Отчети от риболова през 2012г.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от Emo-83 »

В Б-я си има закони.Проблема е,че те не се спазват.Не Коко е виновен за обезрибяването на Искъра,а мрежарите и токаджиите.Не толерирам никой,а говоря за правилата и законите,които по принцип не се спазват и за това сме зле.
В Личен план ще ти кажа.Двал съм многократно личен пример със пускането на всякакъв размер риби.Отделял съм многократно лични средства за зарибявания.Никой няма право да ми държи сметка,защото съм се стремял да бъда за пример.В Искъра и в останалите водоеми съм пускал сомчета всяка година.Ако ме четеш правилно написах какво бих направил аз.Но да не си изпържа някоя риба на бивака, която е в закона няма кой да ми забрани.Уважавам мнението ти,но съм на различно по този случай.
Тъпо ще е сега да вадя снимки и клипчета на всичко което съм направил в тази посока.
Разликите в мненията са нормални.....това е моето.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от quietriot »

Всичко е въпрос на личен избор :wink: .
Дори ме яд, че се обадих защото стана сеир и някой стана мъченик.
С писане и забележки морал не се създава, а и що критикувам че като убил толкова много риба, може би от яд че съм се озсъзнал а други не са :oops:

Всеки да прави какво смята, че е правилно ще броим накрая ...........
Аватар
shrike
Мнения: 96
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 14:36
Местоположение: София
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 32 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от shrike »

Emo-83 написа:
spookymiro написа: Иначе какво става? Да пускаме малките за да станат големи. Големите пък да пускаме за да станат трофейни...
Ако обаче искам да хапна пресен сом, какво да направя? Като трябва да пускам всичко, дали да не отида до някой бракониер да си купя, а?
Не, благодаря!
Мире,ще си изпържиш разбира се.Никой не е светец.....моля без преиграване с пускането на 100% от уловите.
Колеги дайте да не се отклоняваме от темата и да погледнем истината в очите.
Тук не става въпрос за риби влизащи в графа "Трапезни". На мен също сома ми е от най-вкусните риби. Но има риби и риби, и щом като не намирам разбиране от колеги като Spoоkymiro,който имам честа да познавам лично и уважавам, значи само си хабя думите.
Поздрави!
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от Pike1 »

shrike написа: Колеги дайте да не се отклоняваме от темата
Всъщност отдавна се отклонихме от темата.Аз такава риба не съм хващал.Ако хвана съм наясно как ще постъпя с нея.От сомовете, които съм хванал, някои съм пуснал, а други съм изял.При това положение смятам, че не мога да бъда съдник на никого.
Пожелавам на всички колеги трофейни сомове през сезона!
MEMENTO MORI
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от spookymiro »

shrike написа: Колеги дайте да не се отклоняваме от темата и да погледнем истината в очите.
Тук не става въпрос за риби влизащи в графа "Трапезни". На мен също сома ми е от най-вкусните риби. Но има риби и риби, и щом като не намирам разбиране от колеги като Spoоkymiro,който имам честа да познавам лично и уважавам, значи само си хабя думите.
Поздрави!

Светльо, вредата от това да задържиш голяма риба е незначителна на фона на всичкото мрежа и ток. Една, две или десет задържани риби няма да решат мача. Освен това пак повтарям - въпрос на личен избор. Имал си сърце да го пуснеш - браво! Не е лесно да се пребориш със себе си! Задържал си го - твоя воля. Колко хора мислиш, че хващат и пускат както правите вашата група?
Идеален свят няма. Затова и хората са разделени на групички - по интереси, манталитет или други допирни точки.

Представи си, че спечелиш 1 милион от тотото. Дали ще си ги запазиш за себе си или ще ги дадеш на домовете за сираци си е твое решение. Никой няма да те укори, че си ги задържаш - това си е твой късмет и твое право. Така както е право риболовеца да си задържи улова, стига да е в рамките на закона. Ако ги дариш - ще се прочуеш за три дни. Я си представи, че направиш това заради славата и одобрението на останалите но си в разрез с вътрешното ти усещане. Трите дни ще минат и после цял живот ще се псуваш.

И на мен не ми харесва това, че го е задържал. Но уважавам правото му да го направи.
И не го съдя, защото не е направил нищо престъпно! Това се опитвам да обясня.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Аватар
lubo9
Мнения: 350
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 16:20
Местоположение: Пазарджик, Младост
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от lubo9 »

Време е модераторите да поработят, че темата се превърна в "ЗА или ПРОТИВ пускането на голям сом"
Мисълта убива действието!
Един неуспешен риболовен ден е по-добър от един успешен ден на работа.
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от Pike1 »

Любо, то вече няма смисъл от триене.Просто е най-добре нещата да приключат до тук.
MEMENTO MORI
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от Emo-83 »

Да нека приключим до тук.За и против в отделна тема и то не само за неговия сом.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от VARHARA »

Мале Орхан брачеда ....ашкосум и той фанал сом :lol: :lol: :lol:

http://vbox7.com/play:6995a68509" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pavel mangelov
Мнения: 575
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 21:42
Местоположение: Yambol...ama ot Sevlievo

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от pavel mangelov »

:shock: :shock: ...тез май са от Ямбол,поне така пише в коментарите на клипа.
I'll be back.....for the next season
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от Emo-83 »

Мислиш ли,че са от Ямбол. :roll: Много им Новозагорски мутрите. :D :D :P :P :D :D
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от VARHARA »

Дори и Орхан фана сом , само Емо не :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
pavel mangelov
Мнения: 575
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 21:42
Местоположение: Yambol...ama ot Sevlievo

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от pavel mangelov »

Emo-83 написа:Мислиш ли,че са от Ямбол. :roll: Много им Новозагорски мутрите. :D :D :P :P :D :D
:D :D :lol: :lol: :lol:
I'll be back.....for the next season
Аватар
PaveLLtz
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 15:06
Местоположение: Любимец/Пловдив
получил Браво: 2 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от PaveLLtz »

аз от 2009-та по голям от 17 кг сом нямам а ако фана друг къфто и да е, никога няма да го пусна тука :wink: се ще се намери някой от грийн пийс ли както е там или еколог европеец многознайко да ми каже колко голям Бай Ганьо съм ми мерси че съм показал нещо забележително споделил съм как съм го излъгал и преборил и съм си в закона ама не съм го подарил на някой бракониер или на него :wink: Поздрави още веднъж на коко и пожелавам по голям успех от неговия на всички :wink: и се разписах щото чета всеки ден и ме жегна поредната помия :roll:
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от bai ves »

Коко, още веднъж браво и пак браво за рибата, за примамките, които сам си правиш и за упорството. Късмета при слепеца не ходи. Този, който вижда на къде е тръгнал стига до истината. :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”