Воблери, блесни, лъкатушки и още нещо ...

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Аватар
bakxys
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 18:47
получил Браво: 1 път

Мнение от bakxys »

Ако колегата Wertus ми позволи да отговоря, щот май му стана навик да отговаря вместо мене В МОЯТА ТЕМА и на въпроси зададени към мене виж следния линк http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... highlight=. В тази тема съм обяснил как си правя блесните. По същия начи си правя и лъкатушките. Ако има нещо неясно пиши на лични.
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

bakxys написа:Ако колегата Wertus ми позволи да отговоря, щот май му стана навик да отговаря вместо мене В МОЯТА ТЕМА и на въпроси зададени към мене виж следния линк http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... highlight=. В тази тема съм обяснил как си правя блесните. По същия начи си правя и лъкатушките. Ако има нещо неясно пиши на лични.
Уважаеми колега bakxys, ни най-малко не съм искал да проявявам нахалство или нещо подобно! Просто следях темата , понеже виждах креативното в експериментите ти и ми беше интересно... Виждам че леката ми намеса обаче явно те дразни и обещавам че повече никога няма да пиша в ТВОИТЕ ТЕМИ...надявам се че не съм писал нищо което не е истина... и да не е вече няма значение..Наслука!
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
el_candidat0
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 20:20
Местоположение: Velingrad

Мнение от el_candidat0 »

Благодаря ти bakxys ! :)
Аватар
easer
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 11:11
Местоположение: русе

Мнение от easer »

здравейте!! интересувам се много от воблери и съм новак в тая облас И ме интересува от какъв материал се правят воблерите ?? :oops: :oops: :oops: 8)
Аватар
bakxys
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 18:47
получил Браво: 1 път

Мнение от bakxys »

Здравей, колега. Има много писано по форумите за изработването на воблери. Ползвай търсачката на форума. Учил съм се от този форум. Ползвай и гугъла. Пишеш ,,изработване на воблери,, и подобни , и четеш. Отговора на въпроса ти е - балса, липа, бук, дураформ, стиропор, пластмаса, епоксидна смола, двукомпонентен полиуретан, силикон и други. Първо почети и после питай. Задай точни, конкретни и ясни въпроси и ще ти бъде отговорено. Пожелавам ти успех в начинанието.
Аватар
easer
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 11:11
Местоположение: русе

Мнение от easer »

мерси колека :oops: 8) 8)
Аватар
bakxys
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 18:47
получил Браво: 1 път

Мнение от bakxys »

Здравейте, колеги. От много време не съм писал във форума, но като гледам и много други са го позабравили. Ето някой нови творби.
Изображение
Влизам всеки ден с очакването да видя нещо ново, но явно повечето хора са заети. Преди няколко седмици един приятел ми звъни по телефона и ми вика хайде за риба, ама си вземи воблерите, че ще тролим. Досега не ми се беше случвало да троля. И резулта е 3 сулки на мой воблер и две на купешки. Това ме ентусиазира да си направя два по-голмишки воблера. В момента работя по трети и е почти готов остана само да се боядиса, ама ще чака.
Да се похваля с новата си придобивка- купих си аерограф.
Изображение
Само за 38 лева. Двата воблера ги боядисах с него ама много набързо, понеже ползвах компресора във фирмата където работя. Сега си правя компресор от компресора на хладилник и е готов на 95%. Като го завърша ще кача снимки. Това е за сега.
Аватар
TeHeB
Мнения: 545
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 14:11
Местоположение: Burgas
получил Браво: 1 път

д

Мнение от TeHeB »

без думи ... колега господ затова те е пратил на земята :lol: :lol:
Аватар
bakxys
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 18:47
получил Браво: 1 път

Мнение от bakxys »

Ето какво компресорче сътворих. Дебита му е малък и става само за айрограф.
Изображение
Изображение
Излезе ми за около 120 лв. Единственото му предимство е, че е почти безшумно. Иначе не си заслужава понеже може да се намери компресор на промоция за около 150 лв. Пресостата работи в диапазона 1 - 5 бара , но съм го направил да изключва на 3,5 и включва на 2 бара. Монтирах му и предпазен клапан, който отваря на 6 бара, ако пресостата блокира. Който е виждал компресор ще са му ясни чаркалаците. Ако има нещо неясно питайте. Дано да съм в полза на някого, защото е много малко информация в нета за саморъчно направени копресори. Предимно се учих от руснаците. Пишете в гооглето ,, компресор с своим руками'' и четете. Датата на снимките не е вярна, правени са вчера.
Unr3aL077
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 18:55

Re: Воблери, блесни, лъкатушки и още нещо ...

Мнение от Unr3aL077 »

bakxys написа:Здравейте, колеги.
От няколко месеца се каня да ви покажа моите творения. Да започна с воблерите.
Изображение
Някой правил ли е двуделни воблери със силиконова опашка, защото не съм виждал във форумите. Лично аз съм много доволен от тази комбинация. Първо се подобрява играта на воблера. Второ може да се сменя вида и цвета на опашката, което променя корено воблера и може да се експериментира по време на риболов. Много уловисти се получиха двата бръмбара( най-горе вторите от дясно на ляво). Движат се по повърхността и кефалите много ги харесват.
Ето и няколко блесни.
Изображение
Тази форма на перата се оказа много сполучлива. Комбинацията на перо и перка също ми донесе успехи.
Следват лъкатушките.
Изображение
На тях нямам уловени риби, но не съм хвърлял много с тях. Обърнете внимание на ,,това нещо,, (долу ляво). Видях го първо в български форум. Някой го беше копирал. След това посетих сайта на производителя www.luciapuma.it. Видя ми се доста иновативно и реших да го направя и тествам. Може да се променя наклона на лопатката и елероните. След много огъване и проби останах разочарован от играта и възможностите на това чудо. Тежко за воблер и ръбесто за лъкатушка. Играе като умираща рибка. Явно това е идеята.
Ето и няколко силиконови примамки.
Изображение
При тях нищо интересно. Сглобката им е такава, че може да се сменя силикона и да се слагат две пера в тандем последвани от силикон или само тройка.
Последното което искам да ви покажа са ето тези съчетания.
Изображение
Тази комбинация ми я каза колегата. А той я видял в някъв роболовен филм. Аз пък не съм виждал такова нещо из форумите и реших да споделя информацията с вас. Идеята на това е, да се имитира как една риба гони друга и да се възбуди хишническият рефлекс на неактивните. На този монтаж колегата има една уловена щука.
За сега толкова. Наслука.
абе колега с каква боя боядисва6 блесни иначе са чудесни
Аватар
bakxys
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 18:47
получил Браво: 1 път

Мнение от bakxys »

Здравейте, колеги. Честита нова година. Пожелавам на всички здраве и много риболовни успехи тази година.
Да ви покажа някой нови творения. Няколко микро клатушки. Интересна е най-горната. Исках да се получи нещо средно между цикада и клатушка и донякъде успях.
Изображение
Следващото желязо е от руснаците - ветерок. Интересното, е че не очаквах да се върти, а то се върти. Само, че леда скова водоемите и неможах да направя повече тестове. Ако някой е правил или работил с подобно нещо да сподели наблюденията си.
Изображение
И ето идва ред на воблерите. Съсредоточих си вниманието в изработването на воблери за тролинг и ето какво се получи след 4-ри пребоядисвания.
Изображение
Не е това което исках и пак ще го пребоядисам. На този воблер се учих да пръскам с айрографа. Стана малко тъмен. Очаква се това нещо да слиза на минимум 5 метра и ще го боядисам в по ярки цветове.
Ето още един двуделен. Чака за боядисване.
Изображение
Следват два еднакви само , че вторият е разчленен на 3-ри части. Първият мисля пак да го пребоядисвам. Нещо не ме кефи така.
Изображение
И за накрая искам да ви покажа един 4-ри делен воблер почти готов.
Изображение
Изображение
Аватар
bakxys
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 18:47
получил Браво: 1 път

Мнение от bakxys »

След игра с айрографа се получи това. Синия, жълтия, зеления и червения цвят са неонови. Някой боядисвал ли е с такива цветове и дали ще има някакъв ефект, когато воблера слезе на голяма дълбочина?
Изображение
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Мнение от koko7784 »

Браво колега,добре си се справил с аерографа :wink: ето ти малко домашна работа ако ти се занимава разбира се.
http://www.youtube.com/watch?v=ED8RSGPj ... re=related
Аз лично не съм ползвал такива неонови бои но немисля че ще има особен ефект на голяма дълбочина.Поздрави и наслука.
Аватар
Рибаря81
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Мар 21, 2010 23:54
Местоположение: София/Димитровград

Re: Воблери, блесни, лъкатушки и още нещо ...

Мнение от Рибаря81 »

Браво Колеги!

страхотни произведения! :fish3:
Наслука!
Аватар
bakxys
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 18:47
получил Браво: 1 път

Re: Воблери, блесни, лъкатушки и още нещо ...

Мнение от bakxys »

Някой нови неща.
Изображение
Изображение
Този го пребоядисах обаче пак не ми харесва.
Изображение
И на този му смених кожата. Използвах ал. филио от цигарена кутия и се получи доста интересно.
Изображение
Един стамболак.
Изображение
И накрая няколко тейлспинъра.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”