Риболов с преутежнена близалка

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Риболов с преутежнена близалка

Мнение от kriki »

outsider написа:
kriki написа: И извода накрая е - ловете на фидер бре щекарчета
За pole feeder да си чувал? 8) :lol:
Хехе, точно това имах предвид, въпреки че pole-тата отдавна съм ги задраскал от репертоара си. Иначе метода е убийствен точно за там където ходи момчето с претенциите по физика :lol:, особено във високите и мътни води :fish11:
Fish friendly
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4688 пъти

Re: Риболов с преутежнена близалка

Мнение от outsider »

А бе те и на моята нива щяха много добре да кОпат , ама нали по състезанията се чудят кво още да забранят :evil: ...да се чудиш как още е позволено да ползваш кука на повода. :mrgreen:

2 Доктор-5 : доФторе , за червеите съм съгласен - когато стигнат до дъното. Докато стигнат дотам работата е друга , и точно там веднъж се оплесках така че още ме е яд като си спомня.... :oops:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Риболов с преутежнена близалка

Мнение от Reptile »

kriki написа:
Popeye написа:много мразя физиката още от училище , не знам за близалката , ама темата се преутежни отвсекъде :D :D :D
И извода накрая е - ловете на фидер бре щекарчета :fish6: Това с близалките над 15-20гр си е чисто безумие (лично мнение), то не че има състезания на река у нас де, но ако зависеше от мене бих ги забранил (особено пък големи близалки на пълно задържане) - тоя риболов е много далече от плувкарския ...
Така, така ама си мълчиш до сега!
Е, аз за това над 10гр близалка съм ползвал рядко, защото знам, че ще попадна под нЕкоя възбрана.
Наистина, над 10гр по-добре да си извадя фидерчето.
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Риболов с преутежнена близалка

Мнение от Reptile »

kriki написа:
outsider написа: Хехе, точно това имах предвид, въпреки че pole-тата отдавна съм ги задраскал от репертоара си. Иначе метода е убийствен точно за там където ходи момчето с претенциите по физика :lol:, особено във високите и мътни води :fish11:
Защо чак сега го разбирам това?!
ETW_You_
Мнения: 161
Регистриран на: Нед Мар 26, 2006 23:26
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Риболов с преутежнена близалка

Мнение от ETW_You_ »

Фидера е винаги в калъфа, Крики. И на мен ми се струва излишна хамалогия да се бориш с тежка близалка над 20 грама. Ама пуст мерак за съвършенство и всезнание :D А и както казва Митко: Друго си е някой минал по този да ти отвори очите!!! А не все да бием партината! Outsider-a и Митака с 3-4 абзаца ми спестяват мноооооооого часове псуване и чешане по празната манерка. Друго си е да се опитваш да постигнеш нещо изпитано, а не да се мъчиш да си представяш нещата които се случват под водата.... до хронична мигрена :lol: аз поне съм от хората които дори и в момент на силен риболов пак мислят дали не може и по-добре...... :D поздрави на всички и мисля, че тази тема ще е полезна за много колеги от форума
viiksan
Мнения: 304
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 0:56
Риболов: На плувка,фидер,и подледен

Re: Риболов с преутежнена близалка

Мнение от viiksan »

Според мен това с преутежняването на близалките е останало от времето на старите кръгли модели. То беше необходимо, за да не изскача близалката при задържане.
При Кралусо този проблем го няма, съответно за мен няма нужда да се преутежнява близалката.
Напълно вярно!!!
НЕ ИЗПОЛЗВАМ Facebook!!!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов с преутежнена близалка

Мнение от Мунчо »

Приятели, прочетох няколко пъти темата, която намирам за изключително полезна за пълен профан в тази област като мен, чиито впечатления се крепят единствено на субективни впечатления, почерпани от филмите по "Хоби" ТВ.
Та казано накратко, тъй като вниманието ми привлякоха дребните близалки в тегловния диапазон 0.5 - 1.5 гр., се чудя дали те имат реална практическа стойност? Вчера открих в един габровски магазин по един брой "Торпедо" 3 гр. и "Бъбъл" 5, които отнесох като куцо пиле - глист и днес се мъчих с тях на реката, за което ще ви разкажа специално :lol: . Каня се да си напазарувам известно количество от "Видракс", обаче горния въпрос събуди известно съмнение в душата ми, въпреки, че 0.5 гр. близалчица определено си е гъзария, дори само за споменаване... :lol: Ясно е, че конкретните условия и вида на риболова определят освен всичко останало, и вида на използваната плувка, но все пак ще се радвам да чуя вашето компетентно мнение по въпроса. Интересна е и другата крайност - кой е "разумния" горен грамаж -държа да подчертая, че не съм воден от андрешковски подбуди и мерак да мина само с една "универсална" плувка.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4688 пъти

Re: Риболов с преутежнена близалка

Мнение от outsider »

Мунчо написа: Та казано накратко, тъй като вниманието ми привлякоха дребните близалки в тегловния диапазон 0.5 - 1.5 гр., се чудя дали те имат реална практическа стойност?[......... ]Интересна е и другата крайност - кой е "разумния" горен грамаж -държа да подчертая, че не съм воден от андрешковски подбуди и мерак да мина само с една "универсална" плувка.
Микроблизалките понякога вършат учудващо добра работа на язовири.Кокото обаче и да звучи парадоксално , много по-лесно се борави с по-тежка близалка на река-искам да кажа , че най-ситните близалки са следващо стъпало в процеса.
Макс-размера е директно определен от театъра на военните действия - за един това е десет грама , за друг - близалка колкото средно голям тиган :lol:
...не мога да пропусна да отбележа , че Тъмната страна на Силата те обзема все по-силно.Наблюдавам процеса с известна завист - така както завиждам на човек , който чете "Властелина на пръстените" за първи път :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов с преутежнена близалка

Мнение от Мунчо »

Това за микроблизалките и язовирния риболов е много интересно. Предполагам, че става дума за такъв при силно течение? Честно казано, за първи път чувам, но звучи примамливо естетски. :D :D :D
Десетграмова близалка ми се вижда потресаващо гигантска :D :D :D От камбанарията на блажената си простота мисля да се огранича с наличните грамажи до хайде, да кажем 8 гр., понеже ми е любимо число, за "Бъбъл" и "Торпедо". :D :D :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4688 пъти

Re: Риболов с преутежнена близалка

Мнение от outsider »

Мунчо написа:Това за микроблизалките и язовирния риболов е много интересно. Предполагам, че става дума за такъв при силно течение? Честно казано, за първи път чувам, но звучи примамливо естетски. :D :D :D
На плитки язовири с равен , полегат бряг , вятъра създава зверско течение - особено когато духа успоредно на брега.Дори близалки от 3-5 грама понякога са си съвсем на място.
(PS - няма да повярваш кви спецове и майстори на спорта не си представят ловене с близалка на язовир.Виждат течението , обаче шаблона "река-близалка , язовир-буре" е по-силен от очевидния факт)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Риболов с преутежнена близалка

Мнение от waglerbg »

Мунчо написа:... Каня се да си напазарувам известно количество от ...
Прави каквото искаш, но БЕЗ Колмик BEVERLY недей да оставаш :!:
Безупречна както за изтичане, така и за задържане при леко течение на река или язовир :idea: При това супер чувствителна, абе задължителна :mrgreen:
единствен минус- не отчита добре повдиганията, но не е фатално
Изображение
...read between the lines...
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Риболов с преутежнена близалка

Мнение от Popeye »

Мунчо написа:Това за микроблизалките и язовирния риболов е много интересно. Предполагам, че става дума за такъв при силно течение? Честно казано, за първи път чувам, но звучи примамливо естетски. :D :D :D
Десетграмова близалка ми се вижда потресаващо гигантска :D :D :D От камбанарията на блажената си простота мисля да се огранича с наличните грамажи до хайде, да кажем 8 гр., понеже ми е любимо число, за "Бъбъл" и "Торпедо". :D :D :D
категорично Шарк мили ми Мунчо!
VIP sux !!!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов с преутежнена близалка

Мнение от Мунчо »

Преди, след или вместо? :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Риболов с преутежнена близалка

Мнение от Reptile »

Близалка на първо място Shark, второ Shark и така до към 10-то място... :lol: :lol:. Това е шега разбира се, но Shark има едно важно предимство, което е - по-лесно предвидимото поведение за начинаещ щекар. Torpedo-то е класика, но то обладава специфични аеродинамични способности и поведението му трябва да се изучи добре, преди да влезе в "масова употреба". "Масовата употреба" на една или друга близалка зависи от условията на ползване, така че преди да пазаруваш "масово" тествай на местата, по които най-често правиш своите риболовни набези.

УСПЕХ
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов с преутежнена близалка

Мнение от Мунчо »

Значи да разбирам, че най-"всепрощаващата", отзивчива и лесна за "управление" близалка е "Шарк", така ли? :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”