Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от Tedo »

Пропуснах да отбележа, че "инвестицията" в бензин 98, 100 и т.н. е напълно излишна за стандартните извънбордови двигатели. Сипвайте си 95 и гледайте да не се застоява повече от месец.
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от vestel »

Ами за тези които са инжекцион ???
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от Мънцата »

vestel написа:Ами за тези които са инжекцион ???
95 :wink:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от Ralitex »

RALITEX написа:
nkolev написа:Имам предвид, че колега "RALITEX" Вие се шегувате или ни спестявате някои маловажни според Вас подробности.
Никой не може да ме убеди, че добре работещ с 95 двигател, без да му пипаме нищо - няма да работи добре с 98. Поради тази причина считам, че освен замяната на бензина и нещо друго е било лекичко пипнато, на което може би не е обърнато внимание поради неговата "маловажност".
Явно не си чел правилно написаното от мен. Бях налял 100 Премиум, а не 98. В този бензин има нещо, което не е благоприятно за моя двигател Mercury 15 к.с. Освен оборотите нищо не е пипано.
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 45 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от nkolev »

Колега RALITEX, прочетох го внимателно и вчера и онзи ден карам със Премиум100 от ОМV, както казах ще споделя ако случайно открия разлика.
(Да допълня ако не си прочел по-горе, моят двг. е "Меркюри8" 4 тактов).
Нека да не правим генерални изводи от единични случки с некачествени бензини при, които няма нищо общо с октановото число, а просто със замърсени или смесвани в час по химия съставки направено от алчни и неграмотни търговци.
НДК
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 45 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от nkolev »

Tedo написа:Пропуснах да отбележа, че "инвестицията" в бензин 98, 100 и т.н. е напълно излишна за стандартните извънбордови двигатели. Сипвайте си 95 и гледайте да не се застоява повече от месец.
Абсолютно точно и подкрепям.
Само да допълня още веднъж 98 и 100 октанови бензини са абсолютно безвредни макар и ненужни като разход.
НДК
rsimeonov
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 10:05
Местоположение: София
дал Браво: 105 пъти

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от rsimeonov »

Бензинът който сипахме тогава,беше червен на цвят.
Bat Vanko
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 11:02
Риболов: риболов на сом
Местоположение: Мъглиж
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от Bat Vanko »

Моят двигател е "Меркюри" 4 тактов, 8 к.с. Купил съм го втора ръка и от две години го ползвам само със 100 октана от ОМV, и досега нямам проблем с това. Според мен и колегите, които взимам с мен на риболов работи много тихо, и пали без проблем включително и зимата. На бензинопровода от резервоара до двигателя съм монтирал сменяем горивен филтър, който подменям със смяната на маслото на двигателя. :fish5:
Аватар
dedeff
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 23:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от dedeff »

rsimeonov написа:Бензинът който сипахме тогава,беше червен на цвят.
A 98 H ,това сте сипали най вероятно,а да добавя,че цветът на бинзините е просто индикатор да се различават,той излиза напълно безцветна течност като ракията от казана :lol:
само тъкъмите обратно в колата ,рибите обратно в локвата
tomik
Мнения: 231
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 10:37
Местоположение: Пловдив

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от tomik »

rsimeonov написа:Бензинът който сипахме тогава,беше червен на цвят.
Да червения бензин, е Н 98. Затова е боядисан червен, за да се отличава от 95.
Та ако имате от този червения и смятате да не го ползвате, моля обърнете се към мен да ви отърва от тази гадна течност. :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от Tedo »

пак да повторя - на 2 нови мотора имаха едно и също оплакване - гаснене и нестабилни ниски обороти... и двата бяха с компота от малини... Сипвайте си обикновен бензин и /ако толкова държите/ слагайте добавка за ИБ мотори.
Bokser
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 12:30
Местоположение: Благоевград
получил Браво: 1 път

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от Bokser »

Tedo написа:пак да повторя - на 2 нови мотора имаха едно и също оплакване - гаснене и нестабилни ниски обороти... и двата бяха с компота от малини... Сипвайте си обикновен бензин и /ако толкова държите/ слагайте добавка за ИБ мотори.
Ох, май ще се наложи моя да го погледнеш, мени оборотите и все едно се дави при подаване на газ... (миналата събота ти звънях) :)
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от Tedo »

днес 2-3 часа се мъчихме с една 6-ца... Целия карбуратор беше задръстен и със зелена патина отвътре... Всеедно, че беше каран с вода от тоалетната... Но след 2-3 разглабяния и обилно пръскане с POWER TUNE се оправи...

Изображение
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 45 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от nkolev »

Tedo написа:днес 2-3 часа се мъчихме с една 6-ца... Целия карбуратор беше задръстен и със зелена патина отвътре... Всеедно, че беше каран с вода от тоалетната... Но след 2-3 разглабяния и обилно пръскане с POWER TUNE се оправи...

Изображение
Тедо, добре би било да уточниш, че причината не е в октановото число, а в примеси (вода или други), защото някой пак ще се хване да обяснява, че причината не е в скапан мотор, бензин държан по три месеца (или повече) в резервоара, или купуван от селска бензиностанция собственост на някой алхимик. Нека не бъркаме повече "октаново число" и "качество на бензина" най-общо казано, защото качествения бензин може да бъде с различно октаново число и разликата в работата на двигателя ще е толкова малка, че може и да не я усетим.
НДК
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от Ralitex »

Искам да попитам има ли в бензин 98 от Лукойл (червен на цвят) някаква добавка, която маже като на оловния бензин и помага за по-добрата работа на нашите мотори? Моля да се изказват само компетентни хора! :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”