Каякарски сонар

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Бибо, защо лепиш трансдюсъра за дъното на каяка????
На този модел скупър дупката отпред в дясно е пригодена за монтиране на Хаминбърд трансдюсър за директен контакт с водата.
То заради това се купува този модел. Това е Праулър 13 нали?
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Мнение от bibobibob »

Док защото сондаата е с друго захващане, а не ми се купува друга сонда,пък и ми е по спокойно и по прибрано като е в корпуса :wink:
Hobie Mirage Adventure Island
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от JohnnyBravo »

Моя сонар (EAGLE ® FishEasy 245 ) нещо се побърка. Купих си го преди седмица и преди няколко дена го закачих. Първия ден работи без проблем, но от вчера ми се включва само в Simulator Mode, когато дам Simulator OFF и всичко се губи от екрана. Не знам сега дали сондата е сдала багажа или останалата част. Направих му reset на настройките, но пак същото. Надявам се да ми уважат гаранцията :)
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Върти ми се в главата че това става така от сондата но да не те излъжа
На Боян хъминберда май така се държеше с капутясала сонда
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Мнение от bibobibob »

Най вероятно е сондата.. тя е слабото място в системата или връзките на кабелите.
Hobie Mirage Adventure Island
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Сондата да е удряна или да е работила на сухо?
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от JohnnyBravo »

За удар и дума да не става, за работа на сухо не знам дали е проблем, но бачкаше в едно кладенче пълно с гел.

Изображение

Прочетох инструкциите и не съм използвал "RTV silicone rubber adhesive or Marine-Tex™ epoxy" Сондата може да работи Shoot-Thru-Hull, по този начин сондата на практика винаги е на сухо, има само един слой лепило, което да е задържи на правилното място в правилна позиция.
Изображение
Така че бачкането на сухо би трябвало да отпадне като проблем.
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от JohnnyBravo »

Днес бях до магазина на Bulstar от където си купих сонара. Направихме проби и се оказа, че unit-а се е прецакал а не сондата. Момчетата от магазина бяха супер любезни и ми смениха дефектиралата част без да увъртат както би се случило в повечето магазини (евала за което!!!) Утре ще пробвам в морето дали всичко е наред, защото днес е Илинден и спазвайки традициите, няма да влизам в морето :)
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Хайде утре дано дано големи риби да показва но и да се хващтат
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от JohnnyBravo »

Някой има ли впечатления от Humminbird Piranha MAX 170
Изображение
защото днес си поръчах един и отделно една сонда Humminbird XTH 9 20 P Plastic Thru-Hull Transducer
Изображение

Надявам се сега всичко да си дойде на място, защото нещо не ми хареса как бачка EAGLE ® FishEasy 245 през корпуса на каяка. На Ocean Kayak дупката за Transducer е пригодена точно за този тип сонда и ще си бъде в директен контакт с водата.
2xp
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 9:15
Местоположение: София

Мнение от 2xp »

Моя е същия. Само btv не хваща. :D
Греба безопасно.
kaloian1979
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 10:26
Местоположение: София

Мнение от kaloian1979 »

здравейте пичове,
още не съм на ясно точно какво да се закупи като сонар, мисля в посока на humminbird 170 поне това като цена и параметри май ми харесва. става ли за каяк-ски сонар и дали този начи на монтиране
http://www.youtube.com/watch?v=7S70j7w75MA е удачен, от няколко места чух че сондата трябва да е във вода, иначе се прецаква... поне ми се струва стабилно монтиран и водоустойчив, но все ми се струва че може да има смущения през дъното.
капитан на кораб :-)
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Мнение от bibobibob »

Калояне,не бери грижа че ще е от вътре сондата.аз вече 1н сезон съм така и сонара работи перфектно.Изобщо не ссе отразява на чуввстрителноста това че сондата е в корпуса,ако е сложена правилно.Ето 1н вариант, мисля че клипчето е пускано вече, ама от многго глава не боли!
http://www.youtube.com/watch?v=g5bpvhvl ... re=related
Hobie Mirage Adventure Island
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

видео клип на сонарен дисплей.
"фалшиви риби край колона"

дълбочина 10м.
каяка минава на около 3м от колоната.

в последните две секунди се вижда и необяснима бледа симетрична проекция на колоната и отляво (възможно е част от десния сигнал да преминава в левия сензор).
светлата част на колоната на дисплея е нейната горна част. сянката й се вижда върху дясното дъно. сянката на колоната не започва от ръба на дясното дъно под каяка, а малко встрани, защото каяка не минава до самата колона.

http://www.flickr.com/photos/28259464@N ... m/lightbox
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
ivashki
Мнения: 95
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 0:22
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Мнение от ivashki »

Момчета здравейте,
май и на мен ми предстои купуване на фишфандър, та ще ви помоля по разбираемо да ме консултирате.
Спрял съм се на същия пирана макс 170, но неразбрах сондата, която се продава с фандъра може ли да се залепи на дъното на каяка или трябва да се купи друга (като посочената по горе), трябва ли да се вземе специално гелче и ако е така, формичката за оформяне на лигенчето върви ли със специалната сонда. Каякя е ЕВА, предполагаемо място за монтаж - под предния люк (аз заден нямам) :lol: в зоната на кила, точно преди да се загуби в плоското дъно. Благодаря за съдействието.
Relax
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”