Сом на спининг,примамки и такъми.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от franko »

Темата вече взе да мяса на сомска,а не на модно ревю :wink: .Тенкю за което :wink: .
Щях да пусна снимки на една шестичка уловена на хорнет,но късно взех да нося апарат.
Аватар
PaveLLtz
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 15:06
Местоположение: Любимец/Пловдив
получил Браво: 2 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от PaveLLtz »

аз не мога да качвам снимки :wink: иначе нашите места около града се преебаха доста ,чакълите станаха пясък и плитчина а дупките по бентовете се тарашат нон стоп и туй всеки го знае :wink: октомври слизах от големия бент надоло и там имаше повече екшън но с малки до 4 5 кг :wink: къркалича се изгуби като старите 5 лева а беше кат видра 24 часа OnLine :D дъл не е на Ебро :lol: :lol: :lol:
Аватар
grouper
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 15:10
Риболов: трапезен
получил Браво: 2 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от grouper »

franko написа:Специално на Марица има риби ,които :arrow: НЕ мооооогат да се извадят с въдица!!
Мисълта ми е ,не се точете за толкоз големи,щото няма как да стане.
..

Е тогава да хвърлим спинигите и да хващаме мачовете,че на плувка по лесно. :fish1: До някъде си прав
за големите риби,и съм наясно че не всяка риба може дасе извади..Но мисля че всеки един който
тръгва за риба,утива с надеждата за трофейния сом.И тъйкато неможем да избираме каква
и колко голяма риба щени удари,всеки трябва дае подготвен от всякъде...
Говоря за тъкъм, воблери и .т.н.
Всички знаете що народ върти за Сом без дасе интересуват какво може да им се случи.
Тръгнал Бай Ганьо за сом,чул от някойси че салмото хваща.Купилси пръчка с макара от пазара за 5лева
и корда ама от евтината данесе набута.Идва на бента и започва с риболова.Когато го питаш за каква риба е дошъл,
отговаря за сом.Гледам му въдичката и го питам нетилие слаб тъкъма за сом? Отговора беше,той на мен
няма да ми удари,и последва прасссс, удар. :shock: Както му удари така и си замина.. :shock:
Последва мълчание, :oops: сабиране на каквото остана от тъкъма и тръгване без да каже и едно чао....
лошо няма....а и рибата си има пирсинг за 9 лева.


п.п За мен риболова нее само в успеха и в изкараната риба била тя трофейна или не... :wink:
"Ум царува, ум робува, ум патки пасе."
Аватар
grouper
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 15:10
Риболов: трапезен
получил Браво: 2 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от grouper »

PaveLLtz написа:аз не мога да качвам снимки :wink: иначе нашите места около града се преебаха доста ,чакълите станаха пясък и плитчина а дупките по бентовете се тарашат нон стоп и туй всеки го знае :wink: октомври слизах от големия бент надоло и там имаше повече екшън но с малки до 4 5 кг :wink: къркалича се изгуби като старите 5 лева а беше кат видра 24 часа OnLine :D дъл не е на Ебро :lol: :lol: :lol:
За речното дъно е нормално.много от бентовете се затлачват при вдигането на водния стълб.После едни се оправят други не,но това вече си звиси от самата река.Къркалича съм го признал,хваща и то много.Ама сън неспи :D беше ден и нощ на реката. :fish1: Втори като него няма...поне аз не познавам.Знае всички места...Ето и една негова снимка.Сома е 18-20 кила,рибата е от бентовете в Любимец.

Изображение

п.п А за тес бракуниери трябва закон, големи глоби и затвор,чеда им ударят по някоя рапала (SUPER SHAD RAP)изотзат.Да видят тогава как се фаща риба....Извинявам се за израза.....
"Ум царува, ум робува, ум патки пасе."
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от koko7784 »

grouper написа:
koko7784 написа:Мястото е в Свиленград и няма една камъче само пясък :wink: За големината на рибите питай Любо Витчев той да ти каже има ли големи сомове там :wink:
Няма нужда да питам хората дали има големи или не,пределно ясно мие за какво става на вапрос
от Харманли надолу..Май нещо неме разбра :?: .Сом малък или голям влезели в камъни къса, :idea:
това всички го знаем...несъм казал че рибите са малки :idea: :idea: :idea: ....просто ми стана
интересно как ви развива цялата шпула и си заминава. :fish4:Разкажи нещо повече...как стана в течението ли влезна.
на чисто дъно без закачки...мисля че на доста хора щеим е интересно да знаят.
Май като пишем във форума не се разбираме както трябва(друго си е да си говорим на живо) казах да питаш Любо защото той дойде специално да види за какво става въпрос и остана очарован :wink: същата вечер помогнахме на мой приятел да извади 22кг. който се беше закачил за един клон но неможа да скъса влакното :!:
Случката с големия сом ще разкажа набързо:
Първи ден заставам на мястото с ясната мисъл че има голйям сом който е малко вероятно да се изкара :idea: почвам да хвърлям и и мисля дано дойде нещо до 10кг. та да го изкарам :lol: последва удар в средата на реката тръгване на аванса и рибата върви в средата нито към мен нито към другия бряг.Започвам да спирам постепенно шпулата с рака и в момента който си помислих че съм го спрял нов тласък и отпусна :twisted: Вадя и виждам че воблера ми липсва :lol: След тази случка на други мои приятели имат идентични късания като аз присъствах на повечето дори при единия удар щеше да дръпне момчето във водата :!: Сега като взех да си припомням случки да кажа и за още една :wink:
На друго място което е доста по-добро за вадене на големи риби на едно от въпросните момчета всяка пролет му идват едни подводници който си заминават по живо по здраво :lol: при единия удар момчето вади воблера и на влакното виси само главата му :idea: не лопатката както става при Рапала а полвиният воблер.Имаше снимки на останалото парче ако ги намеря ще ги кача.
Голям роман написах а забравих за развитото влакно :lol:
Историята е следната след няколкото късания с моя приятел решихме да отидем на другия бряг и да пробваме от там (защото има по-голям шанс за изваждане) :idea:
Отиваме и се настаняваме на две различни места без да имаме видимост един към друг.
След около час се чува вик Коцоооо,идвай :lol: заебавам въдица и воблери и на бегом :mrgreen: Гледам пръчката SPEEDMASTER 50-100г. свита на две и моментално скочих във водата със дрехите(беше края на септември и не беше много топло :lol: ) взех въдицата докато момчето се съблече и влезе във водата но влакното беше свършило и беше взело да развива попълненото от долу :idea: след няколко минутно плуване из Марица рибата беше стигнала до едно паднало дърво :evil: Аз тръгнах по влакното и стигнах до края но риба вече нямаше :x Взех да дърпам и извадих воблера с изправени тройки.В общи линии това беше случката....
Поздрави на всички и НАСЛУКА.......
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от Emo-83 »

Готини разкази.Без да съм ходил по реката все едно бях там. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от koko7784 »

Emo-83 написа:Готини разкази.Без да съм ходил по реката все едно бях там. :wink:
Дано намеря снимката със счупения воблер тя е доста интересна :lol:
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от Spinhead »

Дано намеря снимката със счупения воблер тя е доста интересна
Ако я намериш тая снимка ще си е ценна реклама, какво да ни си купуват колеги, практикуващи речен сомоспининг :lol: , макар че и друг път съм го казвал пак ще повторя, че воблера за сом трябва да е с цяла метална вътрешна конструкция, всичко друго е самодеен експеримент :wink: ......
Щом с 50либри не става спирането, вдигайте либрите, съответно и грамажа на примамките, понеже кастинга си остава важен за Маричка.
Поздрави и пожелавам да си опазите популацията от Гадните браковци!
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от koko7784 »

Аз марката и модела го знам но ще видя първо дали ще намеря снимка и ако не тогава ще кажа кой е воблера :wink:
stomanco
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Юни 05, 2011 23:11
Риболов: тролинг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от stomanco »

колега а с каква марка влакно беше
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от Godfather »

С нормален такъм за целенасочен риболов на СОМ на спининг по реката има риби, които нямат вадене :idea:
Убеден съм, че риби до 50 кила имаме някакви шансове, но за останалите НЕ :idea:
Повечето от пишещите знаят за какво става въпрос и какво имам в предвид :idea:
Поздрави!!!

п.п На всички, които търсят мустакатият пожелавам много адреналин през цялата година!!!!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от LVitchev »

Коко,при вас риба има,защото по цял ден и от двете страни на брега има рибари !!! Граничните следят с новите камери и не им се обикаля на браковците там.За това и има риби като телета.А хората по брега наблягат на шарана и 90% са си шаранджии.Споко,ще има риби,трудно се излавя всичко.На бента след моста на Любимец са извадени стотици сомове и пак има.Няма бент с повече извадени риби от него :idea: :idea: :idea: Що се отнася до големината на сомовете,до 50-60кг има шанс да се извади с газене,но над тези килограми,дълбочината или близките дървета ще ви изиграят лоша шега.80 кг риба ако легне в пясъка,няма вдигане с тези конци с които ловиме :idea: А тръгне ли към дървото под което лежи,няма спиране,Краси 112 и още няколко колеги знаят как и на къде върви такава риба,щом се усети че е хваната.Така че,да се надяваме на късмет.Удари ли ви такова животно,ако времето позволява това,скачайте в реката,едно мокрене може да ви направи генерал на Маричката,още няма извадена риба на 45 кг на спининг но има 60-70кг извадени със бракониерски способи.И за последно само ще добавя,не подценявайте този риболов в очертанията на градовете,там рибата се чувства спокойна и я има в изобилие но всички я търсим извън града :idea: :idea: :idea: Търсете такива места,там лежат един до друг като тюлени и все близки размери :wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от koko7784 »

stomanco написа:колега а с каква марка влакно беше
Колега явно не четеш какво съм написал :wink: Влакното беше паур про 40либри или 0.32мм.
http://www.youtube.com/watch?v=DkU9iFDE ... Ww&lf=plcp" onclick="window.open(this.href);return false;
Този клип е показателен че може да се извади и по-голяма риба от 50кг. на Марица
тази река доста наподобява Марица.
В клипа преди време излизаше и на какви такъми е извадена рибата :idea: влакно туф лайн ако не се лъжа 41мм. клатушка дам със две нули олнър кука и туин паур 5000. Пръчката мисля че е производство на рибаря от клипа :idea:
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от franko »

koko7784 написа: Този клип е показателен че може да се извади и по-голяма риба от 50кг. на Марица
тази река доста наподобява Марица.
Не ги сравнявай ,тези сомове с маришките.Тази риба докато стане толкова голяма, най вероятно е улавяна и пускана неколкократно.Поне така разсъждавам.
А по принцип си прав,има шанс да се извадят сомове и с по големи
от споменатите от мен и колегите килограми :D .Погледнато в процентите,трябва да деля единица :wink: .
Много е важен терена :wink: :idea: ,това е .
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от тони котев »

В Гърция ходи един сърбин и досега има хванати над 150 сома ,като има риби над 45кг.Мои приятели са го засичали няколко пъти по Струма и са видели за какво става дума.Лови основно на кастмастери по 80-100гр.Казват ,че бил страхотен майстор ,а и познавал отлично реката.Тази година съм решил да направя опит в тая посока ,не знам дали някой вече не е пробвал.Ако някой знае нещо ,нека сподели.
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”