МАКАРА PENN SPINFFISHER-METAL 750SSM

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Реших да онагледя нещата с няколко бързи фотоса /от телефона са, ако не ви допада качеството/.

Шпули - отляво на Spinfisher, отдясно на Sargus. Прави впечатление, че на Sargus е затворена посредством метален пръстен с три винтчета, а на Spinfisher е по стандартния начин, с "пружинка". Диаметърът на шайбите на Sargus е по-голям, същото важи и за площта на триене между шайбите:
Изображение


Авансова система на Sargus - пет метални шайби и пет кечета:
Изображение


Авансова система на Spinfisher - тук имаме по-голямо разнообразие. Под пружинката се редуват метална шайба, карбонова, пак метална, карбонова, метална, тефлонова и най-отдолу е метална:
Изображение

Това, че последната шайба е метална и то при метална шпула изглежда странно, но... на следващата снимка, макар и трудно се забелязва, че в дъното през цялата шпула минава карбонова тръба с уширение отгоре и именно то контактува с най-долната метална шайба:
Изображение

Идентично при двата модела и самите шпули лагеруват върху тефлонови шайбички:
Изображение
Изображение


И при двете макари авансовият механизъм е смазан, но с различна като цвят и консистенция смазка. При Sargus това е грес с бял цвят, а при Spinfisher по-скоро приличаше на по-гъсто машинно масло с тъмен цвят. :roll:

Хайде сега преценете кой е по-надежден?!
:)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от franko »

Да е надежден,надежден,колко по- да е надежден :wink: .На снимката Саргуса 8000 ли е .
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

franko написа:На снимката Саргуса 8000 ли е .
Sargus 6000 и Spinfisher 850SSm.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Pacho
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 2:17
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Pacho »

Penn Spinfisher 850SSM Reel:
...................................
* Maximum drag: 11 lbs

Penn Sargus SG8000 Reel:

...................................
* Maximum drag: 15 lbs


Това също мисля, че е важно. Иначе съм съгласен, че в австралийския сайт май е дезинформация това за Н-100 аванса.
Истината е, че и двата модела са си еднакво добри специално за риболов на сом. Аз лично нямам нито една от двете :oops:
Пък и да ставаше реч за риболов на марлини, да има смисъл спора, ама за сома май е безмислено. Не че е за подценяване разбира се сома, ама как ги трошите тия макари с 20-30-40 килограмови риби, хич не ми е ясно :?: :idea:
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Скука дееейба А??? :lol: :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Pacho
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 2:17
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Pacho »

Левака написа:Скука дееейба А??? :lol: :lol: :lol: :lol:
-------------------------------------------------------
Убий глупака с мълчание.
Убий скуката със щуката :wink:
Отивам да похвърлям ся малко със спининга против скука :D
Изображение
bekata76
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Окт 13, 2010 14:39
Местоположение: стара загора
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от bekata76 »

колеги благодаря ви за изчерпателните отговори за устройството саргуса и ссм но аз съм се спрял на ссм 850 или 950 кото големини даже клоня към 950 големина защото ми трябва за разпъване от брега !!!! хубави коментари но единият от въпроса ми беше от къде мога да се снабдя с ссм 950 тук в българия ????имали къде да си ги заръчам или да си закупя две макари от американските с три лагера или в краен случай и от китайските с шест лагера ??? та това ми евъпроса ако някой знае нещо моля да ме информира ще му бъда благодарен ???
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

Саки,ти си по-луд и от мене да разглобиш шпулите,ма треа да си видя Кутишката на 650SSm,дали има схемата нищо,че вече е късно! :D Бронзовите елементи дигат излишно цената,щот аванса вади рибата!Сега ми стана ясно,що се продават с една шпула PENN-овете,а втората е над 20-30доларес! :cry: Важно предимство е,че можеш да си купиш всяка резервна част за тези макари!Има едно Мулти-кастинг Саргус и то е снабдено с НТ-100,от там идва подвеждането! :wink: В София имаше от къде да се купят,мога да проверя и сега!Китайска или Американска,вече е друга тема,самите янки обсъждат тая тема постоянно в техните Офшор-фишинг форуми! :D
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от franko »

И аз снощи разглобих аванса и отворих капака да надникна за кво иде реч.Аванса на 8000 е същият като при на Саки.Не знам къде,но някъде в някой каталог четох,че 7000 и 8000 имали в нещо си разлика от останалите по малки.Не помня какво беше обаче.
Изображение Изображение
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

Ръкохватката е по-голяма! :wink:
orion30
Мнения: 151
Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 14:08
Местоположение: Варна, Елхово
получил Браво: 4 пъти

Мнение от orion30 »

На спорещите ще дам един жокер



http://www.stripersonline.com/surftalk/ ... enn+sargus
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

orion30 написа:На спорещите ще дам един жокер



http://www.stripersonline.com/surftalk/ ... enn+sargus

Детайлно ревю наистина, но няма нищо ново и впечатляващо...

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
orion30
Мнения: 151
Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 14:08
Местоположение: Варна, Елхово
получил Браво: 4 пъти

Мнение от orion30 »

Нещо по впечатляващоhttp://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=44&t=40492
SHPACIEREN
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Авг 25, 2010 20:59
Местоположение: VARNA

Re:

Мнение от SHPACIEREN »

angel stoqnov написа:
bekata76 написа:абе колеги четох във форума че имало китайски пенове и американски ?по какво се различават макарите произведени в китай и тези от америка ? къде могат да се видят и съответно закупят оригинални макари на spinfisher-metal 850ssm или 950ssm? дай те някакви координати за магазини или търговци? и съответно по какво може да познае китайската от американската макара? благодаря предварително!
Тези,които са произведени в САЩ са с три лагера и механиката е от бронз,а тези които са произведени в Китай са с шест лагера,но механиката е от цам(цам :arrow: цинк,алуминий и мед)
Кои модел според вас е по стъбилен за клионк.
Slamera 750 e 20lb max drag a 950ssm e15lb max drag.и къде мога да си закупя оригинални макари made in usa.
spinfishera го дават изцяло метално тяло но драга му е слаб а сламера с по силен драг.
много мнения 4етах и не ми стана ясно кои модел е по добрия.
писа се 4е китаи4етата били с 5,6 лагера по това се разли4авали от usa за6тото usa били с 3 лагера аз не видях модели с 3 лагера и не мога да разглобявам макарата в магазина да
видя от какъв матерял са направени зъбните колелета.
Така 4е се надявам за ва6и мнения и коментари.
и ако моgете да ме насо4ите към линк където мога да си поръ4ам оригинал(моге и ssv тата) :wink:
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: МАКАРА PENN SPINFFISHER-METAL 750SSM

Мнение от zee »

А това на мистър Алън знаето ли го?

http://www.alanhawk.com/reviews/lists.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”