Хобит - Пущинакът на Смог

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
outsider
Мнения: 2675
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 184 пъти
получил Браво: 4724 пъти

Re: Хобит - Пущинакът на Смог

Мнение от outsider »

Marco Polo написа:
:lol: :lol: :lol: Обаче твa дето наистина цепи мрака е руския "превод" на LOTR ("Переведено с Божьей помощью" :mrgreen: ) Малко бисери :
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Хобит - Пущинакът на Смог

Мнение от Павел Иванов »

На мен пък ми харесаха и двете серии на Хобит . В случаят имаме много добре направени , високобюджетни фентъзи филми . Това да търсим 100% съвпадение по книгата си е безмислена фикция щото все пак едното е книга и дава 3D възможности на собственото ни въображение , а филма си е филм и ако е читаво направен е хубав и приятен за гледане , как Хобит в случаят . Това да се умува и съпоставя едното с другото е само вариант на самоизтъкване - ви`ш ли , аС съм чел книгата и не е баш тъй :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 956 пъти
получил Браво: 180 пъти

Re: Хобит - Пущинакът на Смог

Мнение от Златев »

Г-н Иванов, още в самото начало уточних, че не коментирам съответствията с книгата, нито пък от разликите с нея идват моментите, които не ми харесаха. Както отбелязахте - едно е филм, друго е книга, трето е 3Д кино :lol:

Смауг си беше много добре направен.
Всъщност нелепо скалъпения любовен сюжет и безкрайната гоненица бяха елементите, които ме поотегчиха...
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Хобит - Пущинакът на Смог

Мнение от bozaka »

Павка не си прав, първо ако изобщо си чел книгата ще знаеш, че по нея няма как да стане едно по едно сцените :!: Но пък да разводняваш и да си измисляш 40% и това не е гот... Така, че вземи малко прочети фентъзи, стани фен и тогава се гъни :wink: Са не ми се дърви колко си чел па ти щот нема как да стане :lol: :lol: :lol: :lol:
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Хобит - Пущинакът на Смог

Мнение от Павел Иванов »

Божо , кът ти палнем вратот , целата Захарна фабрика ще умиришеш на горел Траял :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Хобит - Пущинакът на Смог

Мнение от bozaka »

Павел Иванов написа:Божо , кът ти палнем вратот , целата Захарна фабрика ще умиришеш на горел Траял :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: - у шикер мала и керемидите ме пазят :lol: :lol: :lol:
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Хобит - Пущинакът на Смог

Мнение от esox22 »

Книгата няма никакво значение. Просто холивудски традиции доста дразнят на места:
Когато се спускаха с буретата изглеждаше като реклама на компютарна игра.
Любовни триъгълници, очаквани обрати, спасения и битки с очкаван изход.
Смог можеше да малко по-едричък, но и така става.
Отношенията му с Билбо напомнят за софииският лаф - " С внимание можеш да стигнеш до всеки" , Вървеше си им моабета и дори не трябваше пръстен, въпреки че имаха различни цели.
Има много нубави неща из филма , но трябва да се отсяват от фуража...
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Хобит - Пущинакът на Смог

Мнение от joro_olyмпус »

Снощи го изгледах на И-Макс. Учудващо почти нямам забележки, с изключение че бъчвите в книгата бяха пълни с гнили ябълки - а не с риба. Както се и очакваше действието беше мудно и бавно. Заболя ме гъза 3 часа да ожидам Смауг, както му е правилното име да подуши гадните джуджета - zverg или dwarf.Много ме изкефи една от финалните сцени, където старата глинена форма за царя Торин беше напълнена с разтопено злато и после се изля върху Смауг!
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”