пропала собака".
Ще си позволя да дам още няколко съвета -
1.) НЕ РАЗЧИТАЙТЕ НА ИЗВЕСТИЯТА, а като минат 10-15 дни от датата на изпращане тичайте в пощенските станции (говорим за случайте когато не ползвате Priority mail или подобна пощенка услуга при която носят пакета директно на адреса).
Та въпросните известия напоследък са направо смещни - пример от преди няколко седмици ... Пратката се бави, отивам в пощата и там ме питат" ама как не получихте ли известие" ... Очевидно не бях получил. Взех си пратката и след около седмица пристигна известие Но.2 , а след още няколко дни и известие Но.1 - къде са се мотали тез известия и как точно са пътували 50-тр м. от пощ. станция до мен не е ясно.
2.) БГ Пощи имат тел. за рекламации на международни пратки:
02/ 949 64 12
Там могат да направят справка за дадена пратка по нейния номер, НО за пратки без проследяване, т.е. обикновената и най-евтина поща с номера от сорта на
LC041887925US
уви не могат да направят нищо т.к. както вече казахме не се регистрират и не подлежат на проследяване.

ПП още нещо ... по-скоро въпрос - т.к. ходих и на митницата да си диря пратката , дамата на гишето в разменната станция каза че малки пратки с номера от сорта на
LC041887925US
изобщо не идвали на митниците , да съм ги търсел в пощите ... та се чудя дали това е вярно :roll:
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

Български пощи още са в 19-ти век... само дето тогава са работели добре, щото хората са били съвестни, а колетите - по-малко...
Сега е пълен хаос - дращят в едни тетрадки, ровят като кокошки из едни картонени кутии... Ужас...

Иначе при мен малките пратки - например воблерчета, влакна пристигат в кварталната поща и ми е супер удобно, а 2 пъти получавам по-едри неща /0.5-1кг/ и пристигат на Столична Митница... Е там е големия бърдак!
Слава Богу, досега не ми се е изгубвало нищо...

Нормативната база в момента е, че пратки от фирма-продавач /в е-бей например/ към получател физическо лице на стойност до 150 евро не се обмитяват... Това обаче не означава, че няма да ги получите на Столична митница за проверка от Митничар, който преценява дали в документите са декларирали реалната стойност...

Напредъка е много голям, щото до нова година лимита беше 40 долара и на практика всяко нещо по-голямо от воблер предизвикваше интерес у митничарите... :evil:
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Мнение от Markony_RS »

Tedo написа:Български пощи още са в 19-ти век... само дето тогава са работели добре, щото хората са били съвестни, а колетите - по-малко...
Сега е пълен хаос - дращят в едни тетрадки, ровят като кокошки из едни картонени кутии... Ужас...

Иначе при мен малките пратки - например воблерчета, влакна пристигат в кварталната поща и ми е супер удобно, а 2 пъти получавам по-едри неща /0.5-1кг/ и пристигат на Столична Митница... Е там е големия бърдак!
Слава Богу, досега не ми се е изгубвало нищо...

Нормативната база в момента е, че пратки от фирма-продавач /в е-бей например/ към получател физическо лице на стойност до 150 евро не се обмитяват... Това обаче не означава, че няма да ги получите на Столична митница за проверка от Митничар, който преценява дали в документите са декларирали реалната стойност...

Напредъка е много голям, щото до нова година лимита беше 40 долара и на практика всяко нещо по-голямо от воблер предизвикваше интерес у митничарите... :evil:
Ми те хората за едната заплата работят...тез Ланкруизери дет си ги накупиха ,знайш ли как харчат....ся в тая криза ...
atillas
Мнения: 225
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 13:26
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти

Мнение от atillas »

това със 150 евро праг проверено ли е?
ако е така супер
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

:)

Мнение от Ingos »

Момци, искам да Ви благодаря за съветите които ми дадохте. Днес получих известие за вземане на колети от пощата на митницата... И след 2 часа си получих нещата... Така че една дилема се разреши... Сега остава само да ги ползвам по предназначение. Благодаря Ви още веднъж!!!
feelin' frisky?

Brucia la terra...
ninja
Мнения: 1636
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 20:35
Местоположение: Перник/София
получил Браво: 1 път

Мнение от ninja »

atillas написа:това със 150 евро праг проверено ли е?
ако е така супер
Ами не е така.

Допуска се безмитен внос на стоки, съдържащи се в пратки, изпратени безвъзмездно от физическо лице, намиращо се в друга държава, до друго физическо лице, намиращо се на митническата територия на Република България, при условие че се касае за внос на стоки, нямащи търговски характер.

Безмитният внос по се допуска за стоки, чиято собствена стойност не надвишава общо 100 евро или тяхната равностойност в друга валута.

И нещо друго интересно:

В случаите, когато за пощенските пратки, е обявена стойност, надвишаваща 50 евро или равностойността в друга валута, Международната разменна пощенска станция препраща пратките до Разменната пощенска станция към РМУ - София, за последващо митническо оформяне.

:wink:
Колкото си по-невеж, толкова по-лесно обясняваш неща, от които нямаш понятие.

LZ1AWR
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Мнение от maznislav »

да споделя и аз нещо по въпроса с тъга :(
Ами загубих мистериозно цели 3 пратки платени от мен в периода 26.01 - 4.02 и изпратени към мен в същия този период. За адрес оставям фирмения където работя. Отидох в пощата - казват "Ако има нещо при нас то е доставено" нямало никакъв начин да се задържал пакет при тях. Единия е кабели за iphone 3G ..другите 2 са пакети с по 4 блесни :( Странно е съвпадението във времената.
Сега чакам 1 пакет с 10 пантер мартин -а + 2 цикади във 2 -рия пакет който мистериозно вече цял месец не пристигат. Дали не захранвам някой спинингист в Пловдивския клон в квартал Тракия??. Приятели си купуват с моя акаунт дребни неща от мое име и те пристигат. Дайте съвет как да процедирам и да успея да си намеря пратките, който явно са били пуснати към мен
Благодаря предварително
Последно промяна от maznislav на Пет Мар 27, 2009 16:11, променено общо 1 път.
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от jdbc »

maznislav написа: Дайте съвет как да процедирам и да успея да си намеря пратките, който явно са били пуснати към мен
Благодаря предварително
Ми аз горе съм го написал в общи линии - циклиш по трасето Пощенски клон на получаване -> Митници -> Международни рекламации и обратно пък белким някъде ти излезе късмета.
Също така не пропускай да отидеш при началника на пощ. станция и да му кажеш да разровят по-сериозно и да му се пооплачеш, понякога мие помагало.
Чувал съм за случаи подобна пратка да се забави месец и половина, но при мен най-голямото забавяне е било 10-12 дни ... и имам 2 които така и не дойдоха(едната от октомври другата от януари)
Някой ако има други идеи да казва ...
ninja
Мнения: 1636
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 20:35
Местоположение: Перник/София
получил Браво: 1 път

Мнение от ninja »

jdbc написа: Също така не пропускай да отидеш при началника на пощ. станция и да му кажеш да разровят по-сериозно и да му се пооплачеш, понякога мие помагало.
Аз това бих направил на първо време - говорите си любезно, но настоятелно казваш, че няма да търпиш да ти чезнат неща от клона.
Колкото си по-невеж, толкова по-лесно обясняваш неща, от които нямаш понятие.

LZ1AWR
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Мнение от maznislav »

ninja написа:
jdbc написа: Също така не пропускай да отидеш при началника на пощ. станция и да му кажеш да разровят по-сериозно и да му се пооплачеш, понякога мие помагало.
Аз това бих направил на първо време - говорите си любезно, но настоятелно казваш, че няма да търпиш да ти чезнат неща от клона.
Утре ще вдигна гишето във въдуха .. ще се радвам ако някой може да ми разясни правата ми и какво мога да изисквам ..
100 % някой ми преглежда пратките и си харесва неща. Последните ми 2 пратки с РИБАРКИ ПРИНАДЛЕЖНОСТИ също ги няма.
Направо съм бесен ..
Ще се радвам на всякаква помощ
Благодаря
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Мазниславе ся какво правиш ! Поискваш си от съответните селери номера на пратката . Дори нещата с първокласната поща които нямат проследяване в реално време имат проследяване от БГ централната поща до твоят клон ! След като го имаш съответният номер а твойте си пощаджии съ прават на утепани пущаш едно запитване + жалба със съответните номера на липсващите пратки до централната поща и предполагам че за в бъдеще няма да ти се губят пратки :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Мнение от Cougar »

maznislav написа:Дали не захранвам някой спинингист в Пловдивския клон в квартал Тракия??.
Предполагам че пратката е изчезнала още в София. И аз пратих няколко блеснета на колега от форума които не пристигнаха.

Метала лесно се вижда в писмата и явно има някаква инстанция на входящ контрол която дърпа настрана каквото и хареса. Явно времената не са се променили много от Живково време.
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Мнение от maznislav »

Cougar написа:
maznislav написа:Дали не захранвам някой спинингист в Пловдивския клон в квартал Тракия??.
Предполагам че пратката е изчезнала още в София. И аз пратих няколко блеснета на колега от форума които не пристигнаха.

Метала лесно се вижда в писмата и явно има някаква инстанция на входящ контрол която дърпа настрана каквото и хареса. Явно времената не са се променили много от Живково време.
За съжаление май е така
Все още не разполагам с номерата на пратките ,но въобще не смятам да оставя нещата така :(
Благодаря за отзивчивостта , ако се сетите нещо още ... :)
Аз ще пиша как е протекла БИТКАТА
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Мнение от maznislav »

аз съм за е... ама ..
:shock: :shock: :shock: гледайте адреса като поръчвате поне 3 -пъти само това ще кажа :)
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Аватар
POPOV
Мнения: 1145
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 22:35
Местоположение: София/Ябланица
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от POPOV »

Павел Иванов написа:Мазниславе ся какво правиш ! Поискваш си от съответните селери номера на пратката . Дори нещата с първокласната поща които нямат проследяване в реално време имат проследяване от БГ централната поща до твоят клон ! След като го имаш съответният номер а твойте си пощаджии съ прават на утепани пущаш едно запитване + жалба със съответните номера на липсващите пратки до централната поща и предполагам че за в бъдеще няма да ти се губят пратки :wink:
Павле, аз това за първокласните го пробвах с жалбите и ето как седи процедурата. Насочиха ме към отдел международни рекламации който е на леко забутано място зад министерство на земеделието. Там учтиво ми обясниха че могат да се пускат жалби след като изтече 30 дни от пускането, но само на приоритетни и експресни (които започват с C, Е), а първокласните (с LC) не могат да ги проследят те, а само изпращача. Те пристигали директно в клоновете като единствената точка на наша територия където минават е сортировъчния терминал някъде във Враждебна, но там не работят с клиенти (излиза че е като бездънна яма където всичко може да изчезне и не става да им се накараш) С една дума ако на търговеца му се разправя да я дири, ОК, но наште нищо няма да направят.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”