Съвет за болонеза

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Митю написа:
Plat1ka написа: Като бивш собственик на такова мога да кажа, че най-доброто болонезе с което съм ловил.
Епа, то е като: ако си карал само Трабант, как да знаеш как е при мерцедесу...

п.п.
А Папарака лови с това дето си бартероса, между другото :idea: , а не дето си е купил со негови паре 8) :shock:
ТИ разбирачо няма ли да вземеш да се скриеш някъде вече ?
nikamb1
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 16:46
Местоположение: sofia
дал Браво: 18 пъти

Мнение от nikamb1 »

Пичове,да питам и аз нещо. От известно време се оглеждам за боло 5-ца,и днес при Дария държах един колмик летал про.Пръчката много ми допадна и се навих да я взема тия дни.Обаче в сайта на Колмик, в този ценови диапазон и малко по-скъпи има още 5-6 модела. Та питането ми е: където,ще дам 365лв. за летал-про,да дам още 50-70лв. за нещо по добро,със сходни показатели за акция и тегло.Ще съм благодарен за мнения и препоръки.
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1720
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 184 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от PAMPASA »

nikamb1 написа:Пичове,да питам и аз нещо. От известно време се оглеждам за боло 5-ца,и днес при Дария държах един колмик летал про.Пръчката много ми допадна и се навих да я взема тия дни.Обаче в сайта на Колмик, в този ценови диапазон и малко по-скъпи има още 5-6 модела. Та питането ми е: където,ще дам 365лв. за летал-про,да дам още 50-70лв. за нещо по добро,със сходни показатели за акция и тегло.Ще съм благодарен за мнения и препоръки.
По-принцип за 400лв. има голям избор на доста добри болонези на 6м. :idea: Един съвет - не си купувай боло на 5м. -след некой месец ,ще ти дойде късо и ще тръгнеш да го продаваш :)
nikamb1
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 16:46
Местоположение: sofia
дал Браво: 18 пъти

Мнение от nikamb1 »

Аз имам 6м.,имам и7м. Искам 5-ца,зареди теглото
Аватар
cazini
Мнения: 282
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 13:59
Местоположение: sofia

Мнение от cazini »

Aз ти препоръчвам едно Shimano да си вземеш, въпреки , че на 5м за тези пари и на Colmic ще е добро.
nikamb1
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 16:46
Местоположение: sofia
дал Браво: 18 пъти

Мнение от nikamb1 »

cazini написа:Aз ти препоръчвам едно Shimano да си вземеш, въпреки , че на 5м за тези пари и на Colmic ще е добро.
7-цата ми е спиид мастър,и на третия риболов,се счупи.Чаках 1 година и 2 месеца,да ми доставят резервна ставка,ама това така и не стана. Накрая я отремонтираха.Та затова не съм им фен на шимано
Аватар
patrona86
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 21:25
Риболов: allrounder
Местоположение: Farnborough/UK
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от patrona86 »

Малко ни в клин ни в ръкав да се обадя, някой може ли да ми каже нещо за тази болонеза Maver Arcadium Mx 600 ?
И в какъв спектър работи че никъде не пише нищо ?
13meters.co.uk е новият дом на Селската Касапница както и на всички статии и репортажи.
Посетете и Фейсбук страницата ми 13meters
Не претендирам за високо спортно майсторство.
Ръководя се от принципа "Риболовът е за разтоварване,а не за натоварване!"
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Мнение от Георги Кръстев »

patrona86 написа:Малко ни в клин ни в ръкав да се обадя, някой може ли да ми каже нещо за тази болонеза Maver Arcadium Mx 600 ?
И в какъв спектър работи че никъде не пише нищо ?
Китайски миндил , не е регласка. Вземи си мавър спектрум , но чистия. Дето пише само спектрум. Но виж ако ти трябва за подсечка с тройки може даси вземеш и тоя дето питаш за него. :lol: :lol: :lol:
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
ROSHO1973_1973
Търговец
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Дек 13, 2010 9:49
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от ROSHO1973_1973 »

oотносно въпроса на колегата Пещерски за Finesa Bolo 6m. направена е в същия завод като директната и карбона е същия. Доста добра въдица на доста добра цена http://www.aquasport-n.com/index.php?p= ... ubgroup=57 . а и частите са доста по евтини от TICA
krumov
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 9:54

Мнение от krumov »

ottopepi написа:Тика АРЕС на 6метра проста перфектна
да и парите са и добри :lol:
koito xrani toi 6te xvani :D
krumov
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 9:54

Мнение от krumov »

ROSHO1973_1973 написа:oотносно въпроса на колегата Пещерски за Finesa Bolo 6m. направена е в същия завод като директната и карбона е същия. Доста добра въдица на доста добра цена http://www.aquasport-n.com/index.php?p= ... ubgroup=57 . а и частите са доста по евтини от TICA
имам телемач на focus и сам изключително доволен, модела на тази болонезе е супер а и цената бива искам да знам става ли за мрени до към 2 3 килограма да не е да закача някоя и да каже прасс :D
koito xrani toi 6te xvani :D
ROSHO1973_1973
Търговец
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Дек 13, 2010 9:49
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от ROSHO1973_1973 »

при правилно ползване не би трябвало да има проблеми и обикновено въдиците не ги чупят рибите , а ние рибарите. Относно цената и хубавата луканка е скъпа , ама ми харесва и си я купувам.
Аватар
cazini
Мнения: 282
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 13:59
Местоположение: sofia

Мнение от cazini »

Много е важно да се използва правилно пръчката, според нейното предназначение, качества и строй, понякога се подценява това и от там идват счупванията, а и от евтина пръчка нечакайте чудеса
Аватар
динго
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Мар 20, 2010 17:47
Местоположение: Пазарджик

Мнение от динго »

Колега аз от близо година използвам боло TICA POWER FUL 5м.,и съм много доволен от нея като строи и лекота дори направих няколко рибилова с нея на рибарник и шаран около 3 кг. си го вадя без проблем.Сега съм се спрял на TICA SIGNAL 6m.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”